Results 1 to 15 of 15

Thread: Странно явление със "Бензиномера"??

  1. #1

    Question Странно явление със "Бензиномера"??

    Здравейте, колеги от няколко седмици имам 156-ца 2.0 TC и забелязах днес едно много странно явление! Значи отивам да зареждам и колата беше в червеното, зареждам аз 12 литра и стрелката се мръдна супер малко, едва-едва излезна от червеното, че даже по-едно време в движение докато карах, показа точно в червеното, а лампата за резерват не спираше да свети! Прибирам се вкъщи и я паркирам на една страна колата и стрелката си идва на мястото! Като я паркирам и я дам на равно и пак отива в червеното...Според мен от:
    -лош контакт в буксите от двигателя?
    -окисляване на буксата?
    -буксите на "Бензиномера" вътре в купето да се е охлабила и да нямат добър контакт?
    -датчика да е заминал?
    -сондата да е заминала?
    Иначе, както казах колата като е на една страна отчита както трябва, а на равно не!
    Не-знам, някой друг да се е сблъсквал с този "Бензиномер"...и да е отстранил проблема?
    Last edited by grenlould; 23-09-2012 at 00:16.



  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Буксата на помпата (тази в резервоара) ти прави лош контакт. Сваляш задната седалка махаш кората на багажника и стигаш до един черен капак. Като го свалиш под него е буксата. Самата букса се разглобява ,вътре леко с клещите и пристягаш обувките.
    Last edited by Galeano; 23-09-2012 at 01:00.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Буксата на помпата (тази в резервоара) ти прави лош контакт. Сваляш задната седалка махаш кората на багажника и стигаш до един черен капак. Като го свалиш под него е буксата. Самата букса се разглобява ,вътре леко с клещите и пристягаш обувките.
    Добре де колега, то аз преди няколко дни се опитвах да сваля задната седалка, но не-разбрах от къде? Ако може да обясниш, от къде става номера и да спомена, че е кожен салон ако това има значение!



  4. #4
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Добре де колега, то аз преди няколко дни се опитвах да сваля задната седалка, но не-разбрах от къде? Ако може да обясниш, от къде става номера и да спомена, че е кожен салон ако това има значение!
    Огледай долната част има два шесторама. Като ги отвиеш седалката се сваля а под нея са още два шестограма за облегалката .Извади и задглавниците, облегалката излиза с леко повдигане към тавана.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Огледай долната част има два шесторама. Като ги отвиеш седалката се сваля а под нея са още два шестограма за облегалката .Извади и задглавниците, облегалката излиза с леко повдигане към тавана.
    Така намерих я, сега ще видиме кво ще стане...
    Last edited by grenlould; 23-09-2012 at 16:01.



  6. #6

    Default

    Колеги според вас, тези стойности на бензиномера верни ли са? При положение, че преди да налея 11 литра в резервоара, стрелката сочеше там където съм нарисувал тази "ЗЕЛЕНАТА", а като налях 11 литра, стрелката застана до там на втората снимка? Това според мен не е нормално!!! Снощи като беше паркирана под много малък наклон в страни, стрелката беше
    Last edited by grenlould; 23-09-2012 at 16:47.



  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Напълни я догоре и веднага ще разбереш.В момента е много вероятно да си изгорил почти цялата резерва и след като си заредил реално пак да ти е на минимума.А това с различните наклони на колата е нормално , и при мен е така.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Напълни я догоре и веднага ще разбереш.В момента е много вероятно да си изгорил почти цялата резерва и след като си заредил реално пак да ти е на минимума.А това с различните наклони на колата е нормално , и при мен е така.
    Е да, но то колко и да съм изгорил, тва толкова малко да се вдигне стрелката, просто не е реално! А снощи се беше вдигнала до там къде е втората снимка, дето съм направил синя стрелката!!! Нещо се случва, но не-знам какво!! Все още не-мога да намеря проблема, но според мен тези данни който показва, не са верни...не-знам, някой по-компетентен ако може да каже нещо по-въпроса, дали вярно ли показва или някъде има проблем???



  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Вече ти казах, ако си паркирам колата с половин резервоар на нагорнище става пълен!!!Вместо да ходиш по майстори , ако имаш възможност просто я напълни догоре, тогава няма накъде да бяга стрелката, така или иначе ще го изгориш това гориво, а и ще я засечеш колко точно ти гори.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Вече ти казах, ако си паркирам колата с половин резервоар на нагорнище става пълен!!!Вместо да ходиш по майстори , ако имаш възможност просто я напълни догоре, тогава няма накъде да бяга стрелката, така или иначе ще го изгориш това гориво, а и ще я засечеш колко точно ти гори.
    Точно сега, нямам възможност до-горе, но и да го напълня като го поизгоря бензина и да не ми показва пак правилно какъв е смисъла? Аз вчера съм и налял 35лв. а докъде е стрелката, по-тая логика ако искам до-горе да я напълня според стрелката 300лв. няма да ми стигнат хаха.....Не-знам, такова нещо не ми се е случвало!



  11. #11
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    нормално е с 11 литра да стои там
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вчера ей така ходих на 40 км. да нося нафта на един колега връщащ се от феста. Стрелката му показва, че има а той пресушил резервоара Наливайте си нафта/бензин и недейте да разчитате на лампата защото снощи ако беше на не на 40 а на 140 км. от мен не знам дали щях да отида аз с тубата. Другото е, че в резервоара трябва да има поне 10 литра за да подкачи помпата после. С 5 литра изкарва само въздух.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Вчера ей така ходих на 40 км. да нося нафта на един колега връщащ се от феста. Стрелката му показва, че има а той пресушил резервоара Наливайте си нафта/бензин и недейте да разчитате на лампата защото снощи ако беше на не на 40 а на 140 км. от мен не знам дали щях да отида аз с тубата. Другото е, че в резервоара трябва да има поне 10 литра за да подкачи помпата после. С 5 литра изкарва само въздух.
    Е показва, че има а той няма, как така се е случило това на тоя пич??? Много интересно, от какво така го лъже тоя бензиномер...?
    Значи да разбирам, че това са нормално което ми се случва? От другия месец ще гледам тоя резервоар да го оставям с минимум 10 литра бензин и да се молим тогава, че ще си показва долу/горе поне правилно, макар, че колко коли съм карал до сега и на нафта и на бензин, но такива чудеса не са ми ставали...Така да го кажа, щом на тия бензиномери вяра не-може да им се има, то все едно така карам симсонче и сам трябва да си преценям за колко ще ми стигне бензина който съм налял.....
    Last edited by grenlould; 23-09-2012 at 22:48.



  14. #14
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Първото деление е на около 15 литра. Ако си и налял 12 значи ти показва почти точно.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by iwo156 View Post
    Първото деление е на около 15 литра. Ако си и налял 12 значи ти показва почти точно.
    Дано е така, това ще се разбере...така и така утре имам пътуване и ще видим как ще се развият нещата с тоя бензин, да се надяваме, че поне ще имам да мина с него 120-тина км....



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •