Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Счупи ми се дръжката на шофьорската врата

  1. #1

    Default Счупи ми се дръжката на шофьорската врата

    Счупи ми се дръжката на шофьорската врата, забелязвам че и отвътре е малко хлабаво лостчето . Някакви идеи за ремонт и намирането на дръжка ще ми бъдат много полезни !!!
    Благодаря ви .
    Обороти му е майката...

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,157

    Default

    Новите са м/у 38 и 43 лв по магазините в София - черни. За 2-ра употреба не знам как вървят и намират ли се лесно. Докато си намериш можеш да им размениш местата с тази на задната врата, за да не си отваряш всеки път през нея.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Новите са м/у 38 и 43 лв по магазините в София - черни. За 2-ра употреба не знам как вървят и намират ли се лесно. Докато си намериш можеш да им размениш местата с тази на задната врата, за да не си отваряш всеки път през нея.
    еее....т'ва тия дръжки са ега ти и дефицитната стока. Мен скоро ми се бе счупила едната и по магазините (София, Бургас, Пловдив) никъде нямаха нови. Накрая ми помогна madboy - виж раздел Продава!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofia
    Posts
    75

    Default

    Не се мъчете да ги правите, безполезно е. Заварявах, поих, какво ли не правих с 6 професионални апарата на "Кемпи" и не става.Някакъв чугун е и не хваща сдраво и пак се отделя.Аз се изръсих с 40 лв. от Александър Ауто и сега поне съм доволен.Не че оправдавам цената но при този дефицит изобшто не се мъчете да ги правите, ще си загубите времето
    164 2.5 TD 93г.

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Моето мнение е,че счупването се предизвиква когато е отворен прозореца тогава дръжката затяга и цък.

    Но на първо време
    Докато си намериш можеш да им размениш местата с тази на задната врата, за да не си отваряш всеки път през нея.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: Не мога да си отворя

    Quote Originally Posted by ivoshaklev
    Счупи ми се дръжката на шофьорската врата, забелязвам че и отвътре е малко хлабаво лостчето . Някакви идеи за ремонт и намирането на дръжка ще ми бъдат много полезни !!!
    Благодаря ви .
    Отвътре лоста е хлабав, защото има една малка пружинка която се къса и почва да се мандахерца Моят съвет е да не се вживяваш много.
    По-скоро си намери една дръжка 2-ра употреба за отвън, за да си отваряш вратата спокойно
    Аз съм забелязал, че дръжките се чупят когато са клеясали или когато замръзнат. Моята я карах 3 г. и не мръднаха, докато баща ми смени 3-4 (не помня вече) и винаги ги трошеше в студа след автомивка

  7. #7

    Default

    Дам , моята се строши сутринта рано в якия студ !!!!
    Обороти му е майката...

  8. #8
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Аз също смених моята една седмица след като я купих. Сутринта тръгвах за училище ,валеше сняг вратата беше със сигорнот замръзнала дръпнах по силно за да отворя и дръжката остана в ръцете ми . За мое нещастие във Враца нямаше нито нова нито втора употреба, отидох да я заверявам, но е направена от накаква сплав която вобще не се заварява. Най-накрая се обадих на чичо ми в София той ми купи от там втора употреба но червена,а моята е сива, занесох я на един приятел да я боядиса и така. Отне ми две седмици през които си отварях от другата страна. Беше неприятно, но се оправих някакси.Бравата беше 25 лв. и с боядисването ми излезе 30-35 лв.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    V.Turnovo
    Posts
    26

    Default

    След дълго търсене, днес платих 57лв. за нова от Италбулком - Плевен
    Направо ми стана лошо

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Сплавта е "цан" и въобще не подлежи на никакво заваряване.!!! Не се мъчете и не си давайте парите за напразни заварки.
    От тази сплав отливките не се нуждаят от допълниотелна механична обработка след изливане и затова масово се използва.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    за всички колеги от СОФИЯ мога да им препоръчам каде да си ги заварят ако искат разбира се... Техниката там е на ниво и изпробвана лично. Това е от колега от форума и добре обяснено .. ЕВАЛА.. :

    Фирма СВЕТЛАНА 99

    ЗАВАРЯВАНЕ НА ЦВЕТНИ МЕТАЛИ

    София, ул."Христо Силянов" 158
    Казано на прост език това е Квартал НАДЕЖДА:

    1.Тръгваме от ОРИОН на бул.Сливница;
    2.Минаваме моста за надежда;
    3.На светофара продължаваме НАПРАВО/лентите на пътя са разделени от островче с трева;
    4.Движиме се по ЕДНОПОСОЧНИЯ ПЪТ;
    5.Пътя се извива леко НАЛЯВО /това е посоката от страната на ръката с часовника/
    6.Островчето се прекъсва на едно място веднага след извивката и позволява да се завие НАЛЯВО /това е посоката от страната на ръката с часовника/!!!
    7.Точно там където е прекъснато островчето завиваме НАДЯСНО /това е посоката от страната на ръката с гривната/!!!
    8.ПЪТЯТ е ЧЕРЕН,НЕАСФАЛТИРАН, но не е разбит;
    9.продължаваме по ЧЕРНИЯ път и на 150-200 метра навътре отдясно има една хубава къща с хубава ограда и на отворената врата пише

    СВЕТЛАНА-99


    Ако някои има нужда и не познава квартала да пи6е или да звънне,ще го заведа.

    0898/25 78 20 ЛЮБО


    тел на СВЕТЛАНА-99 :
    02/836 65 45
    0888/920 393
    От Понеделник до петък от 09.00 до 17.00 часа.

    само ще допълня че на ъгъла на ул."Христо Силянов" отвориха АВТОМИВКА , кадето завиваме на дясно /ако идваме от ОРИОН/
    иначе може да се ммине и от надлез НАДЕЖДА /кръговото/
    това се пада точно кадето завива "АВТОБУС 83"
    У С П Е Х
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  12. #12

    Default

    Да съживя малко темата:

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Новите са м/у 38 и 43 лв по магазините в София - черни. За 2-ра употреба не знам как вървят и намират ли се лесно. Докато си намериш можеш да им размениш местата с тази на задната врата, за да не си отваряш всеки път през нея.
    Някой знае ли дали/къде в Пловдив се продават нови дръжки, каква им е горе-долу цената и дали са здрави?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Да съживя малко темата:



    Някой знае ли дали/къде в Пловдив се продават нови дръжки, каква им е горе-долу цената и дали са здрави?
    Аз преди време купих от едно магазинче на "Победа" - на 300 метра от "Герджика" в посока бул. "България", отляво под една от новите кооперации. Беше 53 лв, същата е като тая, дето се счупи, ама дали и колко ще е здрава... Сега ако търсиш, звънни първо в "Александър Ауто"(64-25-07) - Павлета ще ти каже как стоят нещата, а ако те устройва втора ръка, може и с такава да те уреди.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Аз преди време купих от едно магазинче на "Победа" - на 300 метра от "Герджика" в посока бул. "България", отляво под една от новите кооперации. Беше 53 лв, същата е като тая, дето се счупи, ама дали и колко ще е здрава... Сега ако търсиш, звънни първо в "Александър Ауто"(64-25-07) - Павлета ще ти каже как стоят нещата, а ако те устройва втора ръка, може и с такава да те уреди.
    Левите втора ръка много трудно се намират вече.
    Питах поне 10 човека, които продават 155-ци на части и повечето имат само десни.
    На мен ми трябва и дясна, но тя не е такъв проблем-има на цени от 15 до 25лв.
    Гледам из разни сайтове се намират, но най-често цените са околу 100-тина лева.
    Бих ги дал, но да бяха от някакъв здрав материал....
    Като знам другите коли какви дръжки имат...зимата замръзнали вратите, хората дърпат с двете ръце и не поддават...
    Благодаря ти за отговора!
    Ще проверя там и за още едно място се сещам на бул. България.
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...enkl=1&show=1#
    уж имат магазин в Пловдив, но нещо не им намирам адреса.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  15. #15
    започва да се пристрастява Kostadin`'s Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Assenovgrad
    Age
    33
    Posts
    30

    Default

    Колега провери в магазина на Хоби-Кар на ул.Оборище № 20.Ето го и през гугъл мапс.
    https://www.google.bg/maps/place/%D1...34571040b3c635
    От там съм взимал неща за 146-цата и имам само добри впечатления от този магазин.
    Alfa Romeo 146 1.9JTD
    VW Transporter Т3 1.6TD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •