Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Идеи за аудио, малко проблеми...

  1. #1
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default Идеи за аудио, малко проблеми...

    Последните няколко дни се хванах да правя интериора на Алфата красив... Резултатът ще покажа когато съм напълно готов, но до тогава малко идеи и проблеми...

    КОгато разглобих всичко около ics-а се оказа, че всъщност това е конструкция от три елемента един над друг, като най-отгоре е радиото, отдолу е модулът за управление, а най-отдолу е празно... Отпред това изглежда така...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120919_174628.jpg  
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #2
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Най-отдолу спокойно може да се сложи нормално DVD за кола, да се свърже с дисплея и с колоните и да имаме пълноценна музикална съвременна система с видео...

    Възниква въпроса откъде ще се управлява климата....

    Има решение и за това... Примерно...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120919_174805.jpg  
    Last edited by gorbi; 19-09-2012 at 20:19.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  3. #3
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Има и още един проблем - предния панел е направен всичко да е общо, ама там може да се отреже и да се направи така че да изглежда добре..



    Сега и проблема.. Днес докато си сглобявах и разглобявах - започна да не ми пищи пищялката за заден ход и за парктроника... Не знам дали е свързано с това, но започна и да не ми дава да си изкарвам ключа.... Не мога да се сетя какво съм объркал - всичко друго си работи....
    Да напомня че става въпрос за автоматик, където за заден ход започва да пищи пищялката която е до скоростния лост, а фабричния парктроник пищи през тонколоните на ics... Някакви идеи какво се ебава ???
    Last edited by gorbi; 19-09-2012 at 21:06.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Буксата/лоста на автомата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Буксата/лоста на автомата.
    Сякаш е наред всичко там... Няма извадени букси...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Най-отдолу спокойно може да се сложи нормално DVD за кола, да се свърже с дисплея и с колоните и да имаме пълноценна музикална съвременна система с видео...

    Възниква въпроса откъде ще се управлява климата....

    Има решение и за това... Примерно...
    DVD player - ът трябва да е с RGB изходи за да може да се свърже с ICS-а. Или ако не е, трабва да се ползва конвертор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    DVD player - ът трябва да е с RGB изходи за да може да се свърже с ICS-а. Или ако не е, трабва да се ползва конвертор.
    Да - и аз помислих за това, но в крайна сметка е по-удобно от всички варианти с допълнителни монитори, двд-та в багажника с дистанционни, допълнителни платки за имитация на чейнджър и т.н. Може да се купи едно съвременно кар двд за около 200 лева, да му се закачат колоните, да се ползва кабела към чейнджъра или навигацията за усилвател за отзад... Ще помисля още няколко дена до като си правя панелите и ще реша дали да го оставя така или да го мятам...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #8
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Най-отдолу спокойно може да се сложи нормално DVD за кола, да се свърже с дисплея и с колоните и да имаме пълноценна музикална съвременна система с видео...

    Възниква въпроса откъде ще се управлява климата....

    Има решение и за това... Примерно...
    Ще може ли да се затвори?
    166 2.4JTD-00г.

  9. #9
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Ще може ли да се затвори?
    Да, събира се спокойно... Кабела, който се включва отзад дори ще стигне до там без преправяне....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако трябва да си правя видео-възпроизвеждаща система, с оглед размера на дисплейчето, бих се ориентирал към някакво по-осъвременено мултимедийно решение. На DVD формата, нито видео резолюцията, нито audio - то му могат да се оползотворят с този ICS.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако трябва да си правя видео-възпроизвеждаща система, с оглед размера на дисплейчето, бих се ориентирал към някакво по-осъвременено мултимедийно решение. На DVD формата, нито видео резолюцията, нито audio - то му могат да се оползотворят с този ICS.
    Съгласен - за това си имам таблет, който идеално ми пасва на горната жабка в отворено положение, без никакви допълнителни приспособления. Вижда се супер, само звука трябва да се вкара в aux. Имам обаче стотици стари дискове с филми, които могат да се гледат на монитора на ics...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  12. #12
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Това с таблета е готина идея. И аз обмислям да направя нещо по-модерно с аудио видео, но не мога да реша какво точно. Това ми харесва - http://www.youtube.com/watch?v=GvCI6JrXbVo#

    Исках да те питам нещо. Видях на първата снимка, че ти липсва копчето за изваждане на сим картата. На мен ми го счупиха последния път в автомивката като "съвсем леко" са забърсвали таблото с парцал. Та, ти нарочно ли си го свалил, счупено ли ти е и като е отворено ще може ли според теб да се поправи това или да се сложи ново копче. (което нямам представа от къде ще намеря)
    Last edited by ML 20V; 20-09-2012 at 10:36.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ML 20V View Post
    Това с таблета е готина идея. И аз обмислям да направя нещо по-модерно с аудио видео, но не мога да реша какво точно. Това ми харесва - http://www.youtube.com/watch?v=GvCI6JrXbVo#

    Исках да те питам нещо. Видях на първата снимка, че ти липсва копчето за изваждане на сим картата. На мен ми го счупиха последния път в автомивката като "съвсем леко" са забърсвали таблото с парцал. Та, ти нарочно ли си го свалил, счупено ли ти е и като е отворено ще може ли според теб да се поправи това или да се сложи ново копче. (което нямам представа от къде ще намеря)
    На всички ICS - и в пластмасата под лицевия панел има отвор за сим карта. Аз например нямам телефон, но ето как изглежда със свален панел:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by ML 20V View Post
    Това с таблета е готина идея. И аз обмислям да направя нещо по-модерно с аудио видео, но не мога да реша какво точно. Това ми харесва - http://www.youtube.com/watch?v=GvCI6JrXbVo#

    Исках да те питам нещо. Видях на първата снимка, че ти липсва копчето за изваждане на сим картата. На мен ми го счупиха последния път в автомивката като "съвсем леко" са забърсвали таблото с парцал. Та, ти нарочно ли си го свалил, счупено ли ти е и като е отворено ще може ли според теб да се поправи това или да се сложи ново копче. (което нямам представа от къде ще намеря)
    Ами таблетът е с хубава резолюция, плейва HD филми, има си 3G стик за интернет, има си навигация - с други думи - има всичко необходимо като мултимедия + интернет + навигация. ОСвен това като не съм в колата си го взимам.. ОСвен това е 8 инча и се побира чудесно между капака на горната жабка и основата и, така че няма нужда от никакво допълнително укрепване или оборудване. Просто закачам зарядното и аудио *изхода и имам всичко което ми трябва, включително скайп в движение

    Колкото до телефона - самата пластмаса има заготовка за сим карта, но моят ics няма телефон и на лицевия панел няма процеп....


    Да допълня за моя проблем - оказа се че парктроника си работи и пищи. Не работи само пищялката за заден ход и не ми отключва ключа когато съм на P... Луда работа... Светлините за заден ход си работят, диодите на платката на автомата показват че е на N, на таблото си изписва, обаче пищялката си мълчи и не мога да си изкарам ключа на P...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  15. #15
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Ясно, мерси.

    Да покажеш крайния резултат после!
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •