Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 67

Thread: алфа ...166....

  1. #16
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Здравейте пичове.
    Новак съм,и се обръщам към вас с цел да ми помогнете....
    Спрял съм се на 166 Алфа 2.4 JTD....Конкретното ми питане е следното.....Колата която гледах пуши от капачката за маслото,и от щеката.....тва нормално ли е?Не загрява...държи 90 градуса....не пуши от аспуха,върви мн добре....но пуши през щеката и капачката.....Димът наподобява цигарен дим....малко по лек,на нов пушач.
    Другото което ми направи впечетление е самото масло....Знам че маслото на дизела трябва да е черно,катран...не зависимо кога си го сменил.....на въпросната кола маслото е като на чисто нова бензинова кола от магазина......Това на какво се дължи,нормално ли е?.....
    Поздрави....
    По-добре отиди с някой познат който разбира от дизели, така не става ясно какво е това пушене, по-принцип не трябва да пуши от щеката или капачката, маслото на дизела почернява почти веднага освен ако мотора не е мит вътре с нещо а пръските масло от капачката на мотора не са проблем.
    166 2.4JTD-00г.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    По-добре отиди с някой познат който разбира от дизели, така не става ясно какво е това пушене, по-принцип не трябва да пуши от щеката или капачката, маслото на дизела почернява почти веднага освен ако мотора не е мит вътре с нещо а пръските масло от капачката на мотора не са проблем.
    Пуши и още как, особено ако маслото е горещо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Испарения и т.н. да-затова казвам да отиде с някой който има понятие.
    166 2.4JTD-00г.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Испарения и т.н. да-затова казвам да отиде с някой който има понятие.
    В крайна сметка аз не мисля, че всеки който си продава колата е мошеник, и да прави толкова гимнастики за коли които не държат висока цена, иначе е така колата трябва да се разгледа спокойно и обстойно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Ами....до колкото имам познания,аз също мисля че не трябва да пуши.....но.гледах доста дизели...не само Алфи....всечки до един пушеха и от двете места....през щеката,и през капачката....Дори както казах по горе...отворих капачката за маслото при загрял двигател на служебния си автомобил....и щеше да ме издуха...лек сивеещ пушек....И по този начин си обърках представите,какво е здрав двигател.....и какви са симптомите за издухан такъв.
    Моя скромен опит е повече насочен към бензинови турбо коли.....За пръв път се замислям за личен дизелов автомобил....Карал съм много дизелови коли....но те са били служебни....и не съм си и поставял за задача да вида духат ли ...не ли......до този момент.
    Ако престъпя да е взема въпросната кола...ще се похваля....И в крайна сметка къвто ми е късмета ... бъркаш в торбата и квото хванеш....дано да не гепа средния

  6. #21

    Default

    Гут ивнинг ///Пичове,всех я....Алфа 166 2.4JTD..с всички глезотий по него ....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-10-08 21.54.17.jpg  

  7. #22
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Честито!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  8. #23

    Default

    Браво и да не се налага да ходиш по сервизи, виждам че е РВ в кой квартал си, това отзад Марица ли е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    А честито и от мен и добре дошъл в отбора. Дано излезеш късметлия! Малко първично звучи, ама е вярно - жена, кола и прасе са на късмет - каквото улучиш. Много безаварийни.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  10. #25

    Default

    Благодарско....Надявам се да ме слуша ....ако ме слуша и аз ще му се отблагодарявам
    От Тракия съм....
    Не му работи централното....видях че има една мн добра тема конкретно за машинките на централното.....и май ще трябва да ги разкоста.....

  11. #26
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Честито-важното е да те кефи.
    166 2.4JTD-00г.

  12. #27

    Default

    Още малко да се пофукам ...Направих някой козметични промени....измих мн добре двигателя...сигурно не беше мит от както съществува....но сега е друга бира ....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2012-10-09 13.09.42.jpg   2012-10-09 13.35.27.jpg   2012-10-09 13.36.18.jpg   2012-10-09 13.36.01.jpg  

  13. #28

    Default

    Изглежда хубава, дано не си намокрил нещо важно докато си я мил, аз двигатели не мия.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29

    Default

    Запали без дори да се замисли....
    Обилно с МЕГЛЬО...и с яка параструйка....Стана като от Кореком

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Благодарско....Надявам се да ме слуша ....ако ме слуша и аз ще му се отблагодарявам
    От Тракия съм....
    Не му работи централното....видях че има една мн добра тема конкретно за машинките на централното.....и май ще трябва да ги разкоста.....
    Добре дошъл на борда!

    Желая ти само положителни емоции с новата придобивка.

    Относно централното:

    Ако на никоя врата то не работи, по скоро започни с проверката на модула за централното. Вероятно става въпрос за един всеобщ и много тъп проблем, наличен при всички 166-ци.
    А именно - няколко модула, в това число и този за централното са монтирани на място, където често пъти капе антифриз. И така електрониката страда.

    Този пост ще те ориентира. Модулът за централното е жълтата кутия. Провери вътре състоянието на платката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •