View Poll Results: AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI vs BMW 325/330xd M-pack

Voters
155. You may not vote on this poll
  • AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI

    122 78.71%
  • BMW 325/330xd M-paket

    33 21.29%
Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 243

Thread: АР 159 2.4 JTDm Q4 TI или BMW 325,330xd M-paket

  1. #61

    Default

    хвърляте ме в буен смях при сравнението между 156 и 159

    мислите, че каквото е при 156 - същата е и 159ката, но съм карал 5-6 различни 156 и просто нямат абсолютно нищо общо нито като поведение нито като качество на изработка - съжалявам ако обиждам някого, но е неадекватно да говорите за това как трябва да си вземе някой бмв, а не 159, щото на 156цата еди кво си било

  2. #62
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    EEeEeййййй Бобка кви се тея цени бе брат,ти у ред ли си...............

    Горен носач 160 лв. ТРВ
    Долен носач 400 лв. ТРВ/Фиорела
    Тампоните на задния мост,СЕ ПРОДАВАТ ОТДЕЛНО.......
    Преден амортесьор 140 лв.
    Биалетка 32 лв.
    Тампони стаб щанга 30 лв.комплекта.........


    Боби моля те отде ги извади тези цени,сигурно за Алфа си ги извадил от Аутоиталия а за БМВ автърмаркет........................

    Отново вадиш глупоста на Аутоиталя на светло,ти ако притежаваш 159,ще си пазаруваш ли от тях части,или автърмаркет,моля те тези цени за смешни.............................

    П.С.Бобка,аз за почти 3 год. каране на 159 съм сменил 2 горни носача,1 задна биалетка,1 заден лагер главина/купих колата с виещ лагер,но се оказа че е имала удар в моста,имаше и крива джанта/
    За това съм сложил 3 удивителни, защото цените, които съм дал са на официалните дилъри в България. И за това съм го уточнил излишно. Както и ти казваш с това мнение, има афтермаркет части и за двете коли, но това НЕ означава, че поддръжката на БМВ-то е по-скъпа.
    Дай оригинален номер на тампоните на задния мост, за да си ги поръчам от Италия. Може и да има вече, не знам. Ти сигурно си по-информиран в тази насока, поради факта, че притежаваш 159-ка.

    Ето аз за 1.5 години съм сменил само един заден десен лагер. Надявам се да не се чупи нещо друго, та да сменям. Цената за задния ми лагер, отново най-доброто на пазара ми струва точно 90лв, като това беше най-скъпата (оригинален) опция.
    Колко ти струваше твоя лагер?

    Да, сетих се. Липсваше ми капачката на плафона на задния номер. Поръчах си я по оригинален номер. Цената, която платих беше точно 10лв. Я сподели колко струва оригинална капачка (стъклото) на Алфата....?

    Да, термостат смених. Купен пак оригинален. Като казвам оригинални части имам предвид закупени от представителите на БМВ, в опаковка БМВ. Не да речем да знаем, че оригиналния термостат е БЕР и да купя БЕР номер. Та термостата ми струва точно 92лв. Колко е оригиналния термостат на Алфата?

    И пак ще го потретя - Алфата се купува единствено за това как изглежда. Нищо друго не може да се сравнява.
    Да, и аз се обръщам след всяка 159-ка. И твоята като дойда я гледам с кеф. Но само заради визията за мен съм си преценил, че не си заслужава да влизам в идилията 159
    Last edited by BO; 20-09-2012 at 13:36.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #63
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Аз избирам 335d с М-пакет отсекъде, и неискам да искам да чувам за 159, амааааа няма пара. Ще си караме Алфите и по сбирките ще се самонавиваме, колко големи гяволи сме шепата народ и как масата са балъци и карат ужасни отвсякъде и освен това супер скъпи и непрактични БМВ та.
    И аз ако търся трилитров дизел, ще взема БМВ, ама не за друго, а щото Алфа с такъв двигател няма. Тва вече е съвсем отделна тема.
    Темата е, че много по-лесно ще намериш здрава и добре оборудвана Алфа, отколкото БМВ. Ценовата политика на БМВ е да си плащаш едни много пари за емблемата и отделно още повече за оборудването. Който иска, да плаща емблеми, аз не искам.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #64
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    За това съм сложил 3 удивителни, защото цените, които съм дал са на официалните дилъри в България. И за това съм го уточнил излишно. Както и ти казваш с това мнение, има афтермаркет части и за двете коли, но това НЕ означава, че поддръжката на БМВ-то е по-скъпа.
    Дай оригинален номер на тампоните на задния мост, за да си ги поръчам от Италия. Може и да има вече, не знам. Ти сигурно си по-информиран в тази насока, поради факта, че притежаваш 159-ка.

    Ето аз за 1.5 години съм сменил само един заден десен лагер. Надявам се да не се чупи нещо друго, та да сменям. Цената за задния ми лагер, отново най-доброто на пазара ми струва точно 90лв, като това беше най-скъпата (оригинален) опция.
    Колко ти струваше твоя лагер?

    Да, сетих се. Липсваше ми капачката на плафона на задния номер. Поръчах си я по оригинален номер. Цената, която платих беше точно 10лв. Я сподели колко струва оригинална капачка (стъклото) на Алфата....?

    Да, термостат смених. Купен пак оригинален. Като казвам оригинални части имам предвид закупени от представителите на БМВ, в опаковка БМВ. Не да речем да знаем, че оригиналния термостат е БЕР и да купя БЕР номер. Та термостата ми струва точно 92лв. Колко е оригиналния термостат на Алфата?

    И пак ще го потретя - Алфата се купува единствено за това как изглежда. Нищо друго не може да се сравнява.
    Да, и аз се обръщам след всяка 159-ка. И твоята като дойда я гледам с кеф. Но само заради визията за мен съм си преценил, че не си заслужава да влизам в идилията 159
    Главината на 159 е 150 лв.,повтарям главина,не лагер
    Незнам колко струва капчето на плафона,и няма как да знам,на 159 не и изпадат разни неща ей така...........
    На Алфите,оригиналните термостати карат минимум 10 г.,няма как да знам колко струва.............

    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #65
    Запален алфист Наката's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Хасково
    Age
    38
    Posts
    156

    Default

    Само за норматива:
    След много настояване един градски автоджанбаз ме нави да покарам нововнесено ауди А4 куатро от 2004г., щал да го даде "евтино". Пичове от много време не се бях качвал в по-дървена кола, като в момента карам митцубиши от 98г. Поне вече със сигурност знам каква кола не харесвам със сигурност.



    П.П. Бах сам си спамя темата
    Mitsubishi Outlander 2.2 4х4 от 12г. -"reliably" now
    Alfa Romeo 1.9 JTDm от 10г. -"bellissima" - now
    Alfa Romeo 1.9 JTD от 00г. -"my heart"- ex
    Fiat Ritmo 1.5 Super от 82г. -"first love"- ex

  6. #66
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Главината на 159 е 150 лв.,повтарям главина,не лагер
    Ами баш, та на кой по-евтино му излиза да смени заден виещ лагер?
    Ти, защото караш Алфа с евтина поддръжка или аз, каращ скъпо за поддържане БМВ?

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Незнам колко струва капчето на плафона,и няма как да знам,на 159 не и изпадат разни неща ей така...........
    Може би
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=70755

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    На Алфите,оригиналните термостати карат минимум 10 г.,няма как да знам колко струва.............

    Не е като да не съм карал жтд-та. И ориентировъчно си прав. Изкарват 8-10 години в най-добрия случай. До сега не съм карал жтд и да не съм сменял термостат.
    А точно моя го смених защото отваряше на 83 градуса, а печката се изключва на 87 градуса. Нали се сещаш зимата тази разлика в градусите колко се отразяваше на разхода, само, за да ми топли печката двигателя
    От тази гледна точка излиза, че ти предстои смяна на термостат скоро
    Довечера в нас ще влезна в ценовите листи на АИ и ще ти кажа колко пари ти струва термостата закупен от тях, като оригинална част
    Last edited by BO; 20-09-2012 at 16:54.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #67
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    По-хубаво от мойто гардже нема(не се сдържах).И двете коли са хубави,човека сам трябва да си прецени,все пак парите са си негови и той ще си я кара,на него трябва да му е кеф.Вкус другар няма.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  8. #68
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    По-хубаво от мойто гардже нема(не се сдържах).И двете коли са хубави,човека сам трябва да си прецени,все пак парите са си негови и той ще си я кара,на него трябва да му е кеф.Вкус другар няма.
    И аз това викам, другото е от лукаваго.
    Но няма лошо да си коментираме конкретните качества на автомобилите, без да говорим глупости.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #69
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    В тоя форум след всички раздели с Алфи трябва да има раздел "Бивши алфисти с БМВ" и евентуално раздел "Волво ХС90"

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #70
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    В тоя форум след всички раздели с Алфи трябва да има раздел "Бивши алфисти с БМВ" и евентуално раздел "Волво ХС90"

    Без да се ядосваш, ама аз имам ИСТИНСКА Алфа, за разлика от двата Алфо-Фиата в подписа ти (единия дори е по-скоро Алфо-Опело-Фиат).

    И може би щях да карам талянски 4х4 бебевоз, ама автопрома на Ботуша не произвежда таквиз камиончета.

    И съм доста далеч от "бивш алфист" - карам ги тия дръгели от 1985 година и ще продължавам. В момента тече пазарлъка за един швейцарски Монреал, да видим кво ще излезе... Само цвета не ме кефи, иначе е перфектен...
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  11. #71
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Нямам си работа и се дразня Ето още едно предложение - "Истински Алфи" и раздел "Фалшиви"

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #72
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Без да се ядосваш, ама аз имам ИСТИНСКА Алфа, за разлика от двата Алфо-Фиата в подписа ти (единия дори е по-скоро Алфо-Опело-Фиат).

    И може би щях да карам талянски 4х4 бебевоз, ама автопрома на Ботуша не произвежда таквиз камиончета.

    И съм доста далеч от "бивш алфист" - карам ги тия дръгели от 1985 година и ще продължавам. В момента тече пазарлъка за един швейцарски Монреал, да видим кво ще излезе... Само цвета не ме кефи, иначе е перфектен...
    Това чудо ако го докараш от сега си записвам място на опашката да го видя от близо
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #73

    Default

    Днес по случайно съвпадение в един сервиз имаше е90 318d и 159 1,9 8v., и двете коли бяха с най-постното оборудване, 2005та година и дори бяха цвят еднакъв сив. БМВ то е на 110 000км. купувано чисто ново, Алфата на 160 000км., внесена на 100 000км. Покарах ги и двете и впечатлението ми е БМВ по грозно отвътре, но пък сива Е90 ми изглежда по красива от сива 59ка отвън.(мое мнение)
    По Алфата сменян долен носач, горен, билетки, накрайници и сега има рейка за рециклиране.
    БМВ то има за смяна 2тампона на носачи по 30лв., като по окачване никога не е сменяно нищо. Маховика също тракаше зловещо, цената му е 600лв. Като вървене Алфата може би ми се стори една идея по динамична, ако може да се говори за динамика на коли по 120 коня на 1600 килограма. Качени на крика Алфата беше доста по ръждива от БМВ то отдолу и по мазна. То всъщност по БМВ то нямаше капчица масълце.

    И двамата се бяха залетели да сменят дискове и накладки и цените бяха идентични горе долу. Та мисълта ми че двете коли са доста еднакви и всичко е въпрос на вкус, но във високите оборудвания и мотори, мисля че Алфата отстъпва и то доста.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #74
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Днес по случайно съвпадение в един сервиз имаше е90 318d и 159 1,9 8v., и двете коли бяха с най-постното оборудване, 2005та година и дори бяха цвят еднакъв сив. БМВ то е на 110 000км. купувано чисто ново, Алфата на 160 000км., внесена на 100 000км. Покарах ги и двете и впечатлението ми е БМВ по грозно отвътре, но пък сива Е90 ми изглежда по красива от сива 59ка отвън.(мое мнение)
    По Алфата сменян долен носач, горен, билетки, накрайници и сега има рейка за рециклиране.
    БМВ то има за смяна 2тампона на носачи по 30лв., като по окачване никога не е сменяно нищо. Маховика също тракаше зловещо, цената му е 600лв. Като вървене Алфата може би ми се стори една идея по динамична, ако може да се говори за динамика на коли по 120 коня на 1600 килограма. Качени на крика Алфата беше доста по ръждива от БМВ то отдолу и по мазна. То всъщност по БМВ то нямаше капчица масълце.

    И двамата се бяха залетели да сменят дискове и накладки и цените бяха идентични горе долу. Та мисълта ми че двете коли са доста еднакви и всичко е въпрос на вкус, но във високите оборудвания и мотори, мисля че Алфата отстъпва и то доста.
    Съгласен съм за всичко,дори и аз се повозих на БМВ-то.
    Обаче не съм съгласен,че 59-ка ТИ отстъпва на 3-ка с каквото и да е оборудване...БМВ-то си е грозно,особено отвътре.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  15. #75
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Съгласен съм за всичко,дори и аз се повозих на БМВ-то.
    Обаче не съм съгласен,че 59-ка ТИ отстъпва на 3-ка с каквото и да е оборудване...БМВ-то си е грозно,особено отвътре.
    ЕЕЕ, като кажеш ТИ все едно излиташ в космоса.
    А за грозното - въпрос на вкус, казало кучето и си облизало г...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •