View Poll Results: AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI vs BMW 325/330xd M-pack

Voters
155. You may not vote on this poll
  • AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI

    122 78.71%
  • BMW 325/330xd M-paket

    33 21.29%
Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 243

Thread: АР 159 2.4 JTDm Q4 TI или BMW 325,330xd M-paket

  1. #166
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    мъри, може ли да ми разкачите коланите да не пискат и на мойта, лесно ли е ? тъй и тъй е при вас..
    ОК,готов си
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #167

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ОК,готов си
    благодарско )

    ---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

    а иначе по темата

    както казах, не сравнявайте коли от различни класове

    наистина 25 бона за карана 159ка са много пари - аз лично бих ги дал за някакъв мерджан от типа на е-класа, но ако сравняваме все пак тройки(325, 330, х-драйв) и 159ки(2.4 ку4) - 159ката по всеки повод ще я предпочета пред тройката


    и какъв по-добър комплимент от това да направя на 159ката ? за мен е абсолютния лидер в класа си за определени пари

    за да отидеш на нещо по-добро в този сегмент(м, амг, с, рс и т.н.) трябва да изсипваш двойни, тройни, четворни суми, а тогава наистина трябва да си луд или да не ти пука за лично изкараните ти пари ..
    Last edited by Stoyan Georgiev; 02-11-2012 at 17:14.

  3. #168
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Защо не се обърнеш и към 3ти вариант ? Като например едно Суби като това
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=13cavg
    Пак е 4х4 , боксер дизел . Дизайна е въпрос на възприятие . Според мен е по- добре от Бавареца от вътре .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  4. #169

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Защо не се обърнеш и към 3ти вариант ? Като например едно Суби като това
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=13cavg
    Пак е 4х4 , боксер дизел . Дизайна е въпрос на възприятие . Според мен е по- добре от Бавареца от вътре .
    Легаси седан е по красиво Иначе темата ми е интересна На БМВ ми харесва как върви 530хд кола за ръчкане Алфата ми харесва на дизайн Но лично не бих купил нито едното нито друготоБих си купил новата Е-класа или Лексус хибрид щото съм дърт с деца муахаха
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  5. #170
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    159 може да не е върха на сладоледа,но определено има няколко предимства пред БМВ,не е само дизайна както казва Боби.
    Може ли да кажеш няколкото предимства, че са ми интересни?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #171
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ако човек чете ще си помисли, че има дилъри на бмв във форума. Кого се опитват да убедят да си купят такова!?
    Всеки си има глава на раменете и да си реши коя е неговата кола.
    Специално за всеки чудеш се между 3-ка и 159 съм готов да му предоставя и двете и да ги пробва. Имам приятел с такава.
    Стига с това хвалене на тоя концерн. Темата отдавна е по дяволите. За едно сте прави колегите, подкрепящи бмв, 159, 2.4 ТИ Q4 е рядко животно! Май за нищо друго не сме на едно мнение!
    Last edited by rusiq86; 02-11-2012 at 22:10.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #172
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Модела е наистина рядък, на за съжаление това се дължи на малкото продадени бройки. Когато през миналата година Фиат спират производството на цялата гама на 159 за годината са продадени едва 11000 автомобила в целият свят и от фирмата не отричат провала на модела. За целият период на производство са продадени под половин милион бройки, което в сравнение с най-продаваният модел на марката, а именно 156 е тотална загуба на позиции. Статистика конкретно за този модел не можах да намеря, но предполагам, че едва ли са продадени повече от 50 000 и като се има предвид, че една не малка част са закупени от държавата за нуждите на полиция и карабинери, то модела ще си остане рядък. За да не бъда обвиняван в пристрастност няма да публикувам данни за продажбите на БМВ, но те са смазващо по-големи. Сравнението на двата модела Алфа и БМВ е некоректно и по още една причина освен огромната разлика в продажбите. Видно и от съдбата на автомобила на колегата Русия, първи собственик луд фен, самият той още по-луд фен то стигаме до извода, че Алфа 159 се купува почти само от феновете на марката, а тяхното мнение е силно пречупено от страстта им. Ако бях богат със сигурност щях да имам и една такава Алфа. Просто дизайна и граничи с изкуство!
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #173
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Blue1, не е че съм фен. Просто работя здраво и реших да си купя нещо различно, нещо което ще ме радва след 3-4 год както сега, нещо което ще ме кара да се усмихвам, нещо което ще ме кара да ходя до прозореца само да го зърна за сек.
    Еми това няма как да се случи с някоя 3-ка. Те са със адски скучен дизайн. Нито съотношение цена/качество ме грабва. 3.0 дизел мотора им също не ме радва усобенно, приятел има такава. Правил съм си сметката няколко пъти и за мен разумния избор, избор на сърцето ми е 159.
    В тази кола винаги има усмивка на лицето ми!
    Предния собственик беше голям фен, подкартерната кора от Драго, изработена за него. Закупените оригинални части за обслужване от Германия, донесени му лично. Добавките с които карат на Льо Ман във вс възможни места. Аз съм просто педантичен, и всеки детайл трябва да е като нов за мен. Поради тази причина не си продадох 156-цата, просто е в прекалено добро състояние.

    п.с. веднъж съм млад !!!
    Last edited by rusiq86; 03-11-2012 at 13:19.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #174
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Напълно те разбирам и се радвам, че си успял да изпълниш една своя цел, автомобила ти наистина е жесток и съм сигурен, че и най-заклетите фенове на БМВ или каквато и да е друга марка тайничко им се иска и те да разходят поне веднъж една такава красавица. И аз съм в процес на купуване на нова кола, в класациите има доста надеждни модели на различни марки, но аз съм се спрял на хонда акорд защото именно тя ми напомня с дизайна си на алфа, е доста по-ръбато и постно, но прилича.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  10. #175
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Blue1, не е че съм фен. Просто работя здраво и реших да си купя нещо различно, нещо което ще ме радва след 3-4 год както сега, нещо което ще ме кара да се усмихвам, нещо което ще ме кара да ходя до прозореца само да го зърна за сек.
    Еми това няма как е с някоя 3-ка. Те са със адски скучен дизайн. Нито съотношение цена/качество не ме грабва. 3.0 дизел мотора им също не ме радва усобенно, приятел има такава. Правил съм си сметката няколко пъти и за мен разумния избор, избор на сърцето ми е 159.
    В тази кола винаги има усмивка на лицето ми!
    Предния собственик беше голям фен, подкартерната кора от Драго, изработена за него. Закупените оригинални части за обслужване от Германия, донесени му лично. Добавките с които карат на Льо Ман във вс възможни места. Аз съм просто педантичен, и всеки детайл трябва да е като нов за мен. Поради тази причина не си продадох 156-цата, просто е в прекалено добро състояние.

    п.с. веднъж съм млад !!!
    Напълно си прав, колега. Критерият за избор на кола следва да бъде - определям какви пари имам за купуване и за поддръжка и след това гледам какво най-много ми допада за тези пари. Това означава разумно. А дали колата ще е БМВ, Алфа Ромео, Волво, Мерцедес или каквото и да е - въпрос само на вкус и на приоритети. Ако единственият ми приоритет беше мощността, със сигурност щях да карам 530д.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #176
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by кучето View Post
    Абе,все се заричам да не пиша,ма се поразвеселих малко и те така...
    Обобщение накратко:
    1.Вътрешен дизайн.
    -След Е46 всички БМВ-та са уникално грозни(най-меко казано)!!!...с това ситроенаджийско табло,ориентирано към возещото се в средата,отзад дете и т.н.,и прочее,и...
    -На алфата всичко е ориентирано към водача и е на един пръст разстояние,ако ръката ми е на скоростния лост...
    2.Здравина.
    -На втора и т.н. употреба кола е важен само предишния собственик и поддръжката,а не марката и модела...
    3.Вървене.
    -Ми ако не е М (пакета не я прави бърза),разликата е само на пистите(дето ги няма в БГ.)
    уточнение:карал съм 318 и .56 1.8-мога да сравнявам тях(говоря за повечко каране,не 10 км градско!),но ми е малко изкривена представата за вървяща кола..Та ако не е по-горната-не са особено бързи...
    4. 4х4...повтарям се-бягане от концепцията на БМВ!!!
    5.Цени и км.
    -В БГ е оле майко,цялата работа!
    п.п.Не ме мразете за личното ми мнение!Поздрави.
    Напълно споделям мнението ти, особено за таблото.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #177

    Default

    Момчета, ПАК опирате само до дизайн, усещате ли се
    Дизайна е субективно понятие - много хора предпочитат изчистен и семпъл дизайн, за разлика от други привърженици на многото копчета и лампички
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  13. #178
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Може ли да кажеш няколкото предимства, че са ми интересни?
    Интериор и екстериор,позиция и удобство на седене,пътно поведение,директно управление ....................

    ---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 14:41 ----------

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Момчета, ПАК опирате само до дизайн, усещате ли се
    Дизайна е субективно понятие - много хора предпочитат изчистен и семпъл дизайн, за разлика от други привърженици на многото копчета и лампички
    Точно в 159,къде видя много копчета и лампички,интериора и е супер изчистен.Едно време си виках,тая кола няма да си я купя само заради централната конзола,но като я взех и се заглеждах всеки ден,все повече и повече ме кефеше,та така до ден днешен.......................
    Ти продължаваш да си плямпаш без да си карал 159 за повече от 10 км.,незнам всички как го имате тва мнение за тази кола,без да сте собственици и да сте управлявали такава за дълго време.С тази кола всеки ден откриваш нещо ново................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #179
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Интериор и екстериор,позиция и удобство на седене,пътно поведение,директно управление ....................
    Случайно ли изпусна здравината на печката или 2,4 двигателя и като цяло по новите ЖТД-та по-калпави ли са примерно 1,9 8 вентила ?
    Last edited by Ladjov; 03-11-2012 at 14:52.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  15. #180
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Случайно ли изпусна здравината на печката или 2,4 двигателя и като цяло по новите ЖТД-та са по-калпави примерно 1,9 8 вентила ?
    2.4 е малко проблемен,но 1.9 си е същия бесен и здрав катър...........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •