View Poll Results: AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI vs BMW 325/330xd M-pack

Voters
155. You may not vote on this poll
  • AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI

    122 78.71%
  • BMW 325/330xd M-paket

    33 21.29%
Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 243

Thread: АР 159 2.4 JTDm Q4 TI или BMW 325,330xd M-paket

  1. #16

    Default

    Един тест от Германия на 159 ка, малко е на немски има + и -
    Attached Files Attached Files
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  2. #17
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Koлега, която и да вземеш, после ще те е яд за другата.....и двете са готини колици, така че най-добре търси и двете и като нацелиш читава бройка от която и да е, грабвай.....
    Точно заради това си струва да си вземе БМВ-то.
    Защото след 2 години ако реши, че се е прецакал, то го продава за супер отрицателно време. Купува си 159-ка с парите и с останалите може да си купи втора кола или да отиде някъде на дълга екскурзия.
    Ако пък е обратното, 159-ката ще седи месеци на пазара, евентуално може и някой да я купи със сто зора, ще трябва да додае може би още толкова пари и това само, за да се качи в БМВ-то. Някак си не е разумен избора на Алфата.
    Единствено както се спомена за БМВ-то, че има малко чалго-мутренско реноме.

    А мнението, че БМВ-то се разбивало супер бързо отпред направо не мога да го пропусна. Е90 платформата отпред много рядо се налага да правиш нещо преди 100-150к и то карано от ново само в България! Стига сте фантазирали точно в този аспект.

    Другото, което не е добре са частите втора употреба. Само като питаш нещо за БМВ, това автоматично вдига цената на частта с 50-100% спрямо аналогова такава за Алфа.
    Пресен пример от вчера. Отивам в една морга за една пластмаса на Мултиплата. Идва един човек с едно Пежо 106. Търси заден капак, че някой му счупил стъклото. От вътре му измъвкат цялата задна врата, оборудвана. Крайната цена, която плаща е точно 30лв. Аз се мотая из моргата и виждам едно размазано БМВ. Единственото нещо, което ставаше от него е емблемата на предния капак. Беше чисто нова. За това реших да попитам колко пари ще ми я дадат. Отговора беше 30лв. И аз само ги попитах докато си тръгвам - емблема, 30лв, заден капак, оборудван = 30лв. Къде е логиката? И ме гледат тъпо.

    Другото, което се каза в тази тема, което не лежи на никакви доводи е за задвижването на 4-те колела. Да се било избрало нещо японско.
    Нека този колега се информира малко повече за Х-драйва на БМВ и другите системи, които предложи. Единствено японско, което става е това, което е симетрично. Масовите не са симетрични, което е огромен минус.
    А Х-драйва е на 99% симетрично задвижване на 4-те колела. За разлика от безумно остарялото 4х4 в 159-ката, което е от миналите векове.

    И още за едно мнение, че БМВ-то било мега убито за каране. Аз се чудя човек какво очаква от кола със задно предаване? Да има поведение на кола с предно предаване ли? Какво очаквате с такива изказвания? А още повече, че точно в тази тема се пита точно за задвижвания 4х4! Което няма нищо общо само със задно или пък само на предното.

    Поне като пишете мнения се съобразявайте с темата и конкретните изисквания на автора.
    Last edited by BO; 17-09-2012 at 00:28.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #18
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Ако обезценяването и продажбата са критерий - купува си един Опел Кадет за 500 лева и след 2 години го дава за скрап пак за толкова.
    Доколкото разбирам, критерият на пусналия темата е коя кола е по-приятна за каране като цяло, а там отговорът е ясен - life is too short to drive German cars .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #19
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Ако обезценяването и продажбата са критерий - купува си един Опел Кадет за 500 лева и след 2 години го дава за скрап пак за толкова.
    Доколкото разбирам, критерият на пусналия темата е коя кола е по-приятна за каране като цяло, а там отговорът е ясен - life is too short to drive German cars .
    Да, ако темата беше нещо от рода "Коя кола да си купя, за да се обезцени най-малко". Да ама не. Има два конкретни автомобила, към които се придържаме.

    А твоя цитат мога да го напиша така:
    life is too short to drive Italian cars
    И какво направихме с това? Нещо казахме ли?

    Важното е всеки да си даде обективното мнение, по възможност без предразсъдъци. А това е най-важното!

    Има само два факта, които ако ги гледаш на 100% избора на 159-ка е по-добър:
    1. Дизайн - това не е фактор, но много тясно насочен. Демек не може да се каже, че аз като харесвам едно, а ти друго, то твоя или пък моя избор е по-добър. Това си е 100% субективен фактор, а не технологичен.
    2. Кожата на седалките - салона на 159-ката е по-добър. БМВ-то трябва да е само с Дакота, иначе стандартната кожа няма място за сравнение с кожата на 159-ката. Но в крайна сметка ако искаш комфорт, то трябва да се насочиш към автомобил без кожени седалки Освен ако не возиш бебето ти отзад и по завоите да повръща постоянно от зверския въртящ момент на дизела. То тогава по-разумен избор е да вземеш 159-ка, защото да търсиш Дакота в БМВ, за да може да чистиш по-лесно повърнатото от бебето ти от по-качествената кожа някак си не върви
    Last edited by BO; 17-09-2012 at 00:56.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #20
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    159-ката за мен вози подобно на 156. Почти никаква разлика не намирам в поведението на пътя.
    Тук нещо си се объркал

    Казвал съм го и друг път,59-ката е като всяка Алфа. Сравняваш я с други автомобили,гледаш,намираш слаби места,разбираш,че другите алтернативи са в пъти по-разумен избор и, докато се усетиш вече я плащаш...
    Та така, за определени хора избора е предопределен
    Познавам автора на темата лично, имал е Алфа("заразен" е), скоро видя и моята 59-ка и предполагам към кое клони,но ще видим...
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Алфата е определено по-добра за семеен автомобил и по-сигурна като бебевоз.
    За държането на пътя няма нужда да го обсъждаме. Най-идиотските катастрофи стават с БМВ.
    Сняг, лед, кал и дъжд...
    Зимата като си тръгна за Кюстендил в планината по канавките са първи джиповете БМВ, после лимузините им, след това мерцедес и следват различни бусове.
    И хич не ми разправяйте какви системи и задвижвания имат.
    Важен е резултата.
    Освен това, алфата те гали и създава весело настроение.
    Бавареца е скучен и подтискащ като кабинет на милиционерски началник.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    159-ката за мен вози подобно на 156. Почти никаква разлика не намирам в поведението на пътя. БМВ-то вози супер стегнато, безшумно и също толкова скучно
    Ники двете коли на пътя,нямат почти нищо общо като поведение,ама нищо...............

    ---------- Post added at 07:29 ---------- Previous post was at 07:28 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да, ако темата беше нещо от рода "Коя кола да си купя, за да се обезцени най-малко". Да ама не. Има два конкретни автомобила, към които се придържаме.

    А твоя цитат мога да го напиша така:
    life is too short to drive Italian cars
    И какво направихме с това? Нещо казахме ли?

    Важното е всеки да си даде обективното мнение, по възможност без предразсъдъци. А това е най-важното!

    Има само два факта, които ако ги гледаш на 100% избора на 159-ка е по-добър:
    1. Дизайн - това не е фактор, но много тясно насочен. Демек не може да се каже, че аз като харесвам едно, а ти друго, то твоя или пък моя избор е по-добър. Това си е 100% субективен фактор, а не технологичен.
    2. Кожата на седалките - салона на 159-ката е по-добър. БМВ-то трябва да е само с Дакота, иначе стандартната кожа няма място за сравнение с кожата на 159-ката. Но в крайна сметка ако искаш комфорт, то трябва да се насочиш към автомобил без кожени седалки Освен ако не возиш бебето ти отзад и по завоите да повръща постоянно от зверския въртящ момент на дизела. То тогава по-разумен избор е да вземеш 159-ка, защото да търсиш Дакота в БМВ, за да може да чистиш по-лесно повърнатото от бебето ти от по-качествената кожа някак си не върви
    Ай стига се звери с тез БМВ-а бре,знам че до 1 година и ти ще караш 159,въпреки че сега имаш БМВ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Запален алфист Наката's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Хасково
    Age
    38
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post

    Познавам автора на темата лично, имал е Алфа("заразен" е), скоро видя и моята 59-ка и предполагам към кое клони,но ще видим...
    Пич много си прав. Аз на 90% съм решил, че тоя живот го живея само веднъж...и майната му на обезценяването. И сега съм впрегнал сили да диря такава алфа из Европа. Само че познатите като чуят какво търся и като че ли инфаркт получават..и се почват едни дискусии.

    Конкретен въпрос: Какъв е точно проблема с кардана на Q4? Чета из руския форум че доста брери имат чукане там и го поправят някак си ама слабите ми познания по руски ми пречат да разбера.
    И не съм съгласен, че е остаряло 4x4-то на 159, защото чисто като механика торсена е страшно надежден, а нещо надеждно не остарява така бързо.
    Mitsubishi Outlander 2.2 4х4 от 12г. -"reliably" now
    Alfa Romeo 1.9 JTDm от 10г. -"bellissima" - now
    Alfa Romeo 1.9 JTD от 00г. -"my heart"- ex
    Fiat Ritmo 1.5 Super от 82г. -"first love"- ex

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Май и тази тема отива на никъде.Както каза един колега-най-добрите 4х4 са Ауди и японките(не знам какво му се кефите на измисленото BMW?! Човек си купува BMW заради задното-всичко друго е бягане от концепцията и търсене на пазар!)!!! Но да не засирам и аз темата-Алфата е по-красива,по-ергономична(всичко е ориентирано към водача,за разлика от BMW след една серия нататък...! ),по-комфортна като за бебок,не на последно място-по-евтина за поддръжка,а това не е маловажно,като се сетим с каква нафта ще се кара....и по какви пътища...!!
    п.п. Поздрави и успех в търсенето и все пак ако намериш читаво BMW помисли малко -,пък може да го вземеш! )
    Last edited by кучето; 17-09-2012 at 10:17.
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  10. #25
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Седни в двете първо, после гледай внимателно, все пак ще купуваш кола на старо.
    При което винаги се оказва, че отношението на предния собственик към колата е по-важно от всичко друго.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  11. #26

    Default

    Той лафът е ясен и не е случаен - по-добре палава италианка от колкото скучен немец Наистина качвайки се в подобно BMW се чувствам малко, като качвайки се в кола без душа. Не съм се возил / карал нито една от двете в 4х4 вариант, но по някаква причина си мисля, че единственото предимство на BMW-то би било малко по-мощният мотор. Ако имах толкова пари за кола и дилемата седеше Alfa / BMW, то тя би била за М5, което вече наистина е хубав автомобил, уви цените му подозирам, че са доста по-високи на запазените бройки.

    Нещо от рода на тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...578&f1=details но не точно тази.
    Last edited by duronman; 17-09-2012 at 11:18.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    [QUOTE=Mury;1120156]Ники двете коли на пътя,нямат почти нищо общо като поведение,ама нищо...............[COLOR="Silver"]


    Аз не намирам кой знае каква разлика. Карал съм 159-ки на познат маршрут където минавам и с 156-цата. Вярно при мен всичко е полиуретан и айбах и може би за това не правя особена разлика. С колкото влизам във завой с 56-цата с толкова и със 59-ката. Разбира се сток 59-ка

    Но със сигурност 59-ката си усеща неравностите по пътя повече от БМВ-то. Както знаеш налага ми се да карам често най-различни коли. Моето мнение е, че 59-ката не е кой знае каква кола. Може би понеже сте облъчени тука и за това ви е такова мнението. БМВ-то за мен вози по стегнато или поне такова усещане създава. За стабилна кола и безшумна кола. 59-ката е по шумна и това е факт. БМВ-то и 200 км/ч не се чува свистене от пътя и гумите.

    И все пак аз не ги карам тези коли за да правя разлики с насочени внимание върху това, просто имам случайни наблюдения. Може и да са грешни.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    ....
    Ай стига се звери с тез БМВ-а бре,знам че до 1 година и ти ще караш 159,въпреки че сега имаш БМВ ....
    И ти си прав.

    Не казвам че Алфата е лоша, напротив.
    Но единствено ще се купи само заради излъчването. Само заради дизайна, заради духа. И спираме до тук.

    Ако искаш технически по-добра кола, то избора не би бил Алфата. Ако искаш топ глезотийки в крайна сметка, то пак Алфата не може да предложи толкова екстри. И накрая за какво да изберем Алфата? Ааа, да, защото ни е мечта. Точно за това и аз бих избрал Алфата, защото друго няма

    Ако искаш абсолютно всичко останало различно от дизайн, или да сънуваш вечер детската ти мечта, въпросната 159-ка, то единствения разумен избор е БМВ-то точно в този случай.

    И и било по-скъпо за поддръжка. Кое му е по-скъпото на БМВ-то за поддръжка? Говорете с конкретни цифри.
    Хайде да вземем едно стандартно окачване, където хем на Алфата го сменяш горе долу 3 пъти по-често (в най-добрия случай), хем накрая излиза по-скъпо като части. Хайде няма нужда викам аз.
    Last edited by BO; 17-09-2012 at 11:38.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #29

    Default

    За стабилност и поведение на пътя един колега показа на Калояново как седи семейното комби дори и без 4х4. Времето което показа също не е за пренебрегване в сравнение с всички останали вагонетки . Мога да кажа за версията на 159 ТИ че на висока скорост по нищо не отстъпва от БМв то. Просто не се движи бързо, а лети бавно ))
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  15. #30
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колегата според мен прекалено много се е облъчил с тия БМВта. Всичко почва да се олръща на този вечен спор БМВ или Алфа. Пасле ше почнеме да спориме левски или цска хах. Няма смисъл всеки да кара това, което иска. Лично на мен ми трябваше само едно качване в алфата, за да разбера кой е автомобилът, който ще ми доставя радост всеки ден. При него може да е обратното. БМВ последните 25 години правят коли, които да се противопоставят на Алфа - тук не се изказвам неподготвен, достатъчно съм чел и съм гледал сравнителни филми на тази тема, защото ми е било интересно и съм възприел мнението на хора, които имат доста повече опит в това.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •