View Poll Results: AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI vs BMW 325/330xd M-pack

Voters
155. You may not vote on this poll
  • AlfaRomeo 159 Q4 JTDm TI

    122 78.71%
  • BMW 325/330xd M-paket

    33 21.29%
Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 243

Thread: АР 159 2.4 JTDm Q4 TI или BMW 325,330xd M-paket

  1. #31
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by Valio606 View Post
    Колегата според мен прекалено много се е облъчил с тия БМВта. Всичко почва да се олръща на този вечен спор БМВ или Алфа. Пасле ше почнеме да спориме левски или цска хах. Няма смисъл всеки да кара това, което иска. Лично на мен ми трябваше само едно качване в алфата, за да разбера кой е автомобилът, който ще ми доставя радост всеки ден. При него може да е обратното. БМВ последните 25 години правят коли, които да се противопоставят на Алфа - тук не се изказвам неподготвен, достатъчно съм чел и съм гледал сравнителни филми на тази тема, защото ми е било интересно и съм възприел мнението на хора, които имат доста повече опит в това.
    С респект към възрастта Ви, ще кажа, че това са абсолютни глупости.

    BMW да правят коли с цел да се противопоставят на Алфа ... малко вероятно .. Ако ме питаш мен BMW въобще не ги интересува Алфа. Алфа какво има в момента ? 2 модела ... BMW колко модела имат и в кои сегменти? Във всички !

    BMW са гигант. Предполагам в миналото, а и в момента са съсредоточени, не в почти фалирал италиански производител какъвто е Алфа, а в други автомобилни гиганти. Конкретно в джигера на мюнхенци бъркат Ауди и Мерцедес.

    Тук някои колеги се изказват и за дизайна. Верно Алфа има дизайн. BMW също обаче. Не дизайна прави автомобила.

    BMW било скучно .. дрън, дрън. Колко са карали от тук примерно 335i ?! Или М сериите ?!

    Има и доста хора дето карат Алфа, щото не могат да си позволят BMW. Но така е .. гроздето е кисело.

    По темата : Аз лично бих избрал м/у двете BMW. Веднага се аргументирам - по-икономично, по-здраво, по-безшумно (както казаха вече по-горе), по-бързо. xDrive системата е достатъчно добра и надеждна, за сигурно и комфортно шофиране. Последно преди около 2 седмици карах 320i на мой клиент. Беше автоматик, много приятно се движеше. Освен това намирането на BMW читав екземпляр ще е доста по-лесно от такъв на Алфа.
    Единствено, което ще дразни евентуално, е че ще си един от многото по улиците. Докато с Алфа веднага ще събираш погледите
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Helsinki, Finland
    Posts
    18

    Default

    Моята 159-ка я имам от 2 и половина години и дори днес, докато ходех по улицата към нея сутринта, когато я видях блестяща - измита и лъсната предната вечер, паркирана м/у няколко немски коли просто се открояваше. След 2 и половина години, все още с усмивка и голям кеф, се качих в нея за да я карам.

    Определено е по-бавна от бмв-то. Не съм карал 159 автоматик, но от смяната на скорости при ръчните определено има какво да се иска повече. Също така бмв-то е по-икономично и някак си се чувства по-леко.
    Въобще да не започваме разговорът за това колко Алфата си губи от цената.

    С моята Алфа минах ме през епична борба - аз да спра водата която влизаше през вратите при всеки дъжд, а тя да продължава да го прави след всеки опит. Също така, има някаква пластмаса която потропва като мина през неравност и се чува да е сякаш от задно дясно колело, и толкова много ме вбесява, но все още безуспешно се опитвам да я издиря гадта.

    За бмв-то. Карах 330хд за около седмица. Бързо е. Да. Разходът беше впечатляващо по-нисък. Също така, на много ниски легнали полицаи, през които винаги закачам отпред алфата освен ако не мина бавно и на първа, с бмв-то това не се случи нито веднъж. Но като цяло, това бяха позитивните черти за него.
    На 100хил.км вътре в купето имаше повече скърцащи работи от колкото в Алфата. Усещането през волана на Алфата ми допада много повече. Всъщност като цяло Алфата на пътя (не на писта) ми харесва повече точно защото е малко по-тежка. Но най-важното беше че бмв-то просто не ми харесваше.
    Не искам да бъда разбран погрешно - бмв-то е много добра кола, още повече новото ф30, но след като ми мина първият ентусиазъм да натискам педала до ламарината, и когато се качих отново в моята 159-ка, осъзнах колко не ми хареса, или по-точно колко ми харесва повече Алфата.

    Това си е чисто лично мнение, и наистина не искам да споря с никой, но аз лично не бих си взел бмв-то пред алфата. Но също бих се ориентирал към 1,75тби двигателя вместо дизела, защото наистина си заслужава повече.

  3. #33
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    БМВ 3 в сравнение с 9-ка си е една скучна масовка, отвън конфекция, отвътре конфекция, може и да е по-бързо, но при сегашните условия на движение това е абсолютно излишно. Даже 2,4 на 159 ми се струва излишен .. Иначе в пряко сравнение БМВ се кара по-приятно. Ако искате да карате коли на печеливш производител карайте Голф или Поло какво общо има печалбата на фирмата не мога да разбера или като овцете - при калабалъка И още нещо - 9-ката се кара бавно, тя е като тузарски костюм - с него не бягаш 100м с препятствия и локви хаха промит мозък

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #34
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз всъщност не разбрах, но говорим за E90 нали ?
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Мислех да не пиша повече,тъй като си изразих мнението,но....
    1.По въпроса за кое върви повече-мисля че не е уместно да ги сравнявате катафалките(опа-комбитата)!Че то така може да си говорим за S6(НЕ за RS6)!Колегата ще си вози детето,все пак!Ако иска бърза кола-има Алфи по-бързи от доста М3-ки! )
    2.И друг път съм питал и никой не ми е отговорил-къде успявате да си карате "бързите" коли???!!!??? (не по писти,макар че и те са кът!) Аз някак си не мога да намеря подходящ път,пък не е като да не съм обикалял България...за шофьорски умения въобще не става дума!!!
    Поздрави!
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  6. #36
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by кучето View Post
    Мислех да не пиша повече,тъй като си изразих мнението,но....
    1.По въпроса за кое върви повече-мисля че не е уместно да ги сравнявате катафалките(опа-комбитата)!Че то така може да си говорим за S6(НЕ за RS6)!Колегата ще си вози детето,все пак!Ако иска бърза кола-има Алфи по-бързи от доста М3-ки! )
    2.И друг път съм питал и никой не ми е отговорил-къде успявате да си карате "бързите" коли???!!!??? (не по писти,макар че и те са кът!) Аз някак си не мога да намеря подходящ път,пък не е като да не съм обикалял България...за шофьорски умения въобще не става дума!!!
    Поздрави!
    1. Влезнал си в някакъв филм
    2. "Бързата" кола ти дава едно приятно изживяване. Тук не се споменава за високи скорости 200-250км/ч. И си повечето Алфи може да направиш такива скорост, макар и за 10 минути и да достатъчни да се погубиш завинаги, без значение от колата. А като веднъж изпиташ ускорение, което да ти мачка гърба, то и едно ускорение от 0 до 100км/ч е достатъчно. Не си усещал тази тръпка за това говориш така.

    Ето ти едно нагледно и истинско видео как върви едно RS6 (опа не S6) и М-ка.
    https://www.youtube.com/watch?v=-SzO15N5Krw
    Не влизай във филми както ти казах, че В момента Алфа правят един двигател, който е горе долу двигателите при големите батковци с изкормени няколко десетки клапана и няколко цилиндри с умрели няколко пъти конете на Алфата. хахах
    Last edited by BO; 19-09-2012 at 10:33.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #37
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А като веднъж изпиташ ускорение, което да ти мачка гърба, то и едно ускорение от 0 до 100км/ч е достатъчно. Не си усещал тази тръпка за това говориш така...
    Голямата тръпка, качваш се на един пистов мотор, осираш всички седалки - ей това е тръпка, после като се качиш на кола все едно си се качил в трамвая, удоволствие някакво - да, ама чак пък тръпка .. бръм бръм - акт, бръм бръм - снимка, каква стана тя много върви - и какво от това?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #38
    започва да се пристрастява keel's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Varna
    Posts
    78

    Default

    Която ти е на сърце! Според мен каквото и да говорим относно поддръжката в последствие е субективно. Може само консумативи да си сменяш, може и да ти излезе златна. Направи сметка на разходите по данъци, каско, ГО, разход на гориво.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD `98 ex


  9. #39

    Default

    Еееееееееебаси, вие изкарахте 'BMW' някакъв невъобразим дръгел
    Това се казва промит мозък
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Еееееееееебаси, вие изкарахте 'BMW' някакъв невъобразим дръгел
    Това се казва промит мозък
    Кире,нали знаеш,че всички подобни теми тук завършват така...............

    П.С.Лично за мен,човек който пита каква кола да си купи в автофорум,значи няма мнение и не знае какво иска...........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41

    Default

    Да, знам, ама се учудвам на мненията на колегите, защото те и извън форума ги мислят тези неща
    Отделен е въпроса, че лично аз като цяло имам и малко по-различно виждане за семейна кола
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #42
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Кире,нали знаеш,че всички подобни теми тук завършват така...............

    П.С.Лично за мен,човек който пита каква кола да си купи в автофорум,значи няма мнение и не знае какво иска...........
    Точно!
    Аз като не знам, подкарвам и двете и решавам сам. Няма защо някой друг да ми е виновен.
    И за протокола: 159 с 1.9 джтм мотора си върви съвсем прилично и без чувството за липса на мощност. Всъщност си върви над 200км/ч без затруднения. За иконом ичността му просто не ми се говори.
    Върнете се в началото.
    Говорим за семеен бебевоз за бога, а не за поредната бегачка.
    Last edited by mordohy; 19-09-2012 at 12:16. Reason: чукащият по клавиатурата е злоупотребил...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #43
    Запален алфист Наката's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Хасково
    Age
    38
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post

    П.С.Лично за мен,човек който пита каква кола да си купи в автофорум,значи няма мнение и не знае какво иска...........
    Аз не съм ВИ питал Mury, каква кола да си купя. Аз ВИ помолих да сравним две конкретни модификации от БМВ и АР, защото не съм карал нито една от двете.

    П.П. Продължавам горещо да се интересувам за инфо за проблема на кардана на Q4
    Mitsubishi Outlander 2.2 4х4 от 12г. -"reliably" now
    Alfa Romeo 1.9 JTDm от 10г. -"bellissima" - now
    Alfa Romeo 1.9 JTD от 00г. -"my heart"- ex
    Fiat Ritmo 1.5 Super от 82г. -"first love"- ex

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Наката View Post
    Аз не съм ВИ питал Mury, каква кола да си купя. Аз ВИ помолих да сравним две конкретни модификации от БМВ и АР, защото не съм карал нито една от двете.

    П.П. Продължавам горещо да се интересувам за инфо за проблема на кардана на Q4
    Проблема с кардана мисля че се решаваше с около 3-4 хиляди лева
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #45
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Наката View Post
    Аз не съм ВИ питал Mury, каква кола да си купя. Аз ВИ помолих да сравним две конкретни модификации от БМВ и АР, защото не съм карал нито една от двете.

    П.П. Продължавам горещо да се интересувам за инфо за проблема на кардана на Q4
    Това не променя мнението ми по въпроса,иначе какво очакваш да видиш във форум на Алфа-200 човека да ти кажат,купи си БМВ,няма как да стане,най-много 3-4-а ще го направят.Малко по-нагоре беше написал,че вече почти си решил .....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •