Results 1 to 8 of 8

Thread: Странен проблем с хидравликата на волана

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Странен проблем с хидравликата на волана

    Колеги, нещо супер странно се случва с хидравликата на волана. От известно време насам усещам как става все по-трудно и трудно да се върти, даже почнах да се принуждавам като въртя на място да подавам газ, че помпата да прави по-голямо налягане. Естествено, обвиних рейката, дръпнах й прахозащитните тампони и очаквах там да е пълно с масло, да обаче не. Маслото не намаляваше и си викам внушил съм си. Вчера отварям казанчето-маслото паднало доооста под минимума. Викам си ясна работата-долях масло, волана омекна. Днеска се качвам, покарах обаче волана пак се втвърди. Отварям пак казанчето и очаквам пак да няма масло, а е изтекло отнякъде, обаче кво да видя-не само има масло, ами казанчето е почти пълно-покачило се над нивото, до което долях вчера. С две думи проблемът е следния-воланът твърд, рейката не тече, маслото намалява при загасен двигател и после някак се връща в казанчето. Помпата върти, вижда се и в самото казанче, че от обратния маркуч връща масло. Какво е това чудо? Рейка, помпа...и двете?!
    Last edited by Furious 155; 21-09-2012 at 00:01.

  2. #2

    Default

    Понеже в тази невроятно сложна система има всичко на всичко два компонента (ако не броим връзките между тях и самото казанче), аз знам, че се почва от по-евтиния и лесен за смяна - сменя се той и ако не се оправи се сменя/ремонтира/рециклира по-скъпия от двата...

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Добре де, но все пак за да не сменям на посоки, кое е по-вероятно да е в случая-помпата или рейката? Рейката съм я сменял собственоръчно преди около година и полвина, взех я за 50 лв на старо. Ако се окаже помпата, какви пари да очаквам да ми е присъдата?

  4. #4

    Default

    Пак там, но 50 лева за рейка според мен е без пари... Рециклажа струва около 300 в ГолЕмото Село...

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    На мен ми се струва че е проблем на помпата това - някой от клапаните... или има нещо в системата което я запушва, но предвид налягането с което работи, досега да е избило отнякъде, като затяга волана.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега започни с "претакане" на системата поне 2 пъти, за всеки случай, с новичко масълце и ако нещата започнат да се подобряват, ясно е - запушване, ако ли не - помпа, рейка...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Благодаря ви, колеги, ще пробвам това с "претакането", но се чудя, като ще източвам системата, ако сваля помпата, по какво може да се разбере дали е сдала багажа-има ли луфтове разни издайнически

  8. #8

    Default

    Ако има луфт, 100% е "шаден", но може и да е тоталка без да има луфт...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •