Results 1 to 4 of 4

Thread: Help! странно тропане откъм двигателя

  1. #1
    Запален алфист Veronica's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    109

    Default Help! странно тропане откъм двигателя

    Имам много странен и неприятен проблем с моята 147-ца Когато колата е в движение отпред се чува тропане (тракане), много наподобяващо звука на вятърните кречетала, или като въртяща се перка, която закача в нещо. Странното е, че в момента който натисна педалът на газта, без значение с каква сила, скорост, предавка, обороти и т.н. звукът изчезва, пусна ли газта - се връща. Колкото по-бързо се движи колата, толкова повече се ускорява и тропането. Звукът идва отпред централно, или може би леко в дясно. Някой има ли някаква идея дали е сериозно и какво може да е? Поне да ме насочите къде да отида?

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Veronica View Post
    Имам много странен и неприятен проблем с моята 147-ца Когато колата е в движение отпред се чува тропане (тракане), много наподобяващо звука на вятърните кречетала, или като въртяща се перка, която закача в нещо. Странното е, че в момента който натисна педалът на газта, без значение с каква сила, скорост, предавка, обороти и т.н. звукът изчезва, пусна ли газта - се връща. Колкото по-бързо се движи колата, толкова повече се ускорява и тропането. Звукът идва отпред централно, или може би леко в дясно. Някой има ли някаква идея дали е сериозно и какво може да е? Поне да ме насочите къде да отида?
    Здрасти. Така по описание трудно може да се прецени какъв и къде е проблема - много неща може да потропват в такт със скоростта.
    В Общ Технически раздел има адресите на по-известните сервизи за марката. Разгледай и отиди в който избереш, или който ти е по-близо.
    Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3

  4. #4
    Запален алфист Veronica's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Не. Днес бях в сервиз и разбрахме какъв е проблема - скоростната кутия. Благодаря на всички, които откликнаха все пак

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •