Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Смяна сегменти

  1. #1

    Default Смяна сегменти

    Здравейте колеги! Искам да се допитам до тези от вас,които са сменяли сегменти.Реших да сменя на моята кола сегментите и понеже масления сегмент ми е в три части,което разбира се не върши никаква работа,сегмента от Лада(цял маслен с пружинка) заспа точно по диаметъра на цилиндъра с ключ за 4-те цилиндъра от 0,20мм до 0,25мм.Т.е перфектно,обаче за целта трябваше да занеса на стругар буталата за да престърже канала на буталото от 2.5мм на 4мм,колкото е височината на Ладовия сегмент.На пръв поглед нищо работа и аз отидох уж при най-добрия стругар в Бургас,който ми е и съученик между другото Evil or Very Mad .Той обаче оставил буталата на баща си,който също е стругар понеже имал много работа и баща му е оставил хлабина между сегмента и канала на буталото 0.2мм Evil or Very Mad при максимален допуск 0.15мм.На другия ден вече си купих комплект сегменти от Лада и отидох при малкия да разстържем и другите два канала за компресионните сегменти и да видим какво можем да направим за маслените канали.На последното бутало ножа на струга задра в канала на сегмента и пре.ба челото на буталото заедно с канала му Evil or Very Mad .Той каза,че утре го носи на аргончик да го напластява и след това ще ми разстърже канала.Та какво да очаквам от наварено 4-то бутало и хлабина в каналите на маслените сегменти 0.2мм? Да се счупи канала на буталото? Да се счупи сегмента?Да чука сегмента или....незнам и аз вече...

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Що не кажеш каква е колата.По мое мнение от това бутало нищо не става.Освен това ще ти го наварят с алуминий, а буталата са сплав от алуминий и силиций.Ако са само алуминий са чупливи, силицият спомага за по-добра износоустойчивост и пластичност.След като го навари, не знам какщего докара на размер и сигурно ще се деформира.За какво ти е тази гимнастика?

    http://need-box.com/?ac=showrooms&su...id=52&prid=268
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Е ти направо ме уби,заслужава ли си цялата гимнастика за 200лв.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някога, когато беше форма на кошмар това да караш и подържаш стар западен таралясник, поради това че на пазара нямаше никакви части............Та в тези времена съм правил подобни изпълнения. Дори имаше в София работилница, където правеха сегменти. И такива съм се принуждавал да слагам.
    Само дето от тел не съм огъвал сегменти.............
    Та дори и тогава такива простотии не бяха нещо разумно.

    А сега, когато има всичко и не е толкова скъпо, това което си намислил е абсолютно неправилно.
    Това твърде е вероятно да ти навлече такива грижи, че ще се видиш в разходи на пари, време и нерви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by itan75 View Post
    Здравейте колеги! Искам да се допитам до тези от вас,които са сменяли сегменти.Реших да сменя на моята кола сегментите и понеже масления сегмент ми е в три части,което разбира се не върши никаква работа,сегмента от Лада(цял маслен с пружинка) заспа точно по диаметъра на цилиндъра с ключ за 4-те цилиндъра от 0,20мм до 0,25мм.Т.е перфектно,обаче за целта трябваше да занеса на стругар буталата за да престърже канала на буталото от 2.5мм на 4мм,колкото е височината на Ладовия сегмент.На пръв поглед нищо работа и аз отидох уж при най-добрия стругар в Бургас,който ми е и съученик между другото Evil or Very Mad .Той обаче оставил буталата на баща си,който също е стругар понеже имал много работа и баща му е оставил хлабина между сегмента и канала на буталото 0.2мм Evil or Very Mad при максимален допуск 0.15мм.На другия ден вече си купих комплект сегменти от Лада и отидох при малкия да разстържем и другите два канала за компресионните сегменти и да видим какво можем да направим за маслените канали.На последното бутало ножа на струга задра в канала на сегмента и пре.ба челото на буталото заедно с канала му Evil or Very Mad .Той каза,че утре го носи на аргончик да го напластява и след това ще ми разстърже канала.Та какво да очаквам от наварено 4-то бутало и хлабина в каналите на маслените сегменти 0.2мм? Да се счупи канала на буталото? Да се счупи сегмента?Да чука сегмента или....незнам и аз вече...
    Аз не виждам никакъв проблем цялата тази работа да се окаже изключително успешна, и колегата да кара поне едни 50 - 60 хиляди без проблеми.......
    Но за целта е нужно само едно нещо да стане - ЧУДО БОЖИЕ.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    Amen!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  8. #8

    Default

    Реших се на тази стъпка,защото и след пълна ревизия на цилиндровата глава разбирай сменени 16 броя водачи,16 клапана,16 гумички,райберене,напасване на клапаните,шлайф на глава,миене и други всичко на стойност по фактура около 480лв колата продължи да гори масло по около литър на 100км .Колата е Опел Вектра със прословутия ХЕЛ т.е маслояден проблем,който идва от масления сегмент в три части.Към днешна дата никоя от фирмите-Евро 07,които продават сегменти Гьотце и ИенМакс,нито Косер които продават Колбеншмид,нито Даскалов и Елиткар,които продават Мале нямаха предложение за комплект сегменти с ЦЯЛ МАСЛЕН сегмент и неволята ме принуди да използвам сегменти от Лада,които пак казвам паснаха идеално на всички цилиндри.За горенето на масло вече съм свикнал с този разход,а и съм си купил около 20 литра масло на черно.Въпроса е може ли да счупи бутало,да задере,да осуче сегмент и т.н,ако монтирам сегментите с тези хлабини в маслените канали? Благодаря все пак за отговора.

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С тези дебелите сегменти едва ли...но и едва ли има някой който може да ти каже със сигурност.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    С тези дебелите сегменти едва ли...но и едва ли има някой който може да ти каже със сигурност.
    Благодаря много колега.Следя от години мненията ти и виждам,че разбираш,все пак пак повтарям,АБСОЛюТНО ВСЯКО МНЕНИЕ МИ Е ВАЖНО
    ,а защо съм се решил на тази стъпка с ладовите сегменти ли,понеже имаше и отговори от други хора колко тъпи са били инженерите да използували маслен сегмент в три части си позволяват да копна мое мнение ...извинете за което....Тук не става въпрос колко са тъпи инженерите.Спестен е материал от сегментите в световен мащаб.Във стар бензинов мотор на Вектра примерно от 91г 1.6 на който блока е същия като моя серийно се монтира цял маслен сегмент.Сега,ако отидеш в магазина и си купиш комплект сегменти масления,ще е в три съставни части,въпреки,че оригинално си е цял.Който каквото иска да разправя,но факт е че целия маслен сегмент обира маслото много по-добре от тея пластинки,които стават само за чистене на зъби.Всеки,който е отварял двигател може да го останови този факт.Като поставя масления сегмент в три части нов от магазина за проба в цилиндъра той си пада свободно до долу.Целия маслен така го разпъва пружинката,че едва след като намажа обилно цилиндъра с масло мога да преместя сегмента с челото на буталото надолу в цилиндъра.Знам,че ще има коментари от сорта..Аве тъпак има оригинални сегменти да ама те са 134лв,а сегментите на Лада ги взех са 15лв и паснаха идеално,пак казвам ИДЕАЛНО по цилиндъра освен,че моя първи компресионен беше висок 1.2мм,а Ладовия е 1.5мм,втори компресионен Опелски ми е 1.5мм,а Ладовия е 2мм.Масления ми беше 2.5мм висок,Ладовия е 4мм.Т.е искаше се от стругаря само да растърже съвсем малко каналите без да оставя толкова фрапиращ луфт.Все пак,аз си плащам за тази услуга и му казавам да остави луфт между сегмента и каналите на буталото 3 СТОТНИ!! А той е оставил 2.5 ДЕСЕТИ!!!.И последно да полусирак,съсипвам се от работа за 300лв на месец и на мене няма кой да ми помогне.Всяка стотинка ми е важна,защото няма кой да ми плати тока,водата,тел и т.н.Станалото станало вече връщане назад няма.Нямам пари да си купя бутала втора употреба,а пък за нови сегменти пък още по-малко.Просто искам да попитам някой компетентен какво може да се случи с мотора при този луфт в МАСЛЕНИЯ СЕГМЕНТ преди да съм го затворил още.Защото затворя ли го вече ще е късно вече прекалено.Другите сегменти станаха ПЕРФЕКТНИ със луфт от 2-3 стотни.Пак казвам става въпрос за НОВ СЕГМЕНТ във НОВ РАЗСТЪРГАН КАНАЛ на буталото просто е оставен по-голям луфт.Поздрави.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако трябва да продължим с разсъжденията и съветите на принципа "от многото злини да изберем по-малките"...ето какво мисля:

    1 - Не зная откъде определяш 0,03мм хлабина за масления сегмент, но щом слагаш ладов сегмент, следва да му осигуриш същата хлабина като на ладово бутало.
    2 - Ако номерът с маслените сегменти мине, то наваряването на буталото ще е фатално за цялата манипулация.
    Така, че независимо от материалните затруднения, които изпитваш, поне не слагай наварявано бутало.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Сегмента ще ходи нагоре-надолу в канала на буталото ще се получат микроудари, умножени по оборотите става нещо от сорта - капка по капка вир после язовир.Демек постоянството дава резултати.Освен това може да се получи усукване на сегмента поради не еднакво триене от всички страни което може да доведе до задиране на по-късен етап.Ми не е добре във всички случаи.Освен това двигателя се проектира и събира по спецификации и не съм сигурен дали твърдостта на ладовите сегменти отговаря на материала на цилиндрите.Ще запали и ще работи, ма колко не знам, теоретически има вероятност и дълго да те изкара, на практика такива неща не съм правил.Що не пита преди да почнеш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Добре ще е да притеглиш буталата ако мислиш пак да ги слагаш .
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  14. #14
    започва да се пристрастява kremon's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    А ти сигурен ли си в това което твърдиш ,че стругарят е оставил 2.5 ДЕСЕТИ луфт?
    Ако това е така , то е все едно да сложиш малка пи..а в гоооулема пу..а
    А сега сериозно!
    2.5 десети прекалено. Търси друг вариант.
    Last edited by kremon; 06-10-2012 at 21:29.

  15. #15
    Запален алфист encho kirilov's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    bulgaria.pleven
    Age
    46
    Posts
    4

    Default

    здравейте,имам един проблем,сьс алфата ми 146 1,4тс,от седене на миясто 6 месеца,ми залепнали на пьрвия цилиндьр сегментите,правих процедурата сьс гас за горене но е зелепнали кам буталото и си тече ли тече,та питам,режил сам да смения целия комплект за 4 цилиндьра,ниякакав савет,и колко ли е цената,мерси

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •