Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Вариант за съединител на 2.4 jtd

  1. #1
    Младши алфист D. Stanev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Благоевград
    Posts
    14

    Default Вариант за съединител на 2.4 jtd

    Колеги, миналата година смених съединителя на Либра-та (2.4, 140 коня) във Вентура гараж, сложиха ми Велео с номер ххх..325, което трябва да е по-усилено. Този съединител обаче също буксува на ІV-та и V-та предавка, при по-рязко намачкване при изпреварване. Колата е с мод, но не съвсем агресивен.
    Та питането ми е, има ли вариант за някакъв друг съединител? Евентуално от по-силните 2.4-ки със 175 или 200 коня.
    Last edited by D. Stanev; 16-09-2012 at 13:06.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by D. Stanev View Post
    Колеги, миналата година смених съединителя на Либра-та (2.4, 140 коня) във Вентура гараж, сложиха ми Велео с номер ххх..325, което трябва да е по-усилено. Този съединител обаче също буксува на ІV-та и V-та предавка, при по-рязко намачкване при изпреварване. Колата е с мод, но не съвсем агресивен.
    Та питането ми е, има ли вариант за някакъв друг съединител? Евентуално от по-силните 2.4-ки със 175 или 200 коня.
    След като не е със зверски чип колата няма как да буксува ако е с 325ца. Понякога от прецакан семеринг на коляновия вал, маслото попада между притискатела и феродото и съединитела приплъзва, иди във Вентура да погледнат за какво иде реч все пак, те по ще помогнат отколкото тук във форума.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Счупена пита с ламели на притискатела.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има чипове които не са кой знае колко зверски, но чупят съединители и турбини за добро утро, а има и точно обратното Двата модела се делят на "боклук" и "качество". 325-цата трябва да те държи до поне 200 к.с. без проблем.

    От. 175 к.с. трудно ще сложиш съединител Със сигурност не става плъг енд плей
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Младши алфист D. Stanev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Благоевград
    Posts
    14

    Default

    Склонен съм да допусна хипотезата за омасляване въпреки, че го прави само на високи предавки. В интерес на истината, отдолу м/у скоростната кутия и двигателя има някакво омасляване.
    Колега от Ланча форума кара и в момента с моя мод и няма такива оплаквания. За счупен ламел на притискателния диск, не би ли следвало да има и други симптоми?
    При първа възможност ще посетя Вентура гараж, ако не установя преди това какъв е праблема.

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Не счупен ламел а цялата пита се пука и не може да натиска с пълна сила феродото,затова приплъзва.
    Пиши после като я разглобят ,да кажеш какво е станало.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by D. Stanev View Post
    Колеги, миналата година смених съединителя на Либра-та (2.4, 140 коня) във Вентура гараж, сложиха ми Велео с номер ххх..325, което трябва да е по-усилено. Този съединител обаче също буксува на ІV-та и V-та предавка, при по-рязко намачкване при изпреварване. Колата е с мод, но не съвсем агресивен.
    Та питането ми е, има ли вариант за някакъв друг съединител? Евентуално от по-силните 2.4-ки със 175 или 200 коня.
    Е като имаш омасляване и ти буксува и след смяната следва въпросът - някой проспал ли е това омасляване откъде идва като са го сменяли?

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Puhcho View Post
    Е като имаш омасляване и ти буксува и след смяната следва въпросът - някой проспал ли е това омасляване откъде идва като са го сменяли?
    То на тоя принцип може и един маховик да му метнат, да не се разтрака Омасляването е само предположение, все пак да не оплакваме "нероден Петко".
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9

    Default

    Дори и да е това, пише, че съединителя е сменен преди една година а не е ясно откога буксува...
    Нека да почваме с интригите и псуването на сервизи и майстори, само след като сме сигурни, че са смотаняци...

  10. #10
    Младши алфист D. Stanev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Благоевград
    Posts
    14

    Default

    Не мога да имам претенции към Вентура гараж. Оставих колата за цял ден и вечерта отидох да я взема, още не беше готова, но във фактурата фигурираше и семеринг.
    Спазих стриктно указанията за щадене на съединителя и около 2000 км не съм и давал зор.
    Стария съединител смених поради същите симптоми - буксуване, във Вентура ми казаха, че е можел да изкара още доста време. За маховика казаха, че е наред.
    Буксиването започва от 2000 оборота на ІV-та и V-та предавка при рязко подаване на газ - стрелката отива на 3000-3500 и се връща и се получава ефект като на автоматик. Чува се и специфичен свистящ звук.
    Тия дни ще сложа ори софта и ще тествам дали буксува с него.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С какъв сетъп е тази кола в момента?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Аз не че разбирам много, но на мен така ми прибуксуваше чисто новия съединител миналата зима. Смених горната и долната помпа на съединителя и маркучето между тях и проблемът се реши. Така че провери и това..

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by D. Stanev View Post
    Не мога да имам претенции към Вентура гараж. Оставих колата за цял ден и вечерта отидох да я взема, още не беше готова, но във фактурата фигурираше и семеринг.
    Спазих стриктно указанията за щадене на съединителя и около 2000 км не съм и давал зор.
    Стария съединител смених поради същите симптоми - буксуване, във Вентура ми казаха, че е можел да изкара още доста време. За маховика казаха, че е наред.
    Буксиването започва от 2000 оборота на ІV-та и V-та предавка при рязко подаване на газ - стрелката отива на 3000-3500 и се връща и се получава ефект като на автоматик. Чува се и специфичен свистящ звук.
    Тия дни ще сложа ори софта и ще тествам дали буксува с него.
    Буталото ако блокира - може. И евентуално успокоителят. Но щом имаш омасляване ... А и тези неща е трябвало да ги хванат в сервиза. Все пак затова си влезнал ... и с това излезнал. Независимо кой сервиз е

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С какъв сетъп е тази кола в момента?
    Какво значение има какъв е сетъпа?

    Quote Originally Posted by D. Stanev View Post
    Колега от Ланча форума кара и в момента с моя мод и няма такива оплаквания.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма значение
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •