Results 1 to 7 of 7

Thread: проблем с спирачките !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Angry проблем с спирачките !!!

    здравейте колеги!имам проблем с спирачките по точно с маркуча от лявата страна постоянно се къса какъв ли не слагах и не изкарва много време може ли да е проблем от тва че диска може да е крив и за това да го къса маркуча?! колата е 166 2.4жтд 136 коня....ПОМАГАЙ ТЕ !!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  2. #2

    Default

    Ако диска ти е крив при спиране ще ти тресе волана , не знам как от крив диск ще се къса маркуча, по скоро се опъва при завиване вероятно, завърти волана в крайни позиции и виж какво става, виж да не опира в нещо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колега и при мен се късаше левия маркуч, смених два за около една година! На самия маркуч когато се купи има едни гумени пръстени, майстора който сменя последния каза че, тези пръстени трябвало да се сложат на местата където се прегъва маркуча за да издържал на натоварването или нещо такова не разбрах точно но от тогава не съм имал проблеми!
    Alfa 166jtd,1999

  4. #4
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    [QUOTE=lordliness;1131313]Ако диска ти е крив при спиране ще ти тресе волана , не знам как от крив диск ще се къса маркуча, по скоро се опъва при завиване вероятно, завърти волана в крайни позиции и виж какво става, виж да не опира в нещо
    то си тресе сложих нов на пирели маркуч където гумените пръстенени са фиксирани и няма как да го опъва и пак се скъса това е 3 неизкарват повече от 2-3 седмици..... и незнам какво става с тези маркучи....а дали има вариян да е нещо от цилиндрите на апарата някой от тях да е блокирал и за това да е така?А маркуча само на едно място се къса долу при апарата и винаги е на косо скъсан едва ли някои си прави шега като си реже
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  5. #5

    Default

    Може би не ти е регулирана предницата и на едната страна завива повече отколкото на другата, затова единия маркуч се опъва и къса там, виж я пак дали не опъва при напълно навит волан, няма друга причина да се къса.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може би не ти е регулирана предницата и на едната страна завива повече отколкото на другата, затова единия маркуч се опъва и къса там, виж я пак дали не опъва при напълно навит волан, няма друга причина да се къса.
    ми ще погледна може и да е така! и ще и трябва един регулаж на предницата колега мерси много
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  7. #7
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колега и при мен се късаше левия маркуч, смених два за около една година! На самия маркуч когато се купи има едни гумени пръстени, майстора който сменя последния каза че, тези пръстени трябвало да се сложат на местата където се прегъва маркуча за да издържал на натоварването или нещо такова не разбрах точно но от тогава не съм имал проблеми!
    Смени майстора, тези гумени пръстени се слагат на места където има опасност маркуча да опре някъде - подкалник, шенкел и т.н. по никакъв начин ако се сложат на сгъвката не могат да помогнат, целта им е да се търкат те вместо маркуча.
    Това с реглажа е много добра идея!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •