Results 1 to 15 of 15

Thread: Бушон service 10 - Автоматична СК

  1. #1

    Default Бушон service 10 - Автоматична СК

    Здравейте колеги, от няколко дни съм във кофти "филм" с колата.

    Историята започна така: В събота тръгнах да паркирам колата в едно село и при превключване от директна на задна на дисплея продължи да си пише D, вкарах лоста на паркинг, и от там няма мърдане, а на дисплея пише D.

    Започнах да разглобява, включих ръчно колата на неутрално от самата скоростна кутия отпред... както и да е. Проверих описаните бушони и бяха здрави, тръгнах да свалям пластмасата над лоста със 100 зора, защото лоста беше в най-предно положение. Почти я счупих, но накрая я свалих.

    Накрая отворих да видя да не е мокро ECU-то на скоростите - всичко беше ОК. След 3 часа безумно и безсмислено разглобяване на колата реших да проверя бушоните един по едни и воала: "service 10" - 5 ампера беше "чао".

    Смених го, запалих, колата си тръгна и всичко беше прекрасно - колата ме прибра в София, карах я и вчера и днес.

    Днес го направи отново, смених пак бушона, тръгна, отидох, пазарувах и т.н. От там нататък филмът се вгорчи: Със самото слагане на бушонът той гори на мига, дори и колата да не е на контакт. Накрая се стигна пак до ръчно избутване на неутрална и дърпане до сервиза...

    Някакви предположения какво може да причинява ефекта пуканки на този бушон ?
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не съм запознат с този автомат, но разглеждайки електрическата схема, стигам до извода, че много вероятна причина затова да гори този предпазител (F10) е това, че +12V през F10 се подават към общия проводник на блока сензори (CAE sensors). Предполагам че това са сензори на положение. Ако има нарушена изолация на проводник и така общият извод да допира до корпус, F10 гори.

    Ето я въпросната букса:




    Разгледай внимателно за оголен проводник, размърдай кабела за да видиш дали ще изгори бушона.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Благодаря много !!! По-точен и ясен отговор не знам от къде... Явно ще има лечение за тоци бегали.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Сигурно и ти си гледал схемите, но ето какво имам впредвид:



    Във веригата на F10 има само 2 консуматора:

    1 - Пин 55 на управлението (M55) - означено в зелено.

    2 - Блокът със сензорите (D79)

    Да протече ток по-голям от 5 А през пин 55 на управлението е малко-вероятно, защото при такова обстоятелство управлението щеше да загине.

    Остава ненормалният товар да е в другата верига - към D79.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Отново благодаря на ecotronic, за втори път ме спасява за 2 месеца !

    Инженер Т. Бегали се оказа невинен. Газаджията И. Иванов е виновен. Изпраителят е над буксата на скоростите (датчик положение). Незатегнати скоби на водни маркучи... плувнала букса.

    Подсушаване, затягане, контактен спрей. Отново на пътя !

    Първа дестинация газаджията И. Иванов

    Ще ми сменят скобите и маркучите с по-хубави !
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Е те тва е,цял живот ще се върви след тея мърльовци газаджиите.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7

    Default

    Бяха ми слагали на либрата в същата фирма, но старият им сервиз. Там всичко беше ПЕРФЕКТНО. Но в новият им сервиз явно малко не са усвет. Пак бих ги препоръчал но с огромно напомняне САМО СТАРИЯТ СЕРВИЗ !

    Не знам как си представят да не затегнат скоби над огромна букса на скъпа скоростна кутия. Вижда ми се безумно !

    То толкова беше дало на късо, че на двата пина на гнездото за бушона имаше перфектен 12В + и - направо да си пуснеш крушка там...
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Бяха ми слагали на либрата в същата фирма, но старият им сервиз. Там всичко беше ПЕРФЕКТНО. Но в новият им сервиз явно малко не са усвет. Пак бих ги препоръчал но с огромно напомняне САМО СТАРИЯТ СЕРВИЗ !

    Не знам как си представят да не затегнат скоби над огромна букса на скъпа скоростна кутия. Вижда ми се безумно !

    То толкова беше дало на късо, че на двата пина на гнездото за бушона имаше перфектен 12В + и - направо да си пуснеш крушка там...

    Между другото, докато търсех инфо за датчиците на положение, попаднах на този материал. Гледам, че доста неща са сходни или съответстват напълно с твоята кутия. Запази си го. Може да ти е от полза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Отдаван е в папка F:\Install\Alfa 166 2.5 V6 Sportronic Благодаря все пак, дано не ми се налага да го отварям никога този PDF Как имаш нерви за всеки досадник, като мен да ровиш по схеми, да търсиш. Аз нещо много се дразня от интерфейса и подредбата на eLearn, но го преглеждам от време на време.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Никой не е досадник когато има някакъв проблем и търси помощ. На мен също ми е интересно да търся инфо по различни въпроси, защото така научавам много неща.
    А относно Е-learn, 100% подкрепям мнението ти, но все пак това е додста добро помагало. Да не забравяме, че за много други популярни марки не се намира и 1% от инфото за АР.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Споделям мнението ти, ама като гледам, как се дърлят по другите теми - дизели, ТС и... страшна работа и се чудя колко ли хора, с желание да си помагат са останали

    Аз за eLearn мислех да свалям всички таблици, да ги векторизираи и да ги правя в PDF оптимизирани за по-големи монитори, но се отказах, защото ми се видя доста работа, а време няма много, много.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  12. #12
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Евала ти правя ecotronic,винаги си се отзовавал с точни отговори без шикалкавене,като някои хора които вече не посещават този раздел.Едно огромно Благодаря за теб,винаги си се отзовавал на моите тъпи въпроси.Вече е няма колата,но ще продължа да посещавам форума и по точно 166.
    Съжалявам за спама но исках да изкажа благодарности към колегата ecotronic

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Евала ти правя ecotronic,винаги си се отзовавал с точни отговори без шикалкавене,като някои хора които вече не посещават този раздел.Едно огромно Благодаря за теб,винаги си се отзовавал на моите тъпи въпроси.Вече е няма колата,но ще продължа да посещавам форума и по точно 166.
    Съжалявам за спама но исках да изкажа благодарности към колегата ecotronic
    Благодаря за добрите думи, приятелю
    Не знаех, че си сменил возилото. Както и да е.
    Да сме живи и здрави и занапред да си помагаме.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Аз също искам да благодаря на колегата ecotronic. От скоро имам колата и няма въпрос, на който да не ми е отговорил човека, при това напълно точно. Де да бяха всичките като него. Тоя тип който ми прави колата като ме види и му става лошо. По телефона се държи зле, изобщо все едно съм виновен с нещо, че имам проблеми. Е не мога да знам всичко! Последния път и предния капак не ми беше затворил като хората , хубаво, че видях навреме...
    Още веднъж благодаря и се радвам че има такива хора в раздела на нашия модел

  15. #15
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    И аз искам да изкажа благодарности на ЕСО. Винаги се е отзовавал и от както е тук се доказа като всеотдаен колега, винаги готов да помогне, ясно и точно, без да говори глупости и без да дава тъпи съвети.
    Благодаря, ECOTRONIC
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •