Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Счупих скоростите:)Помощ

  1. #1

    Default Счупих скоростите:)Помощ

    И такааа както гласи и заглавието счупих си скоростите на мойта 33-ка.По точно успях да скъсам амбреажната ос и сега си търся скорости,по възможност с някакъв друг проблем за да ползвам само оста.Предполагам че такава ос иначе няма от къде да намеря по магазините,но ако има такъв шанс или познавате някой който може да разполага с такава моля споделете.Модела по конкретно е Alfa 33 1.7ie 92г 105коня.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Nick Jefferson View Post
    И такааа както гласи и заглавието счупих си скоростите на мойта 33-ка.По точно успях да скъсам амбреажната ос и сега си търся скорости,по възможност с някакъв друг проблем за да ползвам само оста.Предполагам че такава ос иначе няма от къде да намеря по магазините,но ако има такъв шанс или познавате някой който може да разполага с такава моля споделете.Модела по конкретно е Alfa 33 1.7ie 92г 105коня.
    Ами кажи от къде си!
    Имам такава!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    И на мен ми се намира една от Спринт 1.5 и една 1.7 16V

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Днеска тръгвайки на среща с Блатото, както си обикалях около паметника Руски ми изчезнаха 1-ва 2-ра 5-та и задна. Голям кеф!
    Съмнява ме щифта на оста, ама някой ако има други идеи да казва
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Днеска тръгвайки на среща с Блатото, както си обикалях около паметника Руски ми изчезнаха 1-ва 2-ра 5-та и задна. Голям кеф!
    Съмнява ме щифта на оста, ама някой ако има други идеи да казва
    Това ми се е случвало с типото Ама не знам дали може да се прави асоциация.

    Ябълката на единия лост от пръчките, беше изкочила, и реално нищо не притискаше водача нагоре или надолу, та само можеше да влиза 3та или 4-та

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Това ми се е случвало с типото Ама не знам дали може да се прави асоциация.

    Ябълката на единия лост от пръчките, беше изкочила, и реално нищо не притискаше водача нагоре или надолу, та само можеше да влиза 3та или 4-та
    При мене е само един лост.
    Общият знаменател е щифта.
    Дано е той!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    При мене е само един лост.
    Общият знаменател е щифта.
    Дано е той!
    Е ако не е той, се стига в най-добрия случай до сваляне на картера на кутията. А като стигнеш дотам, ще пишеш и ще ти дам допърнителни указания, премерно.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е ако не е той, се стига в най-добрия случай до сваляне на картера на кутията. А като стигнеш дотам, ще пишеш и ще ти дам допърнителни указания, премерно.
    Абе знам защо ме чешаш по ушенцето. Все ми се ще да е скапаният щифт. А и в лоста има леко изменение.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Nick Jefferson View Post
    И такааа както гласи и заглавието счупих си скоростите на мойта 33-ка.По точно успях да скъсам амбреажната ос и сега си търся скорости,по възможност с някакъв друг проблем за да ползвам само оста.Предполагам че такава ос иначе няма от къде да намеря по магазините,но ако има такъв шанс или познавате някой който може да разполага с такава моля споделете.Модела по конкретно е Alfa 33 1.7ie 92г 105коня.
    Това шплента, по който се движи вилката ли е?

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  10. #10
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Ех че гнусна работа предполагам не си ги напъвал нещо може и само със смотаната зегерка да се разминеш но тогава ще разбереш защото лоста става свободно движещ се ако е щифта ще са малко по големи главоболия то друго няма какво да стане ако беше дифа нямаше да имаш никоя скорост
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  11. #11
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    101% е щифта, легни от дясната страна на колата и го натисни да си влезе колкото може ... ще можеш поне да се придвижиш до канал където да го нахакаш както трябва
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    101% е щифта, легни от дясната страна на колата и го натисни да си влезе колкото може ... ще можеш поне да се придвижиш до канал където да го нахакаш както трябва
    Бе аз да го нахакам на братовчедка му!
    За втори път давам на тенекеджия да ми пипа извън тенекиите и на!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Реалниятпозна!
    Беше паднала зегерката.
    Огледах нещата и с учудване установих, че болта на тампона на кожуха на съединителя се е поохлабил и целият пакет е спаднал с около един сантиметър надолу.
    Това на обикновена кутия няма да е проблем, но при мен тампона е малко по-масивен и е точно там. При спадане на скоростната кутия, лоста опира в оста на тампона и зегерката изфирясва.
    Поради липса на зегерка, новата шайба я пилнах съвсем леко и и направих вътрешният отвор на конус. Хванах едно парче тел неръждавейка 1.5 мм и я завих в канала. Идеята е, като се удари шайбата в нея, конуса да набива телтав канала, а не да я избутва.
    Идеята е изплагиятсвана от предната шайба-втулка на някои стартери!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    да ама имай едно на ум ,че един ден тоя тел ще се протрие и ще избяга,аз освен зегерката отгоре през втулката на лоста съм го превързал кръстoсано с тел за всеки случай (неръждаем) .
    Last edited by staiger; 15-10-2012 at 22:36.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  15. #15
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    А аз взех 2 шаибички които си харесах и отидох да ми ги капнат с CO2-то само 2 точки и после няма да ви кажа за какво джаскане на скоростите идва и няма как да се откачи и какво да стане ама яко бои по скоростния лост даже бях сцепил ябалката на скоростната кутия на опашката после като се сваля кутията леко с флексчето се драсва и шаибата пада и на неино място друга като се зглабя
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •