Results 1 to 12 of 12

Thread: Смяна на антифриз.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default Смяна на антифриз.

    Колеги , да попитам за всеки случей: преди месец ми сменяха водната помпа , защото беше счупена и като я сменят нали източват всичкия антифриз ... Та сега съм решил преди зимата да си я направя както трябва , защото сега има много вода , малко концентрат ( антифриз) . Дайте съвет от къде да го източа , по-точно цялата система и след това как да я заредя отново и каква пропорция да направя , и колко литра събира да си направя преценката ! Някой ,който е правил тази процедура , ако сподели ще съм много благодарен ! Колата е 156 1.8 Т.С
    Last edited by burgazliqta; 11-10-2012 at 12:19.

  2. #2

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    А после само в казанчето ли се налива или наявсякъде ?

  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Източваш, промиваш двигател и парно с чиста вода. Имай в предвид , че остава част от нея като си правиш пропорцията на антифриза. Развиваш пробката в горния край на радиатора и наливаш антифриза през казанчето. Завиваш пробката на радиатора при потичане на антифриз, палиш и следиш нивото в казанчето. Като загрее и отвори втория кръг може да се наложи да долееш още.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми то пропорций хубаво, ама днес един комшия си купил концентрат до -60, мерихме го с няколко уреда,с ампули и с поплавъци, дава -25 максимум, а миналата зима си сложих концентрат на чистачките с идеята след работа да го разредя, обаче беше замръзнал, при -17.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    То убау,
    ама не е убау да се налива антифриз концентрат щото замръзма при по- висока температура отколкото когато е разреден с известно количество водица....

    ЦЪК
    Last edited by svetlastf; 11-10-2012 at 22:48.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #7
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Да ползвам темата на колегата, тази "тапа" на радиатора е едно малко, до десният фар, горе на радиатора нали?

    На мен леко ми сълзи, не съм се опитвал да го развивам, но предполагам има някакво уплатнение или? Някой да е имал този проблем?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  8. #8
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Това е . Пробвай да го затегнеш леко на студен двигател. Уплътнение не помня дали имаше...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Източваш, промиваш двигател и парно с чиста вода. Имай в предвид , че остава част от нея като си правиш пропорцията на антифриза. Развиваш пробката в горния край на радиатора и наливаш антифриза през казанчето. Завиваш пробката на радиатора при потичане на антифриз, палиш и следиш нивото в казанчето. Като загрее и отвори втория кръг може да се наложи да долееш още.
    А това промиване как става ? Наливам вода в казанчето и отдоло остава отворено и водата се изтича или ? И да те питам за тази "пропка" на радиотора само си я оставям отворена и всичкия антифриз го наливам през казанчето така ли ?

  10. #10
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Значи два пъти съм сменял антифриза - и двата пъти със смяна на термостата. Първият път като купих колата и втория миналата година.
    Източих старият антифриз като откачих маркуча от най-долната точка на радиатора. Наливам дестилирана вода през казанчето и гледам кога ще започне да тече чиста вода от маркуча. Отделно след като съм свалил термостата с фуния наливам вода в маркучите към парното до избистрянае на течността. Разполагам служебно с неограничено количество дестилирана вода , така че мога да си го позволя ...
    От старата тема в горния пост става ясно, че остава някакво количество вода в двигателя и парното, чрез тази промивка съм сигурен , че е чиста водица. Монтирам си термостата, накачвам маркучите , махам пробката на радиатора и наливам чист антифриз в казанчето. Мисля, че влизаха около 4л чист антифриз, което означава, че останалото до 6.9 л е почти чиста вода / или слаб разтвор в зависимост от това как си промил системата/. Когато започне да изтича течност от пробката я завиваш. Пълниш казанчето на максимално ниво. Палиш колата , когато отвори вторият кръг / дебелият маркуч преди термостата да стане топъл/ би трябвало да се обезвъздуши и спадне нивото на антифриза. Доливаш , покарваш градско да загрее , при необходимост доливаш и така...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми то пропорций хубаво, ама днес един комшия си купил концентрат до -60, мерихме го с няколко уреда,с ампули и с поплавъци, дава -25 максимум, а миналата зима си сложих концентрат на чистачките с идеята след работа да го разредя, обаче беше замръзнал, при -17.
    Тия,които ги продават разредени има много с такива показатели.Зимна течност Сонакс, а антифриз италиански и това е.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12

    Default

    .....
    Last edited by juliano155; 15-10-2012 at 22:36.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •