Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Възможно ли е минаване от 2.0jts към 2.0TS

  1. #16

    Default

    В нета инфо бол... точно па ти нито език нито компютърни умения ти липсват....

    Ми знам ли пише pour point -36

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    То езика и компютрите особено ще ми помогнат да разбера ДВГ и свойства и поведения на машинни масла
    Тая точка на стичане какво трябва да значи, че на -37 маслото преминава в твърдо състояние или че става прекалено гъсто за да го вдигне помпата?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    То езика и компютрите особено ще ми помогнат да разбера ДВГ и свойства и поведения на машинни масла
    Тая точка на стичане какво трябва да значи, че на -37 маслото преминава в твърдо състояние или че става прекалено гъсто за да го вдигне помпата?
    На -37 имаш желе

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Onemadcap View Post
    На -37 имаш желе
    но на фона на разцепения ти блок, изпаднали тапи, приключил акумулатор и замръзнала ключалка... маслото май е най-малкият проблем..
    Last edited by ne0; 20-10-2012 at 10:51.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #20
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Това с блока защо, антифриза ли се очаква да замръзне (концентрата беше -60... а разредения ако е 1:1 хм...) или има други изненади?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #21

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=AsAYj...eature=related

    с 10W40 .... което важи и за 10W60

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Нищо не разбрах, тоя влезе и запали... (то че Мерцедес са различна тема хубаво) нещо му заяде или сама се форсира, но не стана видно да е надробил салата.
    Освен ключалките това с тапите и блока от антифриза ли се очаква?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23

    Default

    това са просто предположения от весел характер


    при такива температури замръзват педали с жило, дроселови клапи, съединители, абс, компютри, спирачни апарати, ауспухови системи и какво ли още не.....

    п.с. Идеята е че човека си запали и така с 10W40....
    Last edited by ne0; 20-10-2012 at 14:52.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #24
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Аха... професионален хумор
    Добре, че си нямаме такива температури тука...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    т.е. като стане - 37 градуса и въобще успеете да отворите въпросното GT, GTV или 156 -ца, преди да се опитате да запалите, звъннете ми да гледам сеир.

    хахах верно на -37 ще обикаляте около колата поне 2-3 часа преди да успеете да влезете!!!!! п.с аз миналате зима обикалях като луд сутин около колата редовно!!!
    Last edited by tonov; 20-10-2012 at 22:24.
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  11. #26
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Карал съм 10W60 ,също и 5W50 и зимата не виждам разлика в показанията на манометъра за маслото.......докато лятото си има
    146 Turbo

  12. #27

    Default

    Темата ме подтикна да сложа една букилка със селения 10-60 в камерата за няколко часа. Резултата наподобява пчелен мед, не знам как го качва помпата това чудо.

  13. #28
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    В крайна сметка темата беше за JTS към TS... Разликата както каза един колега по-горе е 4 бутала, и главата, както и електрониката разбирасе. Според мен това е по-удачният вариянт, защото си запазваш колата изрядна документално.

    Ако това е колата която си мисля, син металик с бежов кожен салон, и тракане в главата си струва ако е за наистина добри пари. Колата е за колянов вал, евентуално, както и за 2 разпределителни. Иначе е наистина сравнително стегната и не е карана много в БГ.

    П.П. По темата с антифризите, за такива темперетури хората са измислили печките.
    Last edited by Da_Fuse; 21-10-2012 at 00:16.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    но на фона на разцепения ти блок, изпаднали тапи, приключил акумулатор и замръзнала ключалка... маслото май е най-малкият проблем..
    ??? Това не е за мен

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    В крайна сметка темата беше за JTS към TS... Разликата както каза един колега по-горе е 4 бутала, и главата, както и електрониката разбирасе. Според мен това е по-удачният вариянт, защото си запазваш колата изрядна документално.

    Ако това е колата която си мисля, син металик с бежов кожен салон, и тракане в главата си струва ако е за наистина добри пари. Колата е за колянов вал, евентуално, както и за 2 разпределителни. Иначе е наистина сравнително стегната и не е карана много в БГ.

    П.П. По темата с антифризите, за такива темперетури хората са измислили печките.
    Ами колега, относно тракането в главата - аз съм със същите симптоми. Чува се едно красиво и стабилно тракане след 2500/3000 оборота и така известния ми ряз във врата при ускорение вече е далечен спомен. Подготовката към наложителния ремонт е налице. Харесах си(по-скоро е единствения разумен вариант) двата разпределителни вала за скромната цифра от 850 евро с доставка до България. Остава да се изкорми картера и да се човърка коляновия вал да се изключи вероятността от там да идват проблеми. Също така, както са тръгнали работите един вариатор май е наложителен ( тракането от двигателя наподобява дизелче, само че няма как да се каже дали работи изрядно или не), смених един датчик за вароатпра, който майсторски е бил залепен с канаколит (до колкото ми беше обяснено)....

    Казвайте си мненията и съветите.
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •