Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 98

Thread: Alfa 156SW vs Lancia Lybra SW

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default Alfa 156SW vs Lancia Lybra SW

    Здравейте колеги,

    Смятам скоро да си сменя каляската и съм се насочил към моделите от заглавието в темата.
    Прочетох почти всичко за тези коли и вместо да стигна до конкретно решение, колебанието ми се засили.
    Двата модела имат доста сходни характеристики и въпреки това се различават.
    Има ли някой от вас, който да има опит и с двата автомобила, за да ме посъветва или по-скоро да си каже предпочитанията?

    П.П. Пропуснах да отбележа, че се интересувам само от дизеловите двигатели.

    Благодаря!
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Ако ти е за багажника, Либрата ще е по-практична....и като цяло, ако не се лъжа, Либрите са по-лесни за гледане...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Така е, багажника на Либрата е едно от предимствата й, но по отношение на дизайн и стабилност на пътя Алфата е фаворит.
    Не държа на много големия багажник, защото не ми се налага толкова често да пренасям обемни товари, но искам да го имам като опция. Предполагам багажника на 156SW е по-голям от 146 хечбек.

    Либрите са по-лесни за гледане...
    Това от гледна точка на финанси или от гледна точка на чупливост?
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    То едното е свързано с другото
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5

    Default

    Няма да се повтарям само ще допълня.
    Либрата е и по-удачна за нашите пътища , не че не разбива носачи ама го няма тоя горен носач .
    За стабилността където спомена колегата е много субективно, колата не е с толкова директен волан и дава усещане за стабилност , също така окачването отзад не е една проста греда а е на носачи , та за класа си има доста добра устойчивост и приличен комфорт.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #6
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Либрата е по-добрия избор. Ако може да преглътнеш субективния дизайн, това е твоята кола.

    Окачването е по-здраво, на Алфата е доста по-капризно. Отпред е с един носач, отзад е някакво сложно, но доста по-здраво от мултилинка на Алфата.

    Дизеловите мотори са еднакви. Търси Евро 3 (110/115 к.с. за 1.9 и 140/150 за 2.4).

    Либрата има повече екстри. От първия модел е с двузонален климатик, борд компютър (В Алфата тия неща идват 2003 с вътрешния фейслифт). Намират се доста с Босе озвучение. Минус на либрата е алкантара салона, лесно се захабява и трудно се оправя (някой дори го подстригват ), та ако можеш търси кожа (платнения е само на най-опосканите версии).

    Либрата е по-добре обезшумена, радиусът и на завой не е колкото Луната и вози по-комфортно. За всекидневна кола в България е по-удачния избор.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  7. #7

    Default

    Либрата сякаш е значително по-удачен вариант по отношение на поддръжка.
    Двигателите са същите, скоростите са същите, съединител, турбо, дебитомер, ала-бала....
    Окачването е различно и при Либра е значително по-евтино.
    Либра може да се намери с много повече екстри.
    А освен това ми се струва, че Либра се търгува и по-евтино на пазара.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Виж,колко много собственици на 156 казват,че Либрата е по-дбра,и това е така,отвсякъде погледнато си е по-добра освен визията........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Да, това сякаш е основен "проблем" на модела.
    Лично за мен единствено фаровете са малко неугледни, но пък колата си има своя чар
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #10
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Друг лек минус е, че либрите нямат 6 степенни ск. кутии.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Да, това сякаш е основен "проблем" на модела.
    Лично за мен единствено фаровете са малко неугледни, но пък колата си има своя чар
    Абсолютно,особено комбито има доста готин задник.................. за разлика от седана............

    Една Либра с Емблема ниво на оборудване е прекрасен избор,ако няма Емблема тогава Екзекютив.........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Най-трудно ми е да преглътна дизайна на Либрата, но от зараждането на идеята за покупка на такъв автомобил до момента има значителна промяна в моите възприятия. Преди твърдо и тотално отричах възможността да се кача на Либра, а сега даже се заглеждам по тях

    Трудно се намират Либра емблема. Иначе съм си казал, че като ще е гарга - да е рошава. Искам всички екстри и големия мотор, макар и не толкова икономичен.
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  13. #13
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз съм за алфата защото съм против избирането на коли по плюсовете им
    JTDm 170+

  14. #14
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Либрата е много хубав автомобил, аз самият преди 5 години се колебаех между тези същите 2 варианта, и избрах 56-цата за разнообразие, щото преди това доста време карах Ланча. Срещу всичките плюсове на Либрата спрямо 156 ще ти кажа и 2 минуса, които лично мен ме дразнят - ланчата много се клатушка в завоите и като караш по бабунест път задницата подскача като полудяла и евентуалните пътници на задните седалки си удрят главите в тавана, т.е. окачването е прекалено меко, поне за моят вкус. Въпросните задни носачи на Либрата, макар и сравнително здрави, струваха по над 600 кинта парчето, плюс хроничният проблем със стабилизиращите щанги.
    Оттук нататък търсиш и каквото ти хареса повече го купуваш.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #15
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Най-големите плюсове на 156 пред Либрата са дизайна и градския разход . За алфата е 7 за Либрата е 9 по каталог .
    Багажника на 156 не е изобщо голям заради което отанасям редовно подигравки от приятелите си по разни екскурзии .

    Либрите се правят до 2007 така че ако не се лъжа можеш и да намериш сравнително нова .

    Ако външният вид успееш да го преглътнеш мисля че Либрата е твоята кола .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •