Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: алфа ...166....

  1. #1

    Default алфа ...166....

    Здравейте пичове.
    Новак съм,и се обръщам към вас с цел да ми помогнете....
    Спрял съм се на 166 Алфа 2.4 JTD....Конкретното ми питане е следното.....Колата която гледах пуши от капачката за маслото,и от щеката.....тва нормално ли е?Не загрява...държи 90 градуса....не пуши от аспуха,върви мн добре....но пуши през щеката и капачката.....Димът наподобява цигарен дим....малко по лек,на нов пушач.
    Другото което ми направи впечетление е самото масло....Знам че маслото на дизела трябва да е черно,катран...не зависимо кога си го сменил.....на въпросната кола маслото е като на чисто нова бензинова кола от магазина......Това на какво се дължи,нормално ли е?.....
    Поздрави....

  2. #2

    Default

    По принцип, ако подадеш газ пушенето трябва да спре.Част от изгорелите газове винаги минават в картера, за маслото- почерняват маслата, които са качествени, това означава, че присадките им работят.Ако не пуши синьо при рязко подаване на газ вероятно всичко е ОК
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    В интерес на истината не видях да пуши колата...не забелязах никакъв дим.Това с подаването на газ за да видя дали ще спре да пуши от капачките го пропуснах...
    Има ли някаква вероятност така да е замаскирана тая кола от към масло,с някви добавки ли ще да е ,по друг начин ли не знам....за да не пуши,и за това маслото да не чернее....един вид само да ти се замажат очите като за начало...и после да те остави на пътя?

  4. #4

    Default

    Нали знаеш, тук всичко е възможно, човек понякога трябва да рискува
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    от опит знам,че при запалена кола като дръпнеш щеката за маслото и духа, значи има издухана гарнитура, а недай си боже и по лошо може да е положението
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Ако правилно съм разбрал това е съвсем леко пушене. Ако е така няма страшно и при мен го има но за секунда две и изчезва. По скоро като прозрачно бяло е а не цигарено. За маслото веднага след смяна е бистро и чисто , може би около два три дни(зависи колко е карано след това), после става черно. Има вероятност да са сменили маслото и да не са я палили след това много, но има и вероятност както каза колегата да има някакви присадки. Това ще проличи след доста каране, така, че ако си решил трябва да рискуваш поне малко. Имай предвид, че тия мотори са доста здрави и трябва доста дураково отношение за да ги съсипеш.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    от опит знам,че при запалена кола като дръпнеш щеката за маслото и духа, значи има издухана гарнитура, а недай си боже и по лошо може да е положението
    Не виждам каква е връзката между гарнитура и духнето. Всичките ми коли подухват, но не губят масло, ако както казах духането изчезне при форсиране всичко е ОК.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Аз карам служебна КИЯ СОРЕНТО 2011 година на 60 хиляди ги чукна оня ден.....2.2 дизел 200кс...Днес проверих какво се случи като махна нейната капачка за маслото......ами,щеше да ме издуха....и пара излиза,и духа юнашката....дори и пръски масло мята.От щеката не духа и грам....И са,хептен си обърках представите за здрав двигател....
    Парата която излиза от въпросната Алфа е прозрачен да...леко сивеещ като че ли ....Колкото до маслото,кога,и дали е сменено не знам...казаха че е сменено....но на никой вяра.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Аз карам служебна КИЯ СОРЕНТО 2011 година на 60 хиляди ги чукна оня ден.....2.2 дизел 200кс...Днес проверих какво се случи като махна нейната капачка за маслото......ами,щеше да ме издуха....и пара излиза,и духа юнашката....дори и пръски масло мята.От щеката не духа и грам....И са,хептен си обърках представите за здрав двигател....
    Парата която излиза от въпросната Алфа е прозрачен да...леко сивеещ като че ли ....Колкото до маслото,кога,и дали е сменено не знам...казаха че е сменено....но на никой вяра.
    Е ми... аз карам 166 набор `99 на около 400 000 км и през капачката духа по-слабо от старата ми лада 2107 по времето, когато беше нова. Иначе не пуши изобщо и за 10 000 км не доливам масло. Мене повече ме смущава в случая чистото масло на мотора, особено ако колата е от автокъща - ясно е, че е току-що сменено, въпросът е "защо е сменено" при положение, че поне аз не знам такава практика при продажба . Това повече би ме възпряло да взема такава кола. Лично мнение, без претенции да съм разбирач.

  10. #10

    Default

    Моето масло почерня доста късно може би след 1000- 1500 км. Ако колата е регистрирана може би просто и е дошло време за смяна на маслото и после на човека са му притрябвали пари .
    Сега запалих моята защото ми стана любопитно, от щеката пуши като чайник, току що заврял, в момента маслото е на 14 000 км и от него липсват 3 мм. Значи не го гори.
    Last edited by lordliness; 06-10-2012 at 16:41.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Да...колата е регистрирана....и не е карана,всъщност карана е,но вече не,поради някви си причини....така ми казва човека поне.....Днес уточнихме ситуацията с маслото.....като ми каза че маслото е ново сменено....и няма навъртени и 500км....но не кара колата просто.Колко е верно,колко не...никой не знае.Дори ми предложи да сменим маслото ако съм се притеснявал....и да е вода колата в къвто си искам сервиз...дори и без негово присъствие....това предразполага ситуацията че пича има някво доверие в тая кола.....
    как мислите?

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Да...колата е регистрирана....и не е карана,всъщност карана е,но вече не,поради някви си причини....така ми казва човека поне.....Днес уточнихме ситуацията с маслото.....като ми каза че маслото е ново сменено....и няма навъртени и 500км....но не кара колата просто.Колко е верно,колко не...никой не знае.Дори ми предложи да сменим маслото ако съм се притеснявал....и да е вода колата в къвто си искам сервиз...дори и без негово присъствие....това предразполага ситуацията че пича има някво доверие в тая кола.....
    как мислите?
    Не виждам тогава причина да не е откровен, виж по ходовата част как е, питай го какво е сменял и къде, ангренаж и други такива, ако колата ти харесва и цената е добра си я вземи, а за собствено успокоение я закарай и да я видят в сервиз.Но каквото и да си говорим всичко опира и до късмет.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Мисля, че щом ти предлага да я закараш на проверка където поискаш има някаква гаранция че е казал истината. Ако всичко друго е изправно и ти харесва скачай и я взимай. Ако няма малка доза риск скоро няма да си вземеш кола каквато и да е.
    Ти си преценяваш и решаваш ние само може да даваме съвети отстрани. Няма как вместо теб да вземем решение. Мойта я взех, като я видях още в обявата - в ума си. А като отидох и я огледах вече нямаше съмнение че я взимам - макар да имаше някои дребни неща за оправяне. Факт е, че след оправянето и обслужването я карам безпроблемно вече 3 години и с малки изключения влагам пари в нея само за обслужване. Казвам с малки изключения, защото винаги има нещо, което се е разскърцало или повредило, но не е съществено за движението на колата или не е много скъпо в съответствие с използването и. Така, че ние с колегите ти дадохме съвети а ти решавай дали и как.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  14. #14

    Default

    Така е....Утре мисля да правим пазарлъка и ще се похваля....
    Като цяло мн ме кефи тази кола.....Двигателя разбрах,четох доста за него ....и останах с впечетление че е чук...Аз съм карал слуЖебно FIAT SCUDO 2009 2.0 JTD с 6 степенна кутия....карах го 3 години,никви грижи..само консумативи....и един път стабилизираща щанга....Дано да случа и на тази АЛФА....

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не виждам каква е връзката между гарнитура и духнето. Всичките ми коли подухват, но не губят масло, ако както казах духането изчезне при форсиране всичко е ОК.
    рано сутрин съм написал глупост исках да кажа ,че ако пъркса масло през щеката има издухана гарнитура
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •