Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Гори ми много

  1. #1

    Default Гори ми много

    Здравейте алфата е 145 1.7 16v + чип 140 коня с обикновена газ съм и ми гори 15,16 градско и 10 извън въпроса ми е нормално ли е това или не е.

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kosev View Post
    Здравейте алфата е 145 1.7 16v + чип 140 коня с обикновена газ съм и ми гори 15,16 градско и 10 извън въпроса ми е нормално ли е това или не е.
    Ако този разход е на газ, е напълно нормално,на бенз с един л. надолу е нормания разход на тази кола...........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Моята е 1.3 боксер с газов инжекцион и пак гори 15 градско.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #4

    Default

    Значи е нормално може да локвате

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kosev View Post
    Значи е нормално може да локвате
    Само че другия път като пишеш такива общи проблеми пробвай първо в тая тема
    1.8 Да не създава една и съща тема в повече от един раздел на форума, а само в най-близко свързания с тематиката на бъдещата тема. Създадена тема в неподходящ раздел ще бъде премествана. Създадена тема в няколко раздела ще бъде отстранявана от неподходящите такива. Създадени теми с близко съдържание в един раздел ще бъдат обединявани под общото заглавие на най-късно създадената.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #6

    Default

    Извинявам се пропуснал съм да погледна.

  7. #7

    Default

    моята 145-ца беше 1.6 боксер и никога не е харчила повече от 14 градско, а нормално харчеше 12.5

    Извъградско около 8.

    Та в тая връзка за 1.7 може би е нормално да харчи толкова.
    Lexus IS200

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разходът при градско каране е функция на толкова много променливи, че не може да представлява критерий за сравнение.
    Ориентиращ си остава разходът при извънградско каране, въпреки че и там нещата се влияят от много фактори.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Аз с 20лв газ минавам 70км, чудя се няма ли да е по-икономично да карам на бензин... Иначе колата върви добре на газ, само където придърпва докато не загрее (прави го и на бензин). Къде мога да видя как се свалят свещите, че съмнението ми е в тях.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Аз с 20лв газ минавам 70км, чудя се няма ли да е по-икономично да карам на бензин... Иначе колата върви добре на газ, само където придърпва докато не загрее (прави го и на бензин). Къде мога да видя как се свалят свещите, че съмнението ми е в тях.
    Ето тук е обяснено с картинки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=7869 А в тая тема им горят много малко - най много 6 с все домочадие, багаж, климатик и газ колкото може.

    За сравнение с твоята, моята с бензин за 25лв 95 минава 80-95,понякога и 70-75според зависи от трафика и колко са ме изнервили.Мисля че е нормално да гори малко повечко газ отколкото бензин.Тъй че сметни си.Ако газта е 1.30 и заредиш газ за същите пари - 25 лв и ти гори 12 - 13 градско би трябвало да минеш около 200км.

    Ето и нещо от форума на гоуфовете - цитирам:
    Въпрос:
    Газта е абсолютно една и съща.Освободена би трябло от акциз да е битовата газ.Но не се забелязва никъде.
    Забелязвам едно друго нещо обаче ...за едни и същи пари бутилка заредена на кантар...ме кара 2 месеца а бутилка заредена на колонка/ намират се чат пат газаджийници/ ме кара 4 месеца.А кажете сега....кво правим.И бутилката от кантара е видимо по лека след като е напълнена примерно за 20 лв от тази напълнена пак за 20 лв от колонка.
    Отговор:
    Тази от кантара е по-лека защото за 20лв. получаваш по-малко, отколкото от колонката. Съпоставена литър/лв, тази от кантара е по-скъпа от тази на колонката. За пример ти давам моя случай: за 27,96лв ми дават 10кг(18-19 литра). А с 27,96лв от колонката бих заредил 22 литра. Килограм и половина повече.


    Освен разликата в цената, друг е въпроса каква е разликата в пропан-бутана като автомобилна газ и газ за битови нужди. Стигнах до някъде, но ударих на камък. По БДС пропан-бутана има три марки (А, Б, В):
    А - като автомобилно гориво
    Б - за комунално-битови цели
    В - за промишлени нужди

    Основната разлика между тях е във:
    1. въглеводородния състав (пропани, бутани, етани, метани, пентани и т.н.)
    2. съдържанието на сероводород (за тип А, Б - 2.5г/100м3 за тип В - 10г/100м3)
    3. наситени/ненаситени въглеводороди, налягания и т.н.

    Освен това в зависимост от географския пояс и съответния сезон има лятна/зимна версия на пропан-бутана, което се изразява в промяна на съотношението на пропана към бутана.

    КлючЪ за мазЪтЪ най-вероятно се крие в следните стандарти:
    БДС 15376:1981 - Газове въглеводородни втечнени. Определяне въглеводородния състав

    БДС EN 589:2008/NA:2010 - Автомобилни горива. Втечнен нефтен газ (LPG). Изисквания и методи за изпитване. Национално приложение (NA) на БДС EN 589:2009

    БДС 7926:1984 - Газове въглеводородни втечнени. Определяне съдържанието на сероводород
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Аз с 20лв газ минавам 70км, чудя се няма ли да е по-икономично да карам на бензин... Иначе колата върви добре на газ, само където придърпва докато не загрее (прави го и на бензин). Къде мога да видя как се свалят свещите, че съмнението ми е в тях.
    Колега с 20 лв 100км само градско каране до светване на резерва на газ.Бензин с 20 лв и на 50км почвам да търся вече бензиностанция,че може да загасна.Иначе на газ си върви супер доволно,не съм го очаквал и винаги съм бил предубеден към газовите.Но вече мнението ми се преобърна,поне засега!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Колега с 20 лв 100км само градско каране до светване на резерва на газ.Бензин с 20 лв и на 50км почвам да търся вече бензиностанция,че може да загасна.Иначе на газ си върви супер доволно,не съм го очаквал и винаги съм бил предубеден към газовите.Но вече мнението ми се преобърна,поне засега!
    Мнението ти няма да се промени скоро, освен ако бензинът не стане 50 ст. за литър.
    И аз се двоумях дали да слагам газ ..........преди около 20 години. Сега не мога да си представя, че мога да се откажа от газта. Не само заради икономическите съображения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Всъщност разхода ми е нормален, но поплавъка прави каквото си иска. Понеже зареждам винаги бутилката на половина, меря от там, обаче явно не отчита както трябва. Доста бързо отива на резерва (червеното на снимката), а после мога да мина още 200км от тази позиция...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1060542.jpg  

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Всъщност разхода ми е нормален, но поплавъка прави каквото си иска. Понеже зареждам винаги бутилката на половина, меря от там, обаче явно не отчита както трябва. Доста бързо отива на резерва (червеното на снимката), а после мога да мина още 200км от тази позиция...
    Досега не съм имал добре работеща нивомерна система за газта. Може би има такива, но аз не съм срещал.

    Дори и теоретично стрелката на сондата няма как да отчита точно. Корекцията на неточността се прави обикновено в самия преобразувател на сондата, или при някои уредби - софтуерно.
    Last edited by ecotronic; 26-09-2012 at 12:13.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •