Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: Как да си ремонтираме неработещото централно

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Как да си ремонтираме неработещото централно

    От около 2 месеца ми отказа централното на задна дясна врата. Отворих я и се оказа, че ток до бравата има, но моторчето не работи. Следователно проблема е в моторчето. Понеже всичкият добитък се ръга точно през тази врата да се качва ми писна да отключвам и заключвам ръчно и реших да я оправя. Моторчето което използвах е от брава на Ивеко Стралис. Бравата е 1 към 1 като механика и части. Теми за разглобяването на вратата има много тъй, че ето снимките как се сменя моторчето.

    1. Развивате 3-те болтчета с кръстата отверка.
    2. Разпробивате двата нита с подходящо свредло.
    3. Внимателно с права отверка откопчавате и махате белия капак.
    4. Махате 3-те лостчета и вадите моторчето.
    5. Моето моторче дори беше със същия цвят на кабелите така, че го презапоявате, както са били кабелите. Ако не съвпадат цветовете или моторчето е друго трябва да се запоят кабелите и да се пробва на колата дали посоката на работа е желата. Ако обърнете + и - бравата ще работи на обратно спрямо другите 3.
    6. Намествате моторчето където е било.
    7.Слагате 3-те лостчета и сглобявате обратно белия капа.
    8. Пробвате бравата дали вскичко работи. Отключване, заключване, отваряне отвътре, отвън.
    9. Ако свичко е ОК я монтирате на колата и се радвате на отново работещо централно!!!!
    10. Проблема на старото моторче се вижда. Износен му е колектора, а мисля, че и вода е влизала в него.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMGP1095.jpg   IMGP1096.jpg   IMGP1097.jpg   IMGP1098.jpg   IMGP1099.jpg  

    IMGP1101.jpg   IMGP1102.jpg   IMGP1103.jpg   IMGP1104.jpg   IMGP1106.jpg  

    IMGP1107.jpg   IMGP1108.jpg   IMGP1110.jpg   IMGP1112.jpg   IMGP1113.jpg  

    IMGP1114.jpg   IMGP1115.jpg   IMGP1116.jpg  
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Едно голямо браво Boby,поздравления и адмирации!

  3. #3
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Ако не можете да си намерите такова моторче, можете да сложите от китайските комплекти за централно закл. като кабелите на машинките запоите за кабелите на оригиналното моторче. като трябва само да намерите подходящо място на вратата да не пречи на кората. По същия начин от + и - обръщате посоката на закл. и откл.
    166 2.4JTD-00г.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    От около 2 месеца ми отказа централното на задна дясна врата. Отворих я и се оказа, че ток до бравата има, но моторчето не работи. Следователно проблема е в моторчето. Понеже всичкият добитък се ръга точно през тази врата да се качва ми писна да отключвам и заключвам ръчно и реших да я оправя. Моторчето което използвах е от брава на Ивеко Стралис. Бравата е 1 към 1 като механика и части. Теми за разглобяването на вратата има много тъй, че ето снимките как се сменя моторчето............
    Поздравления за добре свършената работа и за хубавото нагледно ръководство!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Ако не можете да си намерите такова моторче, можете да сложите от китайските комплекти за централно закл. като кабелите на машинките запоите за кабелите на оригиналното моторче. като трябва само да намерите подходящо място на вратата да не пречи на кората. По същия начин от + и - обръщате посоката на закл. и откл.
    Става точно за 15 минути с отварянето и затварянето, на обща цена пет лева и работи безотказно вече повече от три години . Операцията се препоръчва за задните врати.

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз лично предпочитам да си ремонтирам оригиналната брава отколкото да приспособявам универсални машинки за централно. Както и да е.

    За тези които не могата да намерят моторче от брава на Ивеко могат да потрошат някоя стара китайска играчка. 90% от количките ми бяха с такова моторче, а също така такива моторчета има и по магазините за електроника.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Аз лично предпочитам да си ремонтирам оригиналната брава отколкото да приспособявам универсални машинки за централно...
    Аз също, и съжалявам,ако съм те засегнал. Но преди да прибегна до китайчето, също разглобих оригиналната машинка и се убедих,че след тая операция тя вече съвсем не е оригинална. Така че явно е въпрос на избор и преценка.

  8. #8
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Аз лично предпочитам да си ремонтирам оригиналната брава отколкото да приспособявам универсални машинки за централно. Както и да е.

    За тези които не могата да намерят моторче от брава на Ивеко могат да потрошат някоя стара китайска играчка. 90% от количките ми бяха с такова моторче, а също така такива моторчета има и по магазините за електроника.
    Прав си- но аз не можах да намеря, питах в 2-3 магазина но ми казаха че вече нямало такива.
    166 2.4JTD-00г.

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Аз също, и съжалявам,ако съм те засегнал. Но преди да прибегна до китайчето, също разглобих оригиналната машинка и се убедих,че след тая операция тя вече съвсем не е оригинална. Така че явно е въпрос на избор и преценка.
    Не си ме засегнал. Това го написах защото Опела ми е с комплект ценрално за 20лв монтирано допълнително и когато си поиска някоя от вратите остава или отключена или заключена, а това не искам да се случва на алфата.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Моите моторчета ги ремонтирах по този начин с отварянето но после имах проблеми с разпробитите нитове Ако по някакъв начин не си прикрепил пластмасовият капак към нита там ще се пръснат чарковете от остта Аз лично бях разпробил нита с по тънка бургия и през дупчицата слагах и лепих някви телчета Вече съм позабравил Но знам че имаше отначало проблеми И когато почнах да дават фира втори път ми писна и сложих китайчета Засега нямам проблеми Но ми се струва че е по добър вариант защото ако нещо даде фира лесно и бързо се сменя
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #11

    Default

    Благодаря, колега.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  12. #12
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Евала човече за това, което си направил. Много подробно и нагледно е представвено. Аз вече смених една цяла машинка, а преди 2 дни спря още една, но след твоята тема ще я отремонтирам и ще си спестя излишни разходи. Още един път поздравления
    Last edited by andro88; 24-09-2012 at 10:15.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  13. #13
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Аз лично предпочитам да си ремонтирам оригиналната брава отколкото да приспособявам универсални машинки за централно. Както и да е.

    За тези които не могата да намерят моторче от брава на Ивеко могат да потрошат някоя стара китайска играчка. 90% от количките ми бяха с такова моторче, а също така такива моторчета има и по магазините за електроника.
    Колега,от къде купи тея моторчета??? Дай жокер моля те,че нещо не мога да открия.
    Дали моторчето което е в Китайските комплекти централно заключване е същото???Ако става направо да ходя на Илиенци да си купя две и да ги разфасовам,че при мен две врати не работят и направо полудявам.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Моите моторчета ги ремонтирах по този начин с отварянето но после имах проблеми с разпробитите нитове Ако по някакъв начин не си прикрепил пластмасовият капак към нита там ще се пръснат чарковете от остта Аз лично бях разпробил нита с по тънка бургия и през дупчицата слагах и лепих някви телчета Вече съм позабравил Но знам че имаше отначало проблеми И когато почнах да дават фира втори път ми писна и сложих китайчета Засега нямам проблеми Но ми се струва че е по добър вариант защото ако нещо даде фира лесно и бързо се сменя
    Странно защо се е получило така при теб. Може би си разпробил нитовете много дълбоко или е имало друг проблем с бравата. При мен всичко се сглоби както е било без никакво напрежение. Не съм слагал нищо на местото на нитовете. Само 3-те винта навих. Пробвах бравата и на колата отваря/затваря, отключва/заключва без никакво напрежение.

    ---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Колега,от къде купи тея моторчета??? Дай жокер моля те,че нещо не мога да открия.
    Дали моторчето което е в Китайските комплекти централно заключване е същото???Ако става направо да ходя на Илиенци да си купя две и да ги разфасовам,че при мен две врати не работят и направо полудявам.
    За съжаление не съм разглобявал машинка от китайско централно и не мога да ти кажа. Предполагам, че с същите, но не съм сигурен. Ако искаш имам 1 моторче, но е с друго зъбно колелце защото е от централно на Мерцедес. Ще трябва да го избиеш и набиеш от твоето моторче. Мога да ти го дам. За моторчета повери в магазина под колоните на ректората на ТУ както и по преките като тръгнеш от Женския пазар към Халите. В Ст. град също има много голям магазин за електроника, но трябва да потърся адреса.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •