Results 1 to 9 of 9

Thread: проблем със спирачките

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    54

    Default проблем със спирачките

    прибирам се в неделя със алфата - 156 1.8 тс от златните мостове 60 - 100 по завоите и на влизане в бояна, на последния завой, просто педала потъна и ... след като изтинаха спирачките този проблем не се появи. Днес понеделник, закарах алфата на чичо доктор но след много цъкане с език и т.н. се оказа, че и няма нищо ...

    МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА НЯКАКВА ИДЕЯ ЗАщО СЕ ПОЛУЧИ ТАКА ДА КАЖЕ ...

    и предишните коли съм им загрявал спирачките но никога не ми е изпускал педала

    мерси предварително[/b]
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144 hp black perl
    Skoda Felicia 1.9d break 90 hp the white swan

    http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=56221

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Спирачната течност не е издържала, може би е за смяна.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Като я купих преди 2 месеца я смених, както и пълно обслужване, и съм изминал около 8 к км. много съм доволен от нея.

    За пояснение дисковете са още в нормата накладките също.

    Днес я тестнах сутринта преди работа и след майстора, спира перфектно abs-а се включва нормално педала си е както си е бил винаги.

    просто се притеснявам, защото все пак ми е мил животеца ...

    мерси предварително за съветите и мненията
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144 hp black perl
    Skoda Felicia 1.9d break 90 hp the white swan

    http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=56221

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    По първото обяснение - излиза, че проблема се появил при високо натоварване на спирачките. Щом спирачната течност е сменена - с каквато трябва, значи дисковете и накладките не са издържали на натоварването.
    Явно си за диагностика.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by capricorn
    Като я купих преди 2 месеца я смених, както и пълно обслужване, и съм изминал около 8 к км. много съм доволен от нея.

    За пояснение дисковете са още в нормата накладките също.

    Днес я тестнах сутринта преди работа и след майстора, спира перфектно abs-а се включва нормално педала си е както си е бил винаги.

    просто се притеснявам, защото все пак ми е мил животеца ...

    мерси предварително за съветите и мненията
    С каква спирачна течност я смениха? Ако са ти сложили DOT 3, е напълно нормално да прегрее и да изпусне. На твое място бих сложил DOT 4, но това в случай, че ситуацията е такава. Друг вариант е да изпуска от някое бутало на спирачен апарат или самата помпа да е за смяна (възможно е при определена ситуация, макар и да се случва рядко, гумичките в спирачната помпа да са остарели и при определена температура да изпуснат), макар че както описваш проблема ми звучи по-скоро като прегряла течност. Случвало ми се е с ДОТ 3 абсолютно същото нещо, само че на спускане от Алеко, с всички други видове спирачна течност (DOT 4, DOT 5) не би трябвало да има проблем с температурите.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Ще я сменя с дот 4, ще я пробвам пак по същия маршрут и ще разказвам.
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144 hp black perl
    Skoda Felicia 1.9d break 90 hp the white swan

    http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=56221

  7. #7
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by capricorn
    Ще я сменя с дот 4, ще я пробвам пак по същия маршрут и ще разказвам.
    Чакайте, колеги! Значи почти на 100% съм сигурен, че нашите 156-ци са фабрично с ДОТ4. Това означава, че само това трябва да слагаш и в бъдеще. Така, че ако си се върнал на ДОТ3 - не е трябвало. Провери дали е така и ако си сгрешил сменяй пак с ДОТ4. Между другото тук във форума някой от колегите беше пуснал обширна статия за различните стандарти спирачна течност.
    Колегата по-горе говори и за ДОТ5. Недей слага от нея защото тя мисля е на силиконова основа, което е напълно несъвместимо с ДОТ4 и 3. Ако греша, по-осведомените да ме поправят!
    Намерете със сърча въпросната тема. Просто сега нямам време да я намеря и да дам линка.
    За потъването на педала - Хипотетично, ако течността ти е кипнала от температура над 300 градуса и нагоре може да е образувала мехури, което да е причина за потъването. Ако имаш изпускане на гумички - следва спадане на нивото и теч от някой от цилиндрите, който със сигурност ще го видиш някъде по джантите ако се огледаш по-детаилно.
    И още нещо, ако си с 1,6 тс, 1,8 тс, /не съм сигурен за 1,9jtd/, дисковете не са вентилирани, което намалява ефекта на охлаждането и по-бързо загряват. Така, че внимавай при спускане. Ползвай задължително и двигателя като спирачка иначе ще подпалиш някое феродо, или дори може да се разкалят дисковете и да се изкривят. И най-страшното, ако трябва да спреш екстремно заради изпреварваща мутра в насрещното на завой с джип - сети се сам какво следва!!!
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Eте темата за спирачните течности.

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=6813
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    54

    Default за спирачките

    Спирачната течност бе сменена, системата обезвъздушена, и тестната на същият път, два пъти - нагоре, надолу и пак нагоре, надолу да леко педала беше по мек но иначе се държа прилично.

    Даже и сега трябва да се има едно наум за големи слизания, и много използване на спирачната система. Явно фабрично не е сметната за чак такива натоварвания - 4 човека и юркане по нанадолнище с много завои.

    Мерси на всички, за помоща и съветите. Ако искате можете да я заключвате тази тема.

    Виктор.
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144 hp black perl
    Skoda Felicia 1.9d break 90 hp the white swan

    http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=56221

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •