Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 147

Thread: Фиат Брава проект

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А, аз бърза турбо кола нямам, и то точно защото направих грешката да си играя атмосферно За тия пари, които се хвърлиха по 147-цата, можеше наистина да карам бърза турбо кола, но явно не е било писано И за това гледам да дам съвет на автора на темата, за да не допуска същата грешка...

    Та за това казвам, че ако колегата тръгне да тунингова "силово", по-добре да прескочи етапа с атмосферните трансплантации и да слага направо турбо мотор...

    Ама, какво ти ги обеснявам на теб тия неща, като и ти си го играл филма също
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Такаа имаше малко отсъствие от моя страна, но ето до къде стигнах с аудио проекта -
    Кондензатора е поставен (за съжаление не е HIFONICS, но ... все тая), кабели 33квадрата от акумулатора до кондензатора и 25 квадрата от кондензатора до усилвателя (просто в усилвателя не влизат 33 квадрата и нямаше как безопасно да се направи), 25 квадрата кабел за маса от усилвателя до шасито и още една допълнителна маса от акумулатора до шасито пак 25 квадрата (преди всички кабели бяха 16квадрата и те бяха от боклуците където ги продават по техномаркет които дори не могат и да се запояват защото не са медни, а алуминиеви). Всичко е в поставено в гофре. Изолацията е налепена по багажника, двете задни врати и вратата на пасажера, не ми достигна само за вратата на шофьора, която трябва да я налепя до края на месеца, и предполагам ще остане изолация и за пода. Говорителите вече са обърнати с магнитите на вън. Току що ходих да купя и хубави бас рефлекси на audison защото естествено тези с които съм са поредните боклуци за по 2 лева парчето (к'во да се прави в нашия мил град други нямаше). Поставих терминалчета в корите на задните калници отляво и отдясно за елипсите за да може да се маха кората когато ми потрябва. И така остана да се сложат по 4 квадрата кабели за суб-овете и един плот да се тапицира и сложи така че да покрива кабелите, но да се виждат кондензатора и усилвателя и съм готов с аудиото. На следващ етап започва проекта по двигателя които все още не съм решил какъв да е точно, но за сега клоня повече да си взема цяла Мареа 2.0 20V за донор.



    Стойката я обърнахме малко ама.... и гофрето е "облечено" в червено вече


    Ето я и допълнителната маса която си чака гофрето като се прибера, че само тя остана "гола"


    Говорителите:


    И рефлексите:


    Last edited by d1am0nd; 22-10-2012 at 15:59.
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  3. #18
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Ето го как се получи при стойката

    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  4. #19
    започва да се пристрастява freekyou's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Димитровград
    Age
    32
    Posts
    97

    Default

    Браво колега, добър проект. моите кабели са 50 кв и също невлизаха в усилвателя, но им сложих кабелни обувки и малко побългаряване и стана номера
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + Remap

    http://vbox7.com/play:74e1033b0c

  5. #20
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Аз да попитам по-големи спирачни апарати и дискове стават ли от някой друг FIAT или ще трябва да издирвам за Брава/Браво/Мареа нещо aftermarket ? 257mm дискове ще са достатъчни ли за да спира подобаващо или ще трябват по-големи 284/300mm ?
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  6. #21
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Колата ти стандартно е с 257мм дискове, само че не са вентилирани, а са плътни. Най-евтиния ти вариант са по-качествени дискове и накладки така може да вземеш максимума от спирачките, а аз като човек който от 3г. кара браво и се вози в него смятам, че спирачките са отлични.

    Ако минеш на 257 вентилирани пак ще ти трябват други апарати и накладки, а ефекта може да има само ако караш на писта и трябва интензивни спирания. Тоест няма много смисъл.

    Ако слагаш 284мм дискове трябва да знаеш, че ще ти трябват и други шенкели и други апарати. Отделно че е хубаво да провериш цените за 284мм дискове на 4 дупки, защото са си доста скъпички... а накладките идея повече, но има по-хубав избор.

    Това е добре, само ако си вземеш цяла марея че да си прехвърлиш всичко, но докато не смениш двигателя според мен нямаш нужда от подобрения по спирачките....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    Аз да попитам по-големи спирачни апарати и дискове стават ли от някой друг FIAT или ще трябва да издирвам за Брава/Браво/Мареа нещо aftermarket ? 257mm дискове ще са достатъчни ли за да спира подобаващо или ще трябват по-големи 284/300mm ?
    Трябват ти шенкели, апарати и дискове от италианка с 284мм спирачки - дедра 2.0(турбо, интеграле), делта хпе 1.8,2.0, алфа 145 ку ве, 146 ти, абе общо взето всичко над 1.6 почти е с 284мм, ланча делта интеграле и фиат купе също са с 284мм, можеш да ги познаеш по това че джанта по-малко от 15 не влиза. Само незнам твоите полуоски от тънките или от дебелите са че ако са от тънките ще трябва да сменяш и лагерите на главините задължително иначе полуоската не може да захапе главината. (2 бр лагери 50 лв на CFG, има и оригинални FIAT единия беше 50 лв обаче) и 2 втулки на стругар се правят, много елементарни. Абе занимавка си е но си заслужава определено !
    Дисковете не са толкова скъпи, 100++ лева гледах 2 диска брембо, а в Евро 07 2 диска са ти пак около 100 лева.
    Last edited by Ma7e4k0; 24-10-2012 at 20:40.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  8. #23
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    докато не смениш двигателя според мен нямаш нужда от подобрения по спирачките....
    +1

    Просто няма смисъл. Стандартната спирачна система си работи перфектно на фона на динамиката от 1.4 мотора на Бравата.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #24
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Мен мисълта ми беше като тръгна да сменям мотора да сменям направо и спирачната система. Има ли смисъл от дискове отзад да слагам ?
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  10. #25
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    Мен мисълта ми беше като тръгна да сменям мотора да сменям направо и спирачната система. Има ли смисъл от дискове отзад да слагам ?
    Да! Даже бих казал, задалжително!

    Направо взимаш цялата спирачна система от Фиат Браво ХГТ. Обслужваш апаратите и си монтираш всичко.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  11. #26
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    А, разлика в окачването на Bravo HGT и Marea 2.0 20в има ли ? Защото мислех и него да ползвам за да видя дали ще спадне колата или ще се вдигне и да се прецени дали да се взимат някакви други по-меки пружини. И като цяло повече клоня да взема цяла Мареа за да мога да и взема предната броня, фаровете с лупи, цялото табло, задните седалки, дръжките на вратите, електрическите стъкла отпред и отзад, преден капак, калници, конзолката по средата с налакътник, електрическите огледала, окачване, двигател, спирачна система и май е това .. . Докато от Браво само двигателя, спирачките и ел. огледалата.
    Last edited by d1am0nd; 24-10-2012 at 22:49.
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  12. #27
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    За мен няма смисъл от кондензатора по-добре с още един акумулатор и съм сигурен ,че и ти го знаеш :P щото гледам ,че клониш към спл-а :P
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  13. #28
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by d1am0nd View Post
    А, разлика в окачването на Bravo HGT и Marea 2.0 20в има ли ? Защото мислех и него да ползвам за да видя дали ще спадне колата или ще се вдигне и да се прецени дали да се взимат някакви други по-меки пружини. И като цяло повече клоня да взема цяла Мареа за да мога да и взема предната броня, фаровете с лупи, цялото табло, задните седалки, дръжките на вратите, електрическите стъкла отпред и отзад, преден капак, калници, конзолката по средата с налакътник, електрическите огледала, окачване, двигател, спирачна система и май е това .. . Докато от Браво само двигателя, спирачките и ел. огледалата.
    Има разлика в окачването...аморт. им са различни, но те са различни и за 1.4... носачите им са еднакви а също и каренца, дискове, накладки, апарати шенкели мисля...Имат различни вътрешни и външни накрайници, и други дреболии....Марея за мен е по-удачния избор. Ще я вземеш по-евтино, ще е по-малко тормозена уж и явно ще ползваш повече части...Разни дреболии се разминават. Питай ако имаш по-конкретни неща, които те интересуват иначе няма как да се изброят всички части по колата....
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  14. #29
    започва да се пристрастява d1am0nd's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ботевград/София
    Posts
    71

    Default

    Мен повече ме интересува дали ще трябва да се преправя нещо по коша за да влезе двигателя и да се закрепи. Предполагам само по тампоните ще трябва някакво преправяне ?
    Не е важно колко имаш под капака, а колко имаш в главата !

  15. #30
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Всички варианти на Браво са с късия носач (като на Типо), само 2.0 20V е с дълъг носач, такъв като в Алфите. Това също е от значение. Мареата също е с дълги носачи.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •