Results 1 to 15 of 15

Thread: проблем с алфа 156 издумка нещо при завой

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default проблем с алфа 156 издумка нещо при завой

    Здравеите колеги днес ми се случи нешто с колата както си карах започна да ми дарпа на ляво чукнах и волана после започна на дясно и след като почнах да правя десен завой издумка доста силно нешто кам предно ляво колело поне от там се чу , след изправянето на волана проблема изчезна после на втори десен сасхтата работа прибрах я леко до вкащи и свалих едното колело да видя какво става от доло не не можах да разбера пробвах изключех от скорост и пробвах да завартя гумата напрад назад но неможеше беше все едно на скорост понапанах малко и започна да се варти нормално направих еди два оборота и пак спря напанах пак напред назад и трагна пак нормално и така си прави сега постоянно.Незнам това каре ли е диф ли е ако някои е имал такав проблем или някои знае от какво може да е моля да сподели ще сам много благодарен колата е 2.4жтд

  2. #2

    Default

    Не искам да съм лош пророк колега,ама на мен ми звучи като прецакан диференциал.

  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    На каре вътрешно прилича ,но докато не се погледне колата само ще си гадаем.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    Май ще е дифа защото като я дигнах от другата страна и завартях гумата пак затягаше ако беше каре поне от едната страна щеше да се варти нормално а тя затяга и от двете за това си мисля и аз че проблема идва от ск.кутия дифа ли е кво е незнам

  5. #5

    Default

    Колега както ти казах аз залагам на дифа.Според мен има голямо износване в механизма или поскоро отчупване на върха някои зъб на планетните или сателитните зъбни колела и когато влезеш в завой,напрежението което упражняват полуоските върху този механизъм намалява и луфтовете се увеличават и тогава се срещат челно зъбите на сателитните и ипланетни зъбни колела 5,10(схемата е примерна).Възможно е дори и леко завличане на някоя от гумите когато взимаш завой(примерно взимаш ляв завои завлича лява гума и обратното). Но преди всичко,провери обстойно всичко останало по предницата и предавателните механизми.Колегите които са по наясно с устройството на скоростната кутия на твоята кола да кажат дали пък не греша тотално.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails dif.jpg  
    Last edited by juliano155; 10-10-2012 at 10:54.

  6. #6

    Default

    Колега има ли вече някакви резултати по проблемът ти.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    първо мерси колега за помоща,но все още тарся накакав канал тука в софия за да сваля кутията но разбера ли какав е проблема ще споделя какав е бил и как сам го отсранил ако някой има такав проблем да знае как се отстранява но дано на никого не му се налага да прови такива ремонти

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    първо мерси колега за помоща,но все още тарся накакав канал тука в софия за да сваля кутията но разбера ли какав е проблема ще споделя какав е бил и как сам го отсранил ако някой има такав проблем да знае как се отстранява но дано на никого не му се налага да прови такива ремонти
    Дано всичко мине успешно колега и да я оправиш.И да пиши какво точно е било,че да се трупа информация.

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by miroslav156 View Post
    първо мерси колега за помоща,но все още тарся накакав канал тука в софия за да сваля кутията но разбера ли какав е проблема ще споделя какав е бил и как сам го отсранил ако някой има такав проблем да знае как се отстранява но дано на никого не му се налага да прови такива ремонти
    Човек, нямаш представа в какъв филм ще се вкараш, ако тръгнеш да сваляш кутията на канал с подръчни средства.
    Само ще спомена, че за да се свали кутията, се сваля предния мост. Това достатъчно ли е?
    Приятелски съвет - за сваляне на ск. кутия по-добре я закарай в някой сервиз. За предпочитане е да са виждали алфа не само отгоре
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10

    Default

    Колегата tonov според мен е прав.Много трудно ще ти е да си свършиш работата на канал.Поради простата причина,че най-удобно ще ти е ако цялата предница е на поне 1,50м над земята.Аз самия съм свалял скоростите на бившата 155-ца за ремонт и като за първи път се поузорих.Но го направих точно по този начин надигнах и предницата толкова,че като седнах под бронята не си удрях главата в нея.Но другото важно нещо е да си подготвен да я оставиш там където си я разглобил,защото ако не си си приготвил здрави скорости под ръка едва ли за ден ще успееш да оправиш старите в същия ден.Но пак да подчертаем убеди се напълно че проблема е в тях.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    благодаря колеги за предопреждението но нали знаете че всичко опира до пари пак за тази работа ще я сваляме аз брат ми и един приятел маисторче той също има 156 само че бензинова той си е сменял двигатела и каза че знае как да я свалим намерих гараж с канал от един колега и ще има вазмойност колата да поседи 4,5 дена разглобена докато остановим проблема и го решим

  12. #12
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Да раздвижа темата.

    Преди малко видях отчупените зъби на този нещастен диреренциал. Колегите са големи ентусиасти и скоро очаквам колата да е на пътя. Успех.
    156SW 1.9JTD 16V

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    Здравейте колеги както и предположихте оказа се дифа бяха се счупели ватре планети сателити благодаря на колегата, стоманата,който барзо се отзова много коректно момче.Снощи зглобиме колата и вече е на пътя вече без болка в ставите хаха днес ще я тествам малко по сериозно да но всичко е нормално ката снощи бладодаря на колегите които се отзоваха на помощ

  14. #14

    Default

    Успех за напред колега.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Sofiq mladost 4
    Posts
    45

    Default

    Мерси успех и на вас

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •