Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: 156 бутала

  1. #31

    Default

    таман да ми стане интересна някоя тема и се намират хора да ги осират........с избиване на комплекси от рода кой е по по най
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  2. #32
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    А аз ще се придьржам кьм основния вьпрос на темата(ще издържат ли стоковите бутала,отговорът ми .......може би)като пример при мен моторът не беше разреждан(2,0т.с. 8в)като налягането първоначално беше 0,8 след това взе да ми харесва 0,9-1,0 и накрая приключихме на 1,2.верно че кефа беше голям тръгваше в ниските много добре и 3 бутала отидоха за отпадъци...надявам се ме разбирате за какво намеквам
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  3. #33
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    със каква турбина и колко беше разредена колата ? че явно не е чак толкоз слаб тоя мотор и взе да ми става интересно
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #34
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    А аз ще се придьржам кьм основния вьпрос на темата(ще издържат ли стоковите бутала,отговорът ми .......може би)като пример при мен моторът не беше разреждан(2,0т.с. 8в)като налягането първоначално беше 0,8 след това взе да ми харесва 0,9-1,0 и накрая приключихме на 1,2.верно че кефа беше голям тръгваше в ниските много добре и 3 бутала отидоха за отпадъци...надявам се ме разбирате за какво намеквам
    Ама много добре те разбирам, особенно като се има предвид че караше на атмосверен аванс Та ти не си критерий Правилно настроена тая кола щеше още да и даваш газ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #35
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    добре де чудя се как си го представяте с атмосферни бутала със степен на сгъстяване 10:1 и на 1.2 бара за какви аванси говорим като това е критерии за раждане
    ако е разреден на 8:1 да говорим за 1.2 бара и тогава може да се споменава за мапване
    а какво се има предвид по каране , дали ще искара 2-3 месеца или 10-20 хиляди км и повече
    явно мойте критерии за каране са ралзични от това дали ще минеш 400 метра или ще минеш 10000 км
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #36
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Мисьлта ми беше,че с буста не трябва да се прекалява,ама като те мине някои по заядлив и си викаш*е кво пьк толкова ше врьтна малко крана да го опрая тоя отворения,а пьк на нея от един два пьти нищо няма да и стане*ама сьс стокова карантия и особено с лоша електроника в повечето пьти, раждат..
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  7. #37
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    Мисьлта ми беше,че с буста не трябва да се прекалява,ама като те мине някои по заядлив и си викаш*е кво пьк толкова ше врьтна малко крана да го опрая тоя отворения,а пьк на нея от един два пьти нищо няма да и стане*ама сьс стокова карантия и особено с лоша електроника в повечето пьти, раждат..
    Така си е,газ до дупка до като не паднат буталата в картера пък после ще се направи по бърза
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  8. #38
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Ми то без да се потроши два,три пьти каква бегачка ще е ?
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  9. #39

    Default

    Здравейте, какво налягане може да издържи стоковия двигател на алфа 156 1.8 1999г.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa romeo 156 View Post
    Здравейте, какво налягане може да издържи стоковия двигател на алфа 156 1.8 1999г.
    0.00 bar

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  11. #41

    Default

    ВИШ- Що не си намерите донор 2.0 16 т и да се приключат мъките сметки ще издържи ли на 0.7 я по добре на 0.77?!?!? Wtf?? , то т.с. ражда атмосферка... зорлем турбо....парите дет ще ги дадете са почти колкото донорче да си купите
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  12. #42
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колеги имам едно питане понеже виждам ,че темата е за бутала и турбо интервенции ,аз имам отскоро алфа 155 2.0 16 и ми се ще да я позасиля малко ,не говорим за бегачка ,а за уличен автомобил за всеки ден и да минава по доста километри на ден,а не да му подадеш 2 пъти газ и да се счупи.Та първата ми идея беше валове чип колектори и прочие ,но всички ми казаха едно и също,че каквото и да правиш пак ще си остане една слаба кола.После обмислям идеята за слагане на турбо мотор и дори го имам,ма там са технотестове озаконяване и прочие,нещо с което не мога да се занимавам.Та си мисля от известно време понеже чувам ,че мотора бил Опел гарнитурата на главата била едно към едно,буталата също,лагерите или с една дума долнището на мотора е опел,мисля си не може ли да се сложат бутала биели и лагери от калибра турбо ,а също и цялата глава заедно с колекторите и турбото от опела ,щом гарнитурата е едно към едно трее стане.После да се накичи с опеловата електроника и готово.Та питам дали някои има по сериозно инфо понеже аз засега правя само догатки.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #43
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Долнището не е Опел, бутала/биели нямат нищо общо - 2.0тс е 83/91, Опела е 86/86.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  14. #44
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги имам едно питане понеже виждам ,че темата е за бутала и турбо интервенции ,аз имам отскоро алфа 155 2.0 16 и ми се ще да я позасиля малко ,не говорим за бегачка ,а за уличен автомобил за всеки ден и да минава по доста километри на ден,а не да му подадеш 2 пъти газ и да се счупи.Та първата ми идея беше валове чип колектори и прочие ,но всички ми казаха едно и също,че каквото и да правиш пак ще си остане една слаба кола.После обмислям идеята за слагане на турбо мотор и дори го имам,ма там са технотестове озаконяване и прочие,нещо с което не мога да се занимавам.Та си мисля от известно време понеже чувам ,че мотора бил Опел гарнитурата на главата била едно към едно,буталата също,лагерите или с една дума долнището на мотора е опел,мисля си не може ли да се сложат бутала биели и лагери от калибра турбо ,а също и цялата глава заедно с колекторите и турбото от опела ,щом гарнитурата е едно към едно трее стане.После да се накичи с опеловата електроника и готово.Та питам дали някои има по сериозно инфо понеже аз засега правя само догатки.

    Долнището на твоя мотор няма нищо общо с Опел, а долнището си е Фиат. Мотори на Опел се слагат в 159, и то само бензиновите. Нещо или са те излъгали, или не си разбрал добре.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #45
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Долнището на твоя мотор няма нищо общо с Опел, а долнището си е Фиат. Мотори на Опел се слагат в 159, и то само бензиновите. Нещо или са те излъгали, или не си разбрал добре.
    Трее се провери колега ма ако погледнеш мотора на калибра турбо дори ангренажния капак е същия лагерите на биелите ми казаха че са същите и гарнитурата на главата била едно към едно.Дали блока е същия незнам ,ма и да не е няма значение щом гарнитурата е същата то тогава главата трее да стане.Аз не съм мноо добър с нета ма ако има някои да го провери ще ни е само от полза.

    После се съмнявам много да е фиат понеже фиат е практична марка и никога не би направила друг мотор а биха ползвали този от ланчиа и фиат,този на 155 или е заимстван от опел или друга кола но не е фиат.

    Може да не е като на калибрата а да е като екотека на астрата трее се види.
    Last edited by nicola 59; 05-09-2013 at 22:37.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •