Results 1 to 15 of 15

Thread: Перките полудяха въртят и не спират!!

  1. #1

    Default Перките полудяха въртят и не спират!!

    Така смених си рейката защото моята течеше, паля си колата сичко точно и до момента да пробвам дали ми работи на газ, и колата изгасна не работи! паля си пак на бенз и перките полудяли и не искат да спрът! И сега въпроса е дали газта има нещо общо с перките, другото за да мажна рейката махах една голча планка за която е захваната рейката! и там сичките кабеляци, видях че там е управлението на климатика дали проблема да не е от там? Да отбележа че колата не е карана от зимата защото и протече рейката!

    въпроса е кой релета управляват лудите перки? колата 145 боксер е с климатик!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    Така смених си рейката защото моята течеше, паля си колата сичко точно и до момента да пробвам дали ми работи на газ, и колата изгасна не работи! паля си пак на бенз и перките полудяли и не искат да спрът! И сега въпроса е дали газта има нещо общо с перките, другото за да мажна рейката махах една голча планка за която е захваната рейката! и там сичките кабеляци, видях че там е управлението на климатика дали проблема да не е от там? Да отбележа че колата не е карана от зимата защото и протече рейката!

    въпроса е кой релета управляват лудите перки? колата 145 боксер е с климатик!
    Точно там,до акумулатора отдясно има една черна кутиика в нея са релетата за перките..............................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Точно там,до акумулатора отдясно има една черна кутиика в нея са релетата за перките..............................

    ясно значи окосмението идва от там! ще проверя какво се случва там!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  4. #4
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    опс то било бохер щяхме се изложим!!! успех колега
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  5. #5

    Default

    след оглед и наблюдение поведението на перките стигнах до констатация че всичко е наред, колата стига 80 градуса, и стрелаката не мърда от там, пускат се перки и спират след малко пак така и всичко изглежда нормално, бях забравил каква температура държи колата! все пак не я бях карал от около година! за сега всичко изглежда наред ако има нещо тревожно ще го споделя!

    п.с преди в задръстванията ми се дигаше над 80 градуса иначе в движение 80!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  6. #6

    Default

    Сега след като колата е вече в движение, стрелката на температурата не се покачва повече от 80гр. перките се пускат и се въртят, дори когато колата е на контакт, след което като охладят спират! все още си мисля че имам проблем с перките, някакви идей?
    Ако имаше залепнало реле нямаше да спират изобщо!
    От време на време щъка някое реле под волана и перките заработват..и работят. Мисля си аз термостата, или пък датчика на радятора!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  7. #7

    Default

    така колеги накратко да обясня какво се случва, значи колата загрява нормално до 80гр и перките се пускат, маркучите се стоплят едновременно още преди 80гр,което ме навява за термостата! не трябва ли да стане 80 гр и чак тогава да започне да се нагрява и другия маркуч? някакви идей ? някой да е имал подобен проблем, на предишният ми боксер температурата стигаше до преди 100гр! най вероятно не ми се е пускала 1-ва степен а направо 2ра, сега на този не може да мине 80!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:45.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    При изрядна охладителна система температурата е малко над 80гр при движение извьн градьт. В задрьствания и при изкачване на дьлги наклони може да достигне и малко над 90. Зависи от натоварването, вьншната температура и струята вьздух обдухваща радиатора.
    Ако загрява достатьчно бьрзо, и извьнградско не пада под 80 гр - не бих бьрзал да бракувам термостатьт.
    Кои два маркуча визирате?
    еми маркучите към радятора! извънградско не пада под 80гр. стрелката не мърда от 80 градско/извънградско!
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:43.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Температурен датчик отдоло на радиатора до левия халоген най-вероятно.И при мен се базикаше по същия начин.Някой път се вкл. с паленето на колата,а някой път н а 80 градуса.Попринцип трябва да вдига и повече от 80 градуса.
    Закарай е някаде да е видят майстори дето разбират и да проверят дали работят и двете степени на перките и на колко градуса вкл. и изкл.,също дали въртят и двете перки и т.н.
    Last edited by zaryto; 28-10-2012 at 17:22.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  12. #12
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:44.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ако температурата извън и градско е една и съща не се занимавайте със термостати, на някои Алфи просто не показват уредите точно, историята познава много случаи на сменени термостати без нужда, държи ли стабилно една температура по-добре не пипай При дефектен термостат или загрява или не загрява такива заковани температури говорят, че всичко с термостата е ок.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    При продьлжителна работа на място и при доста сериозни натоварвания - да. Ако вентилаторите включват преди предписаната от производителя температура, то и без майстори е видно че датчикьт е за смяна. И не е трудно да се провери в "домашни" условия.
    И е за смяна не защото е лошо мотора да "заковава" 80 гр, а защото след като е дефектен не е ясно кога ще "реши" да не включи.
    Това го пиша за да приключим с митьт че боксера е с по висока работна температура от останалите "простосмьртни" мотори. Това НЕ Е боксер с вьздушно охлаждане. Работната му температура е 80гр.
    Доста над 80 градуса си отива стрелката,когато се кара из града(не говоря за малки разстояния).След 80 градуса има още една чертичка,малко под нея трябва да стои стрелката и вкл. и изкл. перките.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails post-2488-1182849252.jpg  
    Last edited by zaryto; 30-10-2012 at 14:02.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  15. #15
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 20-02-2019 at 01:45.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •