Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98

Thread: Alfa 156SW vs Lancia Lybra SW

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    аз съм за алфата защото съм против избирането на коли по плюсовете им
    Еееееепа, ти по минусите ли ги избраш, братче



    П.П.
    Стабилизиращата щанга на Либра се подменя директно с такава от 147 и заспива.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Най-големите плюсове на 156 пред Либрата са дизайна и градския разход . За алфата е 7 за Либрата е 9 по каталог .
    Багажника на 156 не е изобщо голям заради което отанасям редовно подигравки от приятелите си по разни екскурзии .

    Либрите се правят до 2007 така че ако не се лъжа можеш и да намериш сравнително нова .

    Ако външният вид успееш да го преглътнеш мисля че Либрата е твоята кола .
    До 2005 се правят Либрите
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Либрата е много хубав автомобил, аз самият преди 5 години се колебаех между тези същите 2 варианта, и избрах 56-цата за разнообразие, щото преди това доста време карах Ланча. Срещу всичките плюсове на Либрата спрямо 156 ще ти кажа и 2 минуса, които лично мен ме дразнят - ланчата много се клатушка в завоите и като караш по бабунест път задницата подскача като полудяла и евентуалните пътници на задните седалки си удрят главите в тавана, т.е. окачването е прекалено меко, поне за моят вкус. Въпросните задни носачи на Либрата, макар и сравнително здрави, струваха по над 600 кинта парчето, плюс хроничният проблем със стабилизиращите щанги.
    Оттук нататък търсиш и каквото ти хареса повече го купуваш.
    За носачите вече има лек - предлагат се само тампони....
    Иначе си прав за подскачането отзад - в либра отзад не съм се возил , но скоро се возих на Вектра Б която е със подобно окачване и на няколко пъти се отделях от седалката и се забучвах в тавана ....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    За носачите вече има лек - предлагат се само тампони....
    Оправията с полиуретанови тампони ли е?
    Изчезва ли това подскачане на задницата?

    Ladjov Най-големите плюсове на 156 пред Либрата са дизайна и градския разход . За алфата е 7 за Либрата е 9 по каталог .
    Не е толкова голяма разликата AR156SW - 7.8, LLSW - 8.4
    Това е за малките двигатели, а при големите разликата е 0.2л/100км

    Не съм имал възможността да се возя в тези автомобили, но скоро смятам да го направя. Ще ми се да избягам малко от твърдото возене на 146, че не е много комфортно. Така ли е и при 156?
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  5. #20
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    До 2005 се правят Либрите

    В автомобилните сайтове от които черпя инфо не е посочена дата на спиране от производство a в мобиле.де съм виждал и 2007 , но в такъв случай това ще да е дата на първа регистрация не на производство .
    Last edited by Ladjov; 12-10-2012 at 15:28.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  6. #21
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by NAS View Post
    ...
    Не съм имал възможността да се возя в тези автомобили, но скоро смятам да го направя. Ще ми се да избягам малко от твърдото возене на 146, че не е много комфортно. Така ли е и при 156?
    Лично за мен разликата във возията 146 към 156 е голяма в полза на 156. Двете коли нямат много общо, возията на 156 е по-скоро стегната отколкото твърда. Либрата вози доста по-меко, и плавно. Ако на двата полюса сложиш 145/6 и либра, 156 е горе-долу по средата според мен.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #22
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by NAS View Post
    Здравейте колеги,

    Смятам скоро да си сменя каляската и съм се насочил към моделите от заглавието в темата.
    Прочетох почти всичко за тези коли и вместо да стигна до конкретно решение, колебанието ми се засили.
    Двата модела имат доста сходни характеристики и въпреки това се различават.
    Има ли някой от вас, който да има опит и с двата автомобила, за да ме посъветва или по-скоро да си каже предпочитанията?

    П.П. Пропуснах да отбележа, че се интересувам само от дизеловите двигатели.

    Благодаря!
    Колега, гледам много размисли и страти тук. За моторите е ясно-еднакви са, разбираи и съединители и скорости. Алфата е с по-спортен дух, вярно по-капризна на окачване. Обаче то не се прави всеки ден. Ако купуваш кола за здравина на окачването, вземи си голф. Ако е алфа, добре да е поне вътрешен фейс. Лично на мен либрата ми се струва за възраст поне 50 +. Таблото на алфата е уникално, много нови модели коли сега правят подобни и по този повод пишат, че са открили топлата вода с дизайна.

  8. #23

    Default

    Аз съм пристрастен.Никога не съм карал Либра.....но само като я гледам и не искам и да се качвам....не е за мене тая кола.Като чета за задницата,че била мекушава,а пък и отвън не подлежи на никакъв "тунинг".....колега,тук ще събереш мнения със смесени чувства....ние не можем да ти изберем кола,но можем да ти кажем НИЕ какво бихме направили.Така,че помисли на какво държиш...за мене дизайна е от значение.....и така.Пожелавам ти успех с избора.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Айде сега всички дето хвалите Либрата си продавайте 156-ците и бързо се мятайте на Либрите и няма да имате проблеми))
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #25
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Колега, то 90% от мненията тук са, не знам и аз как да го кажа, но нереални.
    - Задницата била подскачала
    - Алфата била с по-директно управление
    - Разхода бил с 2 литра разлика за един и същ двигател

    Общо взето взимай Либрата, защото е доста по-добрия избор от Алфата и си я карай със здраве.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Айде сега всички дето хвалите Либрата си продавайте 156-ците и бързо се мятайте на Либрите и няма да имате проблеми))
    Аз точно Либра търсех, но пазара е залят от кошници и малко в безизходица взех 156
    Не съжалявам изобщо, но това е защото попаднах на запазен екземпляр, а не защото е по-добрия избор
    Либрата е фаворит отвсякъде!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #27
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    .....
    Last edited by stu; 14-10-2012 at 00:38.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #28
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    и какъв е смисъла да си купиш кола, която изглежда като гол охлюв само защото била по-здрава

    според мен това е компромис, който винаги ще ти бъде трън в очите като се качиш в колата. Една кола или ти харесва или не ти харесва.

    вярно е че тук всички са малко или много пристрастни но ако избора е между двете марки но не искаш да си вземеш алфа щото много се чупи но и която определено е много по-красивата кола, просто си търси друга марка...там има здрави коли колкото искаш
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  14. #29

    Default

    Само на мен ли не ми изглежда грозна либрата? И двата спортвагона си имат своя чар.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  15. #30
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Лично аз не мога да преглътна дизайна на Либрата.
    Не ми харесва нито отвъм, нито отвътре... Както каза жена ми като й я показах преди 2 години докато търсех - "смешна е..." , а и за мен е доста пенсионерска. Бих взел Пасат, но не и Либра, честно.
    На 156цата не ме кефят фаровете преди външния фейс, но като ги почерних, нещата си дойдоха на мястото. Вътре след фейслифта е най красивата кола, на която съм се качвал от този клас, особено нощно време! Специално високото оборудване с кожата и мултиволана - не съм срещнал човек, който да не се изкефи като седне вътре, дори и да е собственик на кола за стотин хиляди лв.

    Като се замисля карам Алфа, защото искам да ме кефи като я погледна, иначе можеше да карам каквото и да е, даже и Опел Кадет - ако само ни интересува да се придвижим...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •