Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: 156 бутала

  1. #16
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    2,790

    Default

    Това е добре ... щото за това е форума - да четем и да се радваме на резултатите
    Снимки има ли на колата ?
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    .....
    ....Снимки има ли на колата ?
    Няма!Всичко е секретно за сега.Облепена е с черно велпапе до като не се вземе решение за окончателния дизайн
    Оем-а е забранил,че току виж станат много аеродинамични 156-ци

  3. #18
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Нямам предвид, че ще ми изядат хляба. Никой не може да ми изяде хляба на мен тъй като първо хляб има за всички, второ това не е никакво ноу хау кое как се смята и т.н. Въпроса е принципен. Днес може да съм решил едно, утре нещата може да се променят и инфото няма да е актуално. Ноу хауто не е във формулите, а в параметрите които се задават. Утре може да каже и какви са му новите градуси за валовете дето съм му дал. Ама за Орлинчо това също не е ноу хау и той така или иначе си ги знае нещата, та няма нужда да ги казваме
    Виш сега , ако ще пускаш тунинг проект , погледни другите и се ориентирай как се пуска проект , ако ще си приказваме празни приказки - раздела е Общ технически
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #19
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ама хайде тва дето си го говорим да не го споменаваш тука ако обичаш! На каква степен, колко дебела гарнитура и прочее си е наша работа.

    Ако се разсъждава на този принцип - защо изобщо е пусната темата... ? Аз не разбирам...

    Edit: badmadafaka, да не е станало модно да си държим постовете определено време и после да си ги трием? Аз вече се чувствам късметлия, когато успея да прочета твой пост преди да си го самозатрил
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  5. #20

    Default

    Не бе, просто такива глупости пиша, че сам като ги прочета после и си ги трия...

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Темата е за буталата. Колко държат буталата? Някой може ли да го сметне и да каже? Аз не мога. Не вярвам и тук някой да може по ред причини. Единствения вариант да ги пазиш е да сметнеш теоретично ефективното налягане в мотора да не превишава определени граници и после да се кръстиш Не сме двигателни инженери и още по-малко пък знаем техническите данни на буталата, че дори и да знаем как да сметнем до колко държат. Другото което е, че издръжливоста на буталата не е пряко свързана с налягането на пълнене. Можем да имаме и над 1 бар налягане на пълнене и буталата пак да си държат както и обратното. По-важно е ефективното налягане в цилиндъра в работния такт и температурата. При такъв скалъпен тунинг обикновено се гледа темепратурата (и не само тя както казах) да не превишават определени граници.

    Основните превантивни мерки:
    1. Максимално елиминиране на риска от презапалване
    2. Максимално поддържане на възможно ниски температури на отработените газове
    3. Оптимално работно налягане в работния такт
    4. Добро охлаждане на течностите и работната смес
    5. Максимално продухване на мотора в изпускателния такт и намаляване на помпените загуби за смяна на работната смес
    6. и др.

    Ако някой може да каже нещо повече по-темата нека го направи.
    Last edited by oem; 04-10-2012 at 15:23.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Темата е за буталата. Колко държат буталата? Някой може ли да го сметне и да каже? Аз не мога. Не вярвам и тук някой да може по ред причини. Единствения вариант да ги пазиш е да сметнеш теоретично ефективното налягане в мотора да не превишава определени граници и после да се кръстиш Не сме двигателни инженери и още по-малко пък знаем техническите данни на буталата, че дори и да знаем как да сметнем до колко държат. Другото което е, че издръжливоста на буталата не е пряко свързана с налягането на пълнене. Можем да имаме и над 1 бар налягане на пълнене и буталата пак да си държат както и обратното. По-важно е ефективното налягане в цилиндъра в работния такт и температурата. При такъв скалъпен тунинг обикновено се гледа темепратурата (и не само тя както казах) да не превишават определени граници.

    Основните превантивни мерки:
    1. Максимално елиминиране на риска от презапалване
    2. Максимално поддържане на възможно ниски температури на отработените газове
    3. Оптимално работно налягане в работния такт
    4. Добро охлаждане на течностите и работната смес
    5. Максимално продухване на мотора в изпускателния такт и намаляване на помпените загуби за смяна на работната смес
    6. и др.

    Ако някой може да каже нещо повече по-темата нека го направи.
    Аз мога да кажа точно колко държат, карал съм такива бутала 5 години на всякакви налягания ма с тия супер секретни дани няма как да дам отговор поне кажете каква е турбината

    По точки:

    1. Максималното елиминиране на риска от презапалване е като да кажеш ще карам ски и ще гледам да не падна хахахах
    2. Ниски ЕГТ температури означават изместване на аванса към точка 1

    3. Оптималното работно налягане е толкова сложна тема че дори теоретично за тоя мотор в идеални условия ти няма как да го сметнеш

    4., 5. и 6. си ги написал щото не е имало кво друго ли?

    Мисля че темата няма никакво място в тоя раздел и е пълен смях в този си вид!

    В темата на моята кола има точно кога и как буталата издържат 270коня на колелата ако имате желание вземете я прочетете

    ---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:52 ----------

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Виш сега , ако ще пускаш тунинг проект , погледни другите и се ориентирай как се пуска проект , ако ще си приказваме празни приказки - раздела е Общ технически
    Тук съм 100% съгласен, само дето ВИЖ се пише с Ж
    Last edited by Bobo; 04-10-2012 at 17:10.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Все още няма никакви данни, за това беше тъпо изобщо да се говори каквото и да било, за това казах да не се казва нищо, защото може изобщо да не е такова каквото ще се каже сега.

    За точките... сега няма да коментирам, че бързам... може по-късно...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Все още няма никакви данни, за това беше тъпо изобщо да се говори каквото и да било, за това казах да не се казва нищо, защото може изобщо да не е такова каквото ще се каже сега.

    За точките... сега няма да коментирам, че бързам... може по-късно...
    Бързай бавно

    Сетих се че и момчетата от пазарджишката група знаят колко държат тия бутала
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Ми ВИШ значи админите да я мувнат в обЩ
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Бързай бавно

    Сетих се че и момчетата от пазарджишката група знаят колко държат тия бутала
    Нали знаеш, че буталата не са целия мотор. При едни може да държат много, при други по-малко Зависи как направен мотора.

    Относно отговора ти по точка 2 спрямо точка 1. Не мога да разбера какво общо има аванса с пре-запалването? Да не го объркаме с детонацията

    Относно налягането. Под оптимално може би трябваше да напиша равномерно ефективно налягане. Това може да се сметне много добре и да се нагласи чрез газоразпределението в целия диапазон от обороти наляганто да не превишава определени стойности. Както предполагам знаеш атмосферен мотор след турбо конверсия стоковите валове и настройките на газоразпределение не са най-добрите при принудително пълнене. Даже според дължината валовете, оувърлапа и фазите, в някои случай те могат да бъдат опасни. Ефективното налягане както и динамичната степен на сгъстяване могат да бъдат променени много чрез промяна на фазите на двата вала. Респективно изместени към средата на оборотите или на горе във високите. С това и с налягането на пълнене могат да се постигнат много плавни криви ако погледнеш налягането в цилиндъра спрямо обороти. Разбира се, че това не може да бъде измерено и теоретичното никога не е същото на практика, но помага много да се доближим до търсения резултат.

    Точка 4 е ясна за всички, а за номер 5. Ще те оставя сам да си се сетиш какво имам предвид.

    И защо трябва да ги говорим тези неща обаче не ми е ясно като това не е ноу хау и не е нищо скрито покрито? Аз мога да пиша много на тази тема, но всичко си го пише там където трябва

    С най-добри чуства към всички. Когато има повече яснота по проекта на колегата той ще пусне тема и там ще се дискутират вече нещата с готови решения вече.
    Last edited by oem; 04-10-2012 at 18:26.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Нали знаеш, че буталата не са целия мотор. При едни може да държат много, при други по-малко Зависи как направен мотора.
    Аз ли да не знам хахахах - и все пак виж името на темата!

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Относно отговора ти по точка 2 спрямо точка 1. Не мога да разбера какво общо има аванса с пре-запалването? Да не го объркаме с детонацията
    Аз нищо не бъркам ти като направиш поне една турбо конверсия ще разбереш кво бъркаш

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Относно налягането. Под оптимално може би трябваше да напиша равномерно ефективно налягане. Това може да се сметне много добре и да се нагласи чрез газоразпределението в целия диапазон от обороти наляганто да не превишава определени стойности. Както предполагам знаеш атмосферен мотор след турбо конверсия стоковите валове и настройките на газоразпределение не са най-добрите при принудително пълнене. Даже според дължината валовете, оувърлапа и фазите, в някои случай те могат да бъдат опасни. Ефективното налягане както и динамичната степен на сгъстяване могат да бъдат променени много чрез промяна на фазите на двата вала. Респективно изместени към средата на оборотите или на горе във високите. С това и с налягането на пълнене могат да се постигнат много плавни криви ако погледнеш налягането в цилиндъра спрямо обороти.
    Начи не те ли е срам да напишеш всичко това и накрая да напишеш това:
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Разбира се, че това не може да бъде измерено и теоретичното никога не е същото на практика, но помага много да се доближим до търсения резултат.
    Язък аз го написах много по кратко и ясно

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Точка 4 е ясна за всички, а за номер 5. Ще те оставя сам да си се сетиш какво имам предвид.
    Няма какво да се сещам мисля че съвсем подценяваш хората
    С най-добри чувства успех!

    ---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Ми ВИШ значи админите да я мувнат в обЩ
    Те админите ще я преместят ма незнам кво е ВИШ - ? Виш Институт по Шизофрения ???
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Приятелю, аз никога никого не съм подценявал. Не знам защо си го помисляш въобще. Аз гледам себе си и това ми е достатъчно.

    Не виждам защо трябва да се заражда спор след като ясно съм написал всичко което както си е. За това се казва "теоретично", защото идеални условия никога няма. Но теоретично сметнато нещо, е по-близо до действителното от колкото да не сметнеш нищо. Поне за мен така е редно. Ти имаш право да имаш съвсем друга теория. Това си е твой избор. Аз не съм казал нещо по-различно, но ти каза
    "... че дори теоретично за тоя мотор в идеални условия ти няма как да го сметнеш."
    Всичко има как да се сметне От какво трябваше да ме е срам не разбрах, но както и да е.

    Ще видим на края къде съм сбъркал. Нека не избързваме сега със заключенията
    Last edited by oem; 04-10-2012 at 21:27.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Приятелю, аз никога никого не съм подценявал. Не знам защо си го помисляш въобще. Аз гледам себе си и това ми е достатъчно.

    Не виждам защо трябва да се заражда спор след като ясно съм написал всичко което както си е. За това се казва "теоретично", защото идеални условия никога няма. Но теоретично сметнато нещо, е по-близо до действителното от колкото да не сметнеш нищо. Поне за мен така е редно. Ти имаш право да имаш съвсем друга теория. Това си е твой избор. Аз не съм казал нещо по-различно, но ти каза Всичко има как да се сметне От какво трябваше да ме е срам не разбрах, но както и да е.

    Ще видим на края къде съм сбъркал. Нека не избързваме сега със заключенията
    А ако не се зароди спор как ще излезе зайчето бре, нали трябва да има дискусия за да се зароди изобщо мислене по въпроса
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А ако не се зароди спор как ще излезе зайчето бре, нали трябва да има дискусия за да се зароди изобщо мислене по въпроса
    Абе и ти си прав ама... хайде да оставим зараждането на спора когато има нещо на лице, че така сега е леко тъпинко да си говорим каквото и да било. Сега дай да пък после ще му мислим
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •