Results 1 to 4 of 4

Thread: питане за газ на Алфа 156

  1. #1
    Младши алфист GOLD_STONE's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Asenovgrad
    Age
    35
    Posts
    5

    Default питане за газ на Алфа 156

    Здравейте колеги карам 156 1.8 136 та въпроса ми е продават ми оригинална италианска газова уредба Емегас http://www.emmegas.net/certification...hp?language=en на добра цена 550 лв. с монтаж.Системата е на 3 години и на около 100000 км навъртяни с нея та въпроса ми е дали си струва??? До сега не съм карал кола на газ и си нямам понятие много за какво става въпрос ,но мисля че най - важното е компютъра на системата другите работи като изпарители и рейки се сменят и са евтини.Майстора ми каза че системата ще ми надживее колата ,което ме съмнява де.Та дайте по някой съвет струва ли си ??Ще си прецакам ли хубавата колица ?? Верно ли е че гори 1-2 литра повече отколкото на бензин??

  2. #2
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    И аз като теб колега си взех ГИ на фобос карана е 3 години да е минала 50к км най мн... но за 100000 км кактко казваш ти ще трябва да сменяш гумичките на изпарителя към 30-тина лева .. то 40 лв е нов.. може да си прегледаш инжекторната рейка как е.. инжекторите най важно,че ако и тя ти дойде за смяна става неприятно.. за компа си прав ако е прецакан един нов дори от друга марка ще ти струва най-малко към 250-300 лв от високия клас.. така ,че за марката ми е непонятна даже не съм я чувал... така ,че давай смело с решенито..най много 1-2 литра според настройката на газовата система... ако ти се струва добра.. за двигателя от година съм сложил на другата кола Форд Мондео ГИ и двигателя си е добре преди е бил само на бензин но и на газ сега е пушка.. сега като монтирам след някоя седмица и на 156-то се надявам всичко да мине безпроблемно
    Last edited by deznam; 25-09-2012 at 00:50.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  3. #3
    Младши алфист GOLD_STONE's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Asenovgrad
    Age
    35
    Posts
    5

    Default

    мерси колега

  4. #4
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Няма проблем. Но като си слагаш Газовия инжекцион си погледни свещите и кабелите дали са добре ,че газта е много чувствителна и може да ти прекъсва леко колата ако имаш проблем с кабели и свещи.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •