Results 1 to 6 of 6

Thread: Хидравлична рейка

  1. #1
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default Хидравлична рейка

    Здравейте колеги, от 2-3 дена като завивам нещо пука и чатка,реших да не е каре,но не е!Майстора каза, че е рейката(имала лек луфт,но било минимално),толкова ли е осезаемо при движение,че чак чатка и пука,все едно ще падне колелото. Всичко отпред по ходова част било "чук"(думи на майстора).Проверих цените на новите бях шокиран, да ме посаветвате какво да правя чувал съм за някакво рециклиране или да търся втора употреба. Благодаря предварително.
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #2

    Default

    По-скоро ми напомня за лагер на предна главина... При такова пукане в завой извадих лагера на парчета, че и главината беше заминала. Провери си предните колела за хлабини в лагерите, обикновено се усещат при вдигната предница.

  3. #3
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колега, намери си читав майстор

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #4

    Default

    Колеги след като се обърках и зададох въпроса си в тема на колегите със Алфа Ромео 33/Sud/Sprint прочетох всички теми в форума и намерих подобна тема на моята в ГТВ и за това да не отварям нова от същото естество си позволявам да пиша тук. Проблема ми е така да се каже ОКОЛО рейката. Имам Алфа ГТВ, t-spark, януари 2000г. 1.8 мотор, преди една седмица завивам за паркиране и започна да затяга волана, да тропа отпред и да тече масло. Викам си край отиде картера Вкараха е в бокса оказа се че тече хидравлично масло. При първоначален оглед всичко се оказа здраво - рейката няма теч нито пробив, хидравличната помпа е здрава, тръбите са здрави, няма луфтове никъде, единствения теч които намира майстора е от някакъв маркуч от помпата на хидравликата към рейката намирал се някъде към двигателя. В този маркуч има много малка дупчица която като загрее колата и започнем да въртим волана и вдигне оборотите започва да капе хидравлично масло.
    Молбата ми е ако някои е сменял този маркуч да ми обясни как да стигнем с майстора до него, без да сваляме буквално двигателя и дали може изобщо да се смени само маркуча без рейка. Ще съм ви много благодарна ако помогнете че колата е в бокса вече седмица и умуваме как да свалим този маркуч за да го сменим. МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ!

  5. #5

    Default

    Майстора ли ти каза, че за да свали маркуча трябва да вади двигателя или това е просто образно казано..? На много италиански коли двигателя се разкача от тампоните си, за да се стигне до мястото, където влиза маркуча в рейката, но чак пък да се сваля...
    Иначе това, което описваш е маркуча за високото налягане и най-евтиното решение е да се смени с употребяван такъв, заедно с всички рискове, които това носи...

  6. #6

    Default

    Понеже майстора ми не е на "ти" с технологията компютър ме помоли да задам във форума въпроса: как да свали този маркуч и ако може някой който го е правил да опише начина как да стане
    Според badmadafaka
    На много италиански коли двигателя се разкача от тампоните си, за да се стигне до мястото, където влиза маркуча в рейката,
    така ли трябва да направи за да го свали?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •