Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82

Thread: Как да си ремонтираме неработещото централно

  1. #76
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    То това средното на ключа и то заключва ако го натискаш незнайно защо?Какво трябва да направя първо да разбера какъв е приемника така ли?Той къде се намира за да го открия?Това ако стане ще е екстра,нещо с бутона в жабката не ме кефи.

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най лесно е нов приемник да се монтира на мястото на стария (под третия стоп). Тъй че провери първо там.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Мисля че неможе да се подмени само старият приемник с нов защото приемниците кореспондират с модула чрез някакви чипове Демек работят заедно Поне така разбрах аз Мисля че при колегата Боби най вероятно вече са изолирани тези два компонента и е монтиран нов както при мен Трябва да търсиш новият приемник да видиш къде е свързан и тогава да коментираме

    ---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

    За задрасканата тонколонка това би трябвало да е заключване на безшумен режим Сирената не пищи при удари около и върху колата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #79
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Мисля че неможе да се подмени само старият приемник с нов защото приемниците кореспондират с модула чрез някакви чипове Демек работят заедно Поне така разбрах аз Мисля че при колегата Боби най вероятно вече са изолирани тези два компонента и е монтиран нов както при мен Трябва да търсиш новият приемник да видиш къде е свързан и тогава да коментираме

    ---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

    За задрасканата тонколонка това би трябвало да е заключване на безшумен режим Сирената не пищи при удари около и върху колата
    Няма никакви сложни комуникации между оригиналния приемник и централно, аларма или ключалката на багажника. Има прости релейни изходи, поради което и много лесно може да се подмени с друг приемник.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ок ще проверя утре дали е при третия стоп и тогава ще пиша,естествено ще разчитам на вашата помощ.

  6. #81
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз също исках да подменя само приемника но се наложи да махна и модула Може да се е получило при мен поради причината че минавам от централно на аларма А багажника изобщо не беше в играта Но при него е лесно Само чака сигнал и е готов
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #82
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default Проверка на микроключетата в предните брави

    Симптоми:

    Колата се заключва от дистанционното и малко след това сама се отключва.

    Ако причина за това не е омокрения с течност модул за централното зад ICS-а, то най-вероятно проблемът е във вградените в бравите ключета.

    Поствам схема от която е видно, как да се разбере дали двата контакта, съответстващи на отключено/заключено действат коректно:



    Меренето става, като се щракне резето на бравата за да си симулира затвореното положение на вратата и след това се мери съпротивлението между съотватните пинове от буксата между вратата и купето, като бутонът се спуска и вдига механично.
    Last edited by ecotronic; 10-06-2015 at 22:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •