Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Счупи ми се дръжката на шофьорската врата

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin` View Post
    Колега провери в магазина на Хоби-Кар на ул.Оборище № 20.Ето го и през гугъл мапс.
    https://www.google.bg/maps/place/%D1...34571040b3c635
    От там съм взимал неща за 146-цата и имам само добри впечатления от този магазин.
    Е той не е ли само за Немски автомобили?
    Днес звънях в Ал. ауто-дръжки няма, няма и да има.
    Питам не може ли с поръчка, не може защото от една година поръчвали и не им изпълнявали поръчките.
    Взех си дясна втора ръка за 20 лв. и пича ме пита дали съм регистриран в Алфа Ромео форума.
    Каза ми да питам тук, имало някой който ги изработвал от някакъв здрав метал за 50-60лв.
    Та питам ви, чували ли сте нещо такова?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #17
    започва да се пристрастява Kostadin`'s Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Assenovgrad
    Age
    33
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Е той не е ли само за Немски автомобили?
    Днес звънях в Ал. ауто-дръжки няма, няма и да има.
    Питам не може ли с поръчка, не може защото от една година поръчвали и не им изпълнявали поръчките.
    Взех си дясна втора ръка за 20 лв. и пича ме пита дали съм регистриран в Алфа Ромео форума.
    Каза ми да питам тук, имало някой който ги изработвал от някакъв здрав метал за 50-60лв.
    Та питам ви, чували ли сте нещо такова?
    Не е само за немски автомобили.Аз от там си бях взимал носачи,биалети,един накрайник и гарнитура за капака на клапаните за 146-цата,нямаха ги в магазина и почаках около половин час да ги доставят.
    Alfa Romeo 146 1.9JTD
    VW Transporter Т3 1.6TD

  3. #18
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    34
    Posts
    51

    Default

    а как се сменя дръжката и ако някой знае нека да каже как се прави и може ли да се замени със дръжката на задната врата

  4. #19

    Default

    Еми разглобяваш вратата отвътре и сваляш дръжката, после обратно Повече ще си играеш да свалиш кората и после да я сложиш, отколкото да смениш самата дръжка А колкото до това, че някой ги прави във форума, бях чел някъде за някой колега, дето смяташе да пробва нещо такова, ама нямам спомени кво стана после.
    Last edited by endeavour; 24-07-2014 at 06:53.

  5. #20
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Alfeto View Post
    а как се сменя дръжката и ако някой знае нека да каже как се прави и може ли да се замени със дръжката на задната врата
    Да, може да се замени с тази от задната врата.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Леви дръжки...НЯМА,дефицит са.
    Дръжките се чупят от едно износване вътре... Ако се обърне внимание навреме всичко е ок...
    (за 10г нямам счупена дръжка аз)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Дръжките се чупят от едно износване вътре... Ако се обърне внимание навреме всичко е ок...
    (за 10г нямам счупена дръжка аз)
    След 3 счупени, разбрах и аз за това износване, и вече нямам счупени
    Alfa Romeo 164 2.0 TS 155 hp -Бивша
    Alfa Romeo 166 2.4 Jtd 140hp - Бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 TS - Бивша
    Алфата не е кола, това е страст !

  8. #23
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Някаква тайна ще да е...
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  9. #24

    Default

    Относно проблема с левите дръжки!!! Не намерих майстор да се захване с това, но пък решението дойде най-неочаквано )) ..., ако някой колега има лошия късмет да се сблъска със същото, потърсете някой художник, занимаващ се с метална пластика. Той си знае занаята ... аз поне там си реших проблема. Малко трябваше да пипна тук-там ръкохватката с флекса, но пък стана. Излезе ми по 25лв на дръжка На фона на тоталния дефицит, май е добре...е, късмет на всички!

  10. #25

    Default

    Ако не е толкова голяма тайна,бихте ли споделили причината и съответно решението на проблема със счупването на външните дръжки.

  11. #26

    Default Е, поне си реших проблема...


    Предполагам, майстор ще намери косури по изработката, но това е ЦАМ и не е лесно да направиш стабилен контакт стар-нов материал. Както е видно има удебеление по "спойката", което умишлено не махам, за да удължа живота на дръжката..., а красотата ... хайде сега(!!!) - имам използваема врата. Да не говорим, че при мен се получи с двете врати

  12. #27
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Дръжките се чупят от едно износване вътре... Ако се обърне внимание навреме всичко е ок...
    (за 10г нямам счупена дръжка аз)
    я кажи за кое износване, че вече 3 от 4-те врати ми се отварят трудно и имам сцепена дръжка отзад...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #28
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    На бравата има една гума, кадето я натиска дръжката и там като се износи или падне гумата вратата почва да се отваря в най крайно положение на дръжката и от там идва проблема. Варианта е да се подложи нещо допълнително за да се отваря в средно положение на дръжката.
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

  14. #29
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,598

    Default

    Quote Originally Posted by ivangenchev View Post
    На бравата има една гума, кадето я натиска дръжката и там като се износи или падне гумата вратата почва да се отваря в най крайно положение на дръжката и от там идва проблема. Варианта е да се подложи нещо допълнително за да се отваря в средно положение на дръжката.
    При последния ремонт наглузих парче от градински маркуч на частта на дръжката. Залепих го с лепило, защото иначе пада.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  15. #30
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    При последния ремонт наглузих парче от градински маркуч на частта на дръжката. Залепих го с лепило, защото иначе пада.
    А не може ли да се поогъне дългата ламарина, която е от бравата и я натиска дръжката?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •