Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Подгряване на седалките

  1. #1
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default Подгряване на седалките

    Здравейте колеги,

    Имам 166-ца (от подписа) на която допълнително е слаган кожен салон с ел. настройване, памет и подгряване. Всичко без подгряването си работи и понеже зима иде мисля че сега е и негов ред. Доколкото са ми казвали просто трябва да им пусна 12V ама дали наистина е само това
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Fr0sT View Post
    Здравейте колеги,

    Имам 166-ца (от подписа) на която допълнително е слаган кожен салон с ел. настройване, памет и подгряване. Всичко без подгряването си работи и понеже зима иде мисля че сега е и негов ред. Доколкото са ми казвали просто трябва да им пусна 12V ама дали наистина е само това
    В общи линии е това, но е добре да пуснеш захранването, както е на фабричната схема:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Мерси колега а малко разяснения по схемата може ли - D70 и D71 предполагам са седалките, а D26, B1 и J62 какво представляват и къде трябва да ги търся ?
    Другия ми въпрос е дали има шанс цялата инсталация да я имам и допълнителните букси да са просто заровени някъде под мокета ?
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    D26-A e е междинна букса, която се намира зад жабката и изглежда по този начин:





    B1 e таблото с предпазителите (вляво под волана)

    J 62 e релето за подгрева на седалките. Намира се в багажника (вдясно):




    Ако го има въпросното реле, твърде вероятно е кабелите да ги имаш изтеглени вече.


    Ето на скицата:



    Под всяка седалка трябва да има по 2 конектора:



    Горният е за електрическото задвижване, долният е за отоплението.
    Last edited by ecotronic; 09-10-2012 at 13:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Ясно, довечера ще ровя да видим какво ще излезе.
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  6. #6

    Default

    При мен фабрично си има подгрев, но не загрява нищо. Копчетата и на двете седалки си светят и до там. Нито една не загрява. Някакви идеи?

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    При мен фабрично си има подгрев, но не загрява нищо. Копчетата и на двете седалки си светят и до там. Нито една не загрява. Някакви идеи?
    Като казваш, че светят, да разбирам, че като натиснеш бутона, индикаторът светва, но не грее?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Прикачена е снимка на релетата в багажника. Точно до това голямото сивото което трябва да е J51 имам реле, но малките релета са само 3 броя, някаква идея какви са J55, J56 и J57 за да видя дали някое от тях не липсва ?
    Рових и под седалките - двупиновата букса я има и е включена, четирипиновата е само женска откъм седалката. Интересното е че освен кабела за задвижването който си е включен, от пода излиза и един жълт, който се вижда че влиза в седалката но няма как да видя каква му е буксата без да махна седалките. Та някаква идея той за какво е и как се махат седалките - развивам ги директно с релсата която е хваната за пода или ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_000064.jpg  
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като казваш, че светят, да разбирам, че като натиснеш бутона, индикаторът светва, но не грее?
    Именно. Кажете какво и къде да меря и какво трябва да показва.

    п.п. Колега, съжалявам че ти разводнявам темата.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    При мен фабрично си има подгрев, но не загрява нищо. Копчетата и на двете седалки си светят и до там. Нито една не загрява. Някакви идеи?
    Често заболяване - най-вероятно прекъснати нагревателни елементи в самата седалка. Бушоните здрави, копчетата си светят... ама топло нъц. Така като гледам ремонтът им ще е як филм. Не знам дали си струва.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Именно. Кажете какво и къде да меря и какво трябва да показва.

    п.п. Колега, съжалявам че ти разводнявам темата.
    Виж по-горе скицата с двата конектора. Изключи конектора за подгрева (долния от картинката), при включено копче за подгрева, трябва между пинове 1 и 4 да премериш съпротивление от порядъка на няколко десетки ома (в посока към седалката). Ако не премериш такова съпротивление, вероятно е това прекъсване на нагревателите, за което говори колегата.
    Last edited by ecotronic; 09-10-2012 at 20:07.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Често заболяване - най-вероятно прекъснати нагревателни елементи в самата седалка. Бушоните здрави, копчетата си светят... ама топло нъц. Така като гледам ремонтът им ще е як филм. Не знам дали си струва.
    Точно от това се опасявах и аз, но пък и на двете седалки да прекъсне... Не че при тези коли на хиляди километри е невъзможно де.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Виж по-горе скицата с двата конектора. Изключи конектора за подгрева (долния от картинката), при включено копче за подгрева, трябва между пинове 1 и 4 да премериш съпротивление от порядъка на няколко десетки ома (в посока към седалката). Ако не премериш такова съпротивление, вероятно е това прекъсване на нагревателите, за което говори колегата.
    Благодаря колега, още утре ще пробвам. Трябва ли нещо друго да се сваля, за да получа достъп до конектора?

  13. #13
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Вдигаш седалката в най-горно положение, дърпаш я максимално напред и залягаш от задните седалки

    Колеги нещо по моите питанки
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Fr0sT View Post
    Прикачена е снимка на релетата в багажника. Точно до това голямото сивото което трябва да е J51 имам реле, но малките релета са само 3 броя, някаква идея какви са J55, J56 и J57 за да видя дали някое от тях не липсва ?
    Рових и под седалките - двупиновата букса я има и е включена, четирипиновата е само женска откъм седалката. Интересното е че освен кабела за задвижването който си е включен, от пода излиза и един жълт, който се вижда че влиза в седалката но няма как да видя каква му е буксата без да махна седалките. Та някаква идея той за какво е и как се махат седалките - развивам ги директно с релсата която е хваната за пода или ?
    J55 е релето за нагревателя на задното стъкло.
    J56 е релето за отваряне на багажника (електрическата брава)
    j57 e релето за отваряне на капачката на резервоара.

    Търси въпросната букса под седалките.
    Другите връзки, които виждаш вероятно са за сензорите за тегло (регистриране на седнал човек)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Като гледам тези и 3-те ми работят значи остава да го нямам въпросното реле за подгряването. Ще пробвам все пак и да махна седалките и да видя какво ще излезе.
    Мерих и съпротивлението при включено копче за подгрева и на шофьорската излиза 10-12 ома, на пасажерската няма никой... Все пак на по-важната седалка изглежда като да работи
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •