Results 1 to 7 of 7

Thread: за произвола в данъчното

  1. #1
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default за произвола в данъчното

    Става въпрос за следното (не е точно зДвП): една кола, която съм я продал, но са я отписали 1г. по-късно. Случая е такъв, продал съм колата март 2009-та и сега като отивам да си платя данъка на сегашната алфа и ми искат за другата кола данък от началото на 2009-та до февруари 2010. Копие на договора нямам, дал съм им го март 2009-та. Аз съм си платил още тогава всички данъци до март 2009-та и сега ми искат 220лв + 70лв лихви... Питам ги може ли да извадят копието на договора, дето съм им дал, те казват - не. Сега трябва да издирвам новия собственик, но в данъчното ми викат няма смисъл, платете си, то данъка ви тече от когато сте донесъл копието на договора, а не от датата му. Аз съм сигурен, че веднага съм им го занесъл, но в тяхната система пишело, че е занесено копието февруари 2010.
    Това става в данъчното в София, на ул. Гурко.
    Ще съм благодарен за съвет !
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Не съм сигурен, от кога тече срокът, но ми мисля, че трябва да е от срока в договорът.
    Но по важното е-този отписъл ли е колата си?Можеш да си вземеш бележка от КАТ, къде пише от кога до кога колата е била твоя собственост, при положение, че оня другия я е регистрирал.
    Ако е така, никой не може да те накара да плащаш нещо различно от този срок-а таксата е около 7 лева за тая бележка, внася се на две места 3 и 4 лв в КАТ София, става дума за половин час работа.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Да, човека, на който съм я продал, я е отписал вече, дали могат в КАТ да дадат бележка ?
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  4. #4
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Могат, бележката удостоверява периодът през който си бил собственик.Иди там, където се връчват актовете, само че на гишето, където се предават старите номера.Носи лична карта и ако имаш договор, ще те пратят после от другата страна, в сградата пък където се регистрират новите коли и после обратно пак на първото гише и 7 лв такси някъди и готово.После документа си го снимай на цветен ксерокс и дай копието
    Last edited by fred; 23-09-2012 at 18:45.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    A бележката от данъчното кога си я отписал не си ли я пазиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    Младши алфист Alfa_Fenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    24

    Default

    Здравей, незнам дали ще ти бъде от помощ, но майка ми е работила точно в Местни данъци и такси, но в община Лозенец, тя също има кола, която продаде преди 1-2 години, но и до ден днешен не я отписала, просто защото няма време да се занимава. Специално говорих с нея и тя ми обясни, че това което са ти казали е пълна глупост, дори и след 10 години да си занесеш договора за продажба, те ти я свалят от отчет с датата на договора. Ако трябва говори с юриста на дадената община, но в никакъв случай не плащай данъка, който са ти казали, искат ти го неправомерно! До колкото знам в закона никъде не е упоменат срок, в който да отидеш и да си отпишеш колата, срок има само когато си закупил нова и трябва да я регисрираш!
    Плюс това при тях остава копие от договора, настоявай да ти го намерят, то е най-лесно да ти кажат, че не става, но са длъжни!
    Пиши, как се е развила ситуацията!
    Да си добре приспособен в болно общество не е признак за добро здраве!


  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa_Fenka View Post
    Здравей, незнам дали ще ти бъде от помощ, но майка ми е работила точно в Местни данъци и такси, но в община Лозенец, тя също има кола, която продаде преди 1-2 години, но и до ден днешен не я отписала, просто защото няма време да се занимава. Специално говорих с нея и тя ми обясни, че това което са ти казали е пълна глупост, дори и след 10 години да си занесеш договора за продажба, те ти я свалят от отчет с датата на договора. Ако трябва говори с юриста на дадената община, но в никакъв случай не плащай данъка, който са ти казали, искат ти го неправомерно! До колкото знам в закона никъде не е упоменат срок, в който да отидеш и да си отпишеш колата, срок има само когато си закупил нова и трябва да я регисрираш!
    Плюс това при тях остава копие от договора, настоявай да ти го намерят, то е най-лесно да ти кажат, че не става, но са длъжни!
    Пиши, как се е развила ситуацията!
    Като ти кажат не си дал копие, върви доказвай, че си дал.
    Lexus IS200

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •