Results 1 to 10 of 10

Thread: странен проблем с алфа 156 1.8 тс

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    3

    Default странен проблем с алфа 156 1.8 тс

    Здравейте! Във форума чета от доста време но досега несъм писъл.От четири месеца карам алфа 156 1.8тс ц газов инжекцион определено ми допада. Но от около един месец ми прави номера. Както си карам и всичко си е ОК започва да мени обороти и й пада мощноста.Някой знаели от какво може да е? Благодаря предварително.

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Добре дошъл във форума.
    Попълни си данните в подписа за колата и населеното място, за да те упътят към специалист...
    А и не си написъл модела на ГИ.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by branimirof View Post
    Здравейте! Във форума чета от доста време но досега несъм писъл.От четири месеца карам алфа 156 1.8тс ц газов инжекцион определено ми допада. Но от около един месец ми прави номера. Както си карам и всичко си е ОК започва да мени обороти и й пада мощноста.Някой знаели от какво може да е? Благодаря предварително.
    Това и на бензин ли го прави?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    3

    Default

    И на бензин го прави.ГИ е bigas.

  5. #5
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Опиши си по-подробно проблема?
    Оборотите ги мени на празен ход ли... и само в движение ли ги мени?
    Като спреш на едно място мени ли ги?

    Тва с падането на мощността, кога и как се усеща?
    По време на движение нещо се случва ли (ако да - опиши какво точно става), или просто е започнала да върви по-малко от преди?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    3

    Default

    Сутрин паля и тръгвам колата върви добре, когато исключа от скорост в движение оборотите падат на 1100, кокато съм на място 900 оборота. И всичко е OK. Изведнъж от нищото колата спира да върви, като натисна по-рязко педала на газта се чува едно бучене и едвам набира. Като изключа от скорост в движение оборотите падат на 300 и започват да играят докато колата не спре на място. След известно време сичко се нормализира. Когато се появи проблема на климатик е трудно да се кара.

  7. #7
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    колега аз го имах същия проблем... само ,че на другата ми кола Форд Мондео 1.8 (115ps) смених кабели и свещи и всичко се оправи..но първо тръгнах от свещите.. Виж и да не зима от някаде въздох или от мап сензорите на бензина и газта..и се оказаха кабелите на края А сега даже мисля да слагам ГИ и на Алфата ми 156 1.6 TS и на нея съм и взел сещи сега кабели и я монтирам
    Last edited by deznam; 24-09-2012 at 23:31.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  8. #8
    започва да се пристрастява dinew's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    бургас
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    и аз имах проблем колата ми губеше обороти гаснеше и след време ми изгоря датчика на коляновия вал

  9. #9
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by branimirof View Post
    Здравейте! Във форума чета от доста време но досега несъм писъл.От четири месеца карам алфа 156 1.8тс ц газов инжекцион определено ми допада. Но от около един месец ми прави номера. Както си карам и всичко си е ОК започва да мени обороти и й пада мощноста.Някой знаели от какво може да е? Благодаря предварително.
    Колега и аз го имах същият проблем . На 5 сервиза ходих в Пловдив - БОШ , ФОМУЛА И т.н. никой нищо не можа да ми каже. То не бяха ламбди сонди (3), то не бяха моторчета , вариатори и какво ли още не . Накрая се ядосах взех да чета малко.Свалих си autodata3.38 и Fiat ECUScan , купих си и кабели . Започнах сам диагностика и четене и ми излезе грешка P1173 в autodatata тази грешка казва " в дългосрочен план гориво Trim - увеличаване на оборотите на двигателя
    теч прием изпускателна система, налягането на горивото, горивна система, Механична повреда ECM ".Изтичане на газове от всмукателно изпускателната система или недостик на газове неубходими за отчитане на верни показатели от ламда сондата .При мен се оказа , че катализатора ми е "ИЗБУШЕН" стои си на място но вътре е празен (изгорелите газове преминават бързо ( аз такак го тълкувам) и няма време за ламдата да отчете показатели.Еми това беше при мен

  10. #10
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Колега, как си решихте проблема с "бързо преминаващите" газове покрай сондата ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •