Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 301

Thread: Интересни обяви за Алфа 155

  1. #121
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Бившата кола на Киро - zlia.
    След това я купи това момче.Голям ераклия е, но найстина почти не я кара. Коалта от поне 2 години е в Дружба 2.
    Тая кола е в отвратително състояние.....ако е в Дружба 2 до една автомивка на самообслужване....виждал съм я.....и така не разбрах че е кучка...защото външният и вид не ме зайнтригува я погледна....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #122
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тая кола е в отвратително състояние.....ако е в Дружба 2 до една автомивка на самообслужване....виждал съм я.....и така не разбрах че е кучка...защото външният и вид не ме зайнтригува я погледна....
    Ти на оглед ли ходи по обявата или само споделяш външни далечни впечатления?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #123
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Ти на оглед ли ходи по обявата или само споделяш външни далечни впечатления?
    Я пак прочети какво съм написал.....какъв оглед.....облепена е с неква имитация на карбоново фолио, задната броня е правеняк с некъв пернишки парктроник.....нали казах по нагоре, че не ми направи интерес да я огледам....по отблизо......за мен е занемарена.....и таака като глеам мястото е същата кола от снимките...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #124
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Занемарена била....все едно са останали хиляди бройки от тоя модел, та да проявяваме претенции. Ако е здраво купето и диференциалите, дори двигателят да е за ремонт пак си струва...за хора с пари, естествено

  5. #125
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Аз говоря едно....някой разбират друго......
    Да тоя модел е пройзведен някъде към 2000 броя....нека някой статистик да уточни....
    Реално за наште стандарти...ако е стокова, което означава...собственика и....да не се е зайграл в близкият магазин за автоаксеоари......би трябвало да струва 12 000лв.....а в белите държави същата цена в евро....
    Надявам се сега да ме разберете.....ако не проблема си е ваш......
    За да възтоновиш оргинално един автомобил в който са се зайграли манията на лошият кич и тунига на вуйчо Ваньо....което ме навежда и за подръжката в техническо състояние.....
    Не изказвам мнение за даденият автомобил, защото не го знам....минавал съм от там няколко пъти....виждал съм го откъм 10 метра в движение....НО....не ми е грабнал окото.....просто коментира...ако собственика е от форума да ме обори, няма лошо....колата найстина е цена но до там ....това дет видях не ми се понрави
    Имало е случай, когато специално съм спирал и оглеждал даден автомобил, защото ми е грабнал окото...интересувал съм се за собственика и проче.Но тази не е от тези...
    Точка по въпроса....не ме разбирайте криво....
    Last edited by Бобби; 14-05-2014 at 16:34.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #126

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз говоря едно....някой разбират друго......
    Да тоя модел е пройзведен някъде към 2000 броя....нека някой статистик да уточни....
    Реално за наште стандарти...ако е стокова, което означава...собственика и....да не се е зайграл в близкият магазин за автоаксеоари......би трябвало да струва 12 000лв.....а в белите държави същата цена в евро....
    Надявам се сега да ме разберете.....ако не проблема си е ваш......
    За да възтоновиш оргинално един автомобил в който са се зайграли манията на лошият кич и тунига на вуйчо Ваньо....което ме навежда и за подръжката в техническо състояние.....
    Не изказвам мнение за даденият автомобил, защото не го знам....минавал съм от там няколко пъти....виждал съм го откъм 10 метра в движение....НО....не ми е грабнал окото.....
    Имало е случай, когато съм специално съм спирал и оглеждал даден автомобил, защото ми е грабнал окото...интересувал съм се за собственика и проче.Но тази не е от тези...
    Точка по въпроса....не ме разбирайте криво....
    Я един път да съм съгласен с Боби
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #127
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Занемарена била....все едно са останали хиляди бройки от тоя модел, та да проявяваме претенции. Ако е здраво купето и диференциалите, дори двигателят да е за ремонт пак си струва...за хора с пари, естествено
    Тук парите играят роля.....според мен по добре вземи нещо, което си заслужава на по висока цена, отколкото да възтановяваш....излиза по скъпо...
    Хората с пари...не са толкова найвни,за да влизат в приключения......те затуй ги имат)

    ---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:27 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Я един път да съм съгласен с Боби
    Е трябва да те почерпим тогава....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #128
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    [QUOTE=Бобби;1327705]Тук парите играят роля.....според мен по добре вземи нещо, което си заслужава на по висока цена, отколкото да възтановяваш....излиза по скъпо...
    Хората с пари...не са толкова найвни,за да влизат в приключения......те затуй ги имат)[COLOR="Silver"]

    Без лоши чувства, колега, разбрах те, но с коментара си исках да кажа, че логиката ти се прилага по-скоро за масова кола, която ще я купува някой да си я търкаля за ежедневка. За 155 Q4 нещата са други-във всички случаи ще става дума за проект, във всички случаи ще се наливат пари и при това положение трябва да се търси кола, която да е добра база за тоя проект. Т.е. да има здраво купе, да има здрав драйвтрейн, дето викат англоговорящите. Да подминеш Q4-ка щото била с олющен капак или дори, щото трябва да й се смени някой друг сегмент или синхронизатор е несериозно. Това е все едно да видиш някоя Джулия 105-та серия и да кажеш, няма да я взема, щото няма теглич, пък ми трябва

  9. #129
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Това си е мое виждане......не съм проектант)
    Ако имам такава кола ще я карам ежедневно и особено зимата....
    Това с проектите е друга бира....не е за мен....интересувам се .....но то все едно като тези от Хед.....вярно евала. за рекорда...но в кош на широко, двигател от нисан скайлан и скорости на въздух.....за който бях само чел, но ето, че и у нас ги има.....то и тия с бемветата и други с задно...като се зайграят с мощтноста...след това мажат пистата със специално лепило, за да останат на нея....
    На мен ми се нравят стоковите коли, без доработки....просто няма как да надмина инжинерната мисъл.....
    Да евала на момчетата, който се зайграват с тез проекти....то си е тяхна тръпка....според мен по добре дай пари за ежедневно удоволствие, а не за краткотрайно.....та така и с проектите...
    Никакви лоши чустава няма и при мен....просто коментираме...за сега нормално))

    ---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

    [QUOTE=Dimicha;1327718]
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тук парите играят роля.....според мен по добре вземи нещо, което си заслужава на по висока цена, отколкото да възтановяваш....излиза по скъпо...
    Хората с пари...не са толкова найвни,за да влизат в приключения......те затуй ги имат)[COLOR="Silver"]

    Без лоши чувства, колега, разбрах те, но с коментара си исках да кажа, че логиката ти се прилага по-скоро за масова кола, която ще я купува някой да си я търкаля за ежедневка. За 155 Q4 нещата са други-във всички случаи ще става дума за проект, във всички случаи ще се наливат пари и при това положение трябва да се търси кола, която да е добра база за тоя проект. Т.е. да има здраво купе, да има здрав драйвтрейн, дето викат англоговорящите. Да подминеш Q4-ка щото била с олющен капак или дори, щото трябва да й се смени някой друг сегмент или синхронизатор е несериозно. Това е все едно да видиш някоя Джулия 105-та серия и да кажеш, няма да я взема, щото няма теглич, пък ми трябва
    Що се отнася до масовите коли и тези който са лимитирана серия сам напълно ясно......но с проектите дет ти се въртят в главата....ще ти кажа, че пак съсипваш автомобила и естествено стойноста му като реликва, особено ако е лимитиран
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #130
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Каквото и да си говорим от поне 5 различни източника знам, че от доооста време колата не се кара много, да не кажа въобще... От личен опит знам, че кола остави ли се така, резултата в последствие не е никак добър

    Реално всеки си знае, но за мен тази кола струва около 3500лв в това състояние - като се вземе предвид новия собственик какво го чака след събуждането на "дзвера" от дълбок зимен сън...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #131
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post

    Без лоши чувства, колега, разбрах те, но с коментара си исках да кажа, че логиката ти се прилага по-скоро за масова кола, която ще я купува някой да си я търкаля за ежедневка. За 155 Q4 нещата са други-във всички случаи ще става дума за проект, във всички случаи ще се наливат пари и при това положение трябва да се търси кола, която да е добра база за тоя проект. Т.е. да има здраво купе, да има здрав драйвтрейн, дето викат англоговорящите. Да подминеш Q4-ка щото била с олющен капак или дори, щото трябва да й се смени някой друг сегмент или синхронизатор е несериозно. Това е все едно да видиш някоя Джулия 105-та серия и да кажеш, няма да я взема, щото няма теглич, пък ми трябва
    Е оти да не става за ежедневка?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #132
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    За ежедневка си я представям с още една-две за донор включени в цената.
    Този модел е пълен със специфични части.
    В същото време реплика 155 Кю4 бързия български вариант е:
    - купе 155 - 1000 лв
    - от темпра 4х4* (още около 1000+ лв) от неизперкал последен собственик - мотора, 4х4-то, мостове и резервоар
    *на темпрата мотора е 2.0 но 8 клапана, и 4х4-то е по-слабото с въртящ момент повече към предната ос, а отзад по спомен не е торсен, а обикновен диф като предния..не е проблем.
    - турбо, колектор за турбото, дюзи, мап сензор, бутала- струва си да се пробва с преработени 84 мм от 1.5/1.6боксер с голямата камера...другото в темпрата си го има...и остават довършителни работи като ауспух, интеркулер...по желание ауспуха през предната броня, спойлер от 33-ка, прагове от Жуниор или просто надпис 1.4 боксер
    После се почва отначало с търсене на същите специфични части, за да се ползва 2-3 пъти в месеца нормално...и тя си стана добра сума
    А, щях да забравя, снимки имам от 2008а
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg  
    Last edited by mitaka_cs; 14-05-2014 at 20:52.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #133
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Аз ходих да я гледам преди време. По двигателя има според мен за смяна гумички, трансмисията не съм я пробвал, защото колата беше със паднали гуми. Рейката е ок. Салона е за реновиране, шофьорската седалка е скъсана по шева между кожения борд и средната текстилна част. Тапицериите са... омекнали, трабва да се сменят, ел стъклата се движеха бавно, огледавата не помня, но май не работеха въобще. Иначе двигателя звучи добре, равномерно, пали кибрит и е с генерация по спомен на 63. на мен лично джантите не ми харесват, като също така е и за гуми. Има напукан кит на 1 -2 места, но е малко и не е болка за умиране. Колата е с някакъв вносен чип, който нее писан специално за нея, има афр уред за тяснолентова сонда и буст метър. Като цяло бива, но според мен има неща които могат да те убият ор занимавка докато ги оправиш - стъклата, салона, тапицериите, предполагам някоя ръждичка, малко перник-тунинг и така... Колкото до цените - в германия/италия(белия свят) са по около 3500-8000 евра.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #134
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Аз ходих да я гледам преди месец. Огледах я само отвън - видях, че няма здрав детайл, всичко беше я с дегури, я натиснато, я ударено. През прозореца видях, че тапицерията е прокъсана, а най - странното за мен беше, че кората на шофьорската врата беше "цъфнала". Не си направих труда да търся продавача, защото след това, което видях бяхме много далеч от това, което иска той и това, което съм склонен да дам аз.
    Личното ми мнение, без да ангажирам абсолютно никого е, че за тази обявена цена, не си заслужава.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  15. #135
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Баси набитото око имам.......от движение съм преценил нещата)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 9 of 21 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •