Results 1 to 8 of 8

Thread: Препоръки Gt 1.9 jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default Препоръки Gt 1.9 jtd

    Здравейте момчета Дайте ми някакви препоръки за моторно масло за Алфата ,че изчетох доста статии и коментари и всеки казва и е доволен или не от доста масла. Едни са за Yacco VX600 5W40 ,други за Селеията 5W40 турбо-дизел ,3ти за Кастрола Кажете към кое да се насоча и кое би било най-подходящо ( и за зимата ) Другия ми въпрос е за Хидравличната течност ,че гледам е понамаляла ,а и е почти черна вече . Та четох че някакъв колега я източил с маркуч и спринцовка и ми се стори най-добра идея ,за да не се отваря или свалят маркучи да стане фал после (че има и такива оплакващи се ) Кажете и тук на каква марка да се спра! Мисля ,че имам още въпроси ,но за момента 06:16 не се сещам Благодаря Ви предварително !
    Last edited by chaveto86; 20-09-2012 at 06:44.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    С риск да създам още една за масла ще кажа следното:
    Слушаѝ производителят на колата си наѝ-добре и си сложи Selenia. Все пак ще разбират повече от останалите.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    5w40 лошо масло няма, ако нямаш ДПФ си ги избирай на къкъвто искаш принцип .. Производителят на колата препоръчва марка за парички, не за нещо друго.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Selenia Diesel WR 5W40

  5. #5
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Selenia TOURING 5w50 при мен е 6-так езък че не мое да дигне повече от 4000+++ об. в мин.Бих я пържил и на 5-иииии до 6+7+8+9 и тъй тъй на горе само да въри.Ебати JTD-то ебати печката умряла
    Last edited by coca-cola; 21-09-2012 at 22:10.

  6. #6
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Мерси за отговорите ви ,но ще се спра или на Selenia Diesel WR 5W40 или Selenia Turbo-Diesel 5W40 !

    coca-cola ,не мислиш ли че 5W50 за зимата ,ако са пак тези температури като миналата ще ми е малко тегаво с него

    п.п. За Хидравлична течност ,какво ще кажете ,каква да взема и дали ще стане номера с маркуча и спринцовката да го изтегля ?



  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto86 View Post
    Мерси за отговорите ви ,но ще се спра или на Selenia Diesel WR 5W40 или Selenia Turbo-Diesel 5W40 !

    coca-cola ,не мислиш ли че 5W50 за зимата ,ако са пак тези температури като миналата ще ми е малко тегаво с него

    п.п. За Хидравлична течност ,какво ще кажете ,каква да взема и дали ще стане номера с маркуча и спринцовката да го изтегля ?


    ми не няма да е тегаво, защото старта студения ти е еднакъв но виж вече на горещо ще се крепи доста по добре
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Турбо дизела е 10w40.Не ти го препоръчвам.Шибай WR или TOURING и яко давай газ не се плаши.Опа и хубав филтър (FRAM или FIAAM)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •