Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Възможно ли е минаване от 2.0jts към 2.0TS

  1. #1
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default Възможно ли е минаване от 2.0jts към 2.0TS

    Здравейте!
    Възможно ли е да се смени двигателя от 2.0jts към 1.8ts- 2.0ts
    и какво още се сменя по колата .
    Става въпрос за Alfa Romeo 156 FL 2004г
    Мерси предварително!!
    Поздрави
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Колега, за какво ти е да правиш тази промяна? Принципно, до сега не съм чувал някой да е правил тази каскада, но нека по-технически кадърните колеги да си изкажат мненията. На колко хиляди км. ти е двигателя? (малко страничен въпрос)
    Поздрави и дано получиш задоволителен отговор.
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  3. #3
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Колега, за какво ти е да правиш тази промяна? Принципно, до сега не съм чувал някой да е правил тази каскада, но нека по-технически кадърните колеги да си изкажат мненията. На колко хиляди км. ти е двигателя? (малко страничен въпрос)
    Поздрави и дано получиш задоволителен отговор.
    Попадна ми една вътрешно и външно запазена(перфектна) 156-ца(на добра цена) но е със моргясъл мотор
    А и обичам колите на разбрах(четох) че gas+jts=к.р
    Сега,мисля разбрахте какво ми се върти във главата
    Поздрави
    П.С Колега,гледам си със 2.0 jts можеш ли да кажеш разходчето какво е!! Мерси предварително
    Last edited by tuning7350; 17-10-2012 at 16:53.
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Ами колега, за разхода - успях да я засека на 9 в града, и на 7 извън. Като среден разход на монитора, ми изписва 9.2 . Ако смяташ да оправяш двигателя:
    - сменяй на 60000 км. разпределителни валове, флошки, вариатор, ремъци и ролки, клапани. Не не говоря просто ей-така, ами с факти. На всеки 60000 км. валчетата от гърбици магически се превръщат в кръгчета
    Като цяло, трябват парички. Пък да й слагаш ТС двигател, вече не знам.
    Хайде късмет, и ако ти трябва по-специфични насоки, казвай.
    Което ми напомня, че все още търся два броя валчета за jts. Хайде, до скоро.
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  5. #5

    Default

    От фиат купе 2.0 двигателя не влизаше ли като у тях си...
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  6. #6
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Ами колега, за разхода - успях да я засека на 9 в града, и на 7 извън. Като среден разход на монитора, ми изписва 9.2 . Ако смяташ да оправяш двигателя:
    - сменяй на 60000 км. разпределителни валове, флошки, вариатор, ремъци и ролки, клапани. Не не говоря просто ей-така, ами с факти. На всеки 60000 км. валчетата от гърбици магически се превръщат в кръгчета
    Като цяло, трябват парички. Пък да й слагаш ТС двигател, вече не знам.
    Хайде късмет, и ако ти трябва по-специфични насоки, казвай.
    Което ми напомня, че все още търся два броя валчета за jts. Хайде, до скоро.
    Ехееее..!!! Какво е това масово обслужване на 60к. км

    ---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    От фиат купе 2.0 двигателя не влизаше ли като у тях си...
    Да де ама какво се сменя по-електрониката и скорости и др.
    И си мисля че ТС би трябвало да пасне ама вече електроника,скорости и др. незнам
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Ами колега, за разхода - успях да я засека на 9 в града, и на 7 извън. Като среден разход на монитора, ми изписва 9.2 . Ако смяташ да оправяш двигателя:
    - сменяй на 60000 км. разпределителни валове, флошки, вариатор, ремъци и ролки, клапани. Не не говоря просто ей-така, ами с факти. На всеки 60000 км. валчетата от гърбици магически се превръщат в кръгчета
    Като цяло, трябват парички. Пък да й слагаш ТС двигател, вече не знам.
    Хайде късмет, и ако ти трябва по-специфични насоки, казвай.
    Което ми напомня, че все още търся два броя валчета за jts. Хайде, до скоро.
    Ти си сменил едни валове, минал си 60хл км и сега са кръгчета или си чел някакво "компетентно" мнение на "майстор" който е стигнал до това "логично " умозаключение?
    Некак си си мълчах три месеца ама и аз карам такова - валове на 160 х. не съм сменявал до сега. Нещо ти е сбъркано при последния реммонт

    ---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Ехееее..!!! Какво е това масово обслужване на 60к. км

    ---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:58 ----------


    Да де ама какво се сменя по-електрониката и скорости и др.
    И си мисля че ТС би трябвало да пасне ама вече електроника,скорости и др. незнам
    Ако слагаш ТС пак ще трябва да ревизираш мотора - 1000 лв близо. После сменяш всички кабеляци свързани с матора + ЕКУ и може би некой уред нема да работи както трябва (инфо дисплея или борда).

    По-добре ревизирай ЖТС-а, карантията е 1/1 с ТС без буталата, глава, запалване,инжектори.
    Вероятно имаш краш на КВал - 1 от ТС 2.0 и си ток.
    Ако са инжектори - 2-ра ръка са около 60-80 лв. бобина 50-80 лв и така тръгваш .
    Като двг - много риятна за каране, тръгва в ниските около 2000 об. и върви прилично, след 3500 има оня готин момент да те ритне магарето в г..ъ та до 6500.
    Разхода в града ако я караш пенсионерската ми е падал до 8 извън сам свалял на 6.2. Разсърдиш ли я обаче вдига с две три кила по дестинации
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  8. #8
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Ти си сменил едни валове, минал си 60хл км и сега са кръгчета или си чел някакво "компетентно" мнение на "майстор" който е стигнал до това "логично " умозаключение?
    Некак си си мълчах три месеца ама и аз карам такова - валове на 160 х. не съм сменявал до сега. Нещо ти е сбъркано при последния реммонт

    ---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:04 ----------



    Ако слагаш ТС пак ще трябва да ревизираш мотора - 1000 лв близо. После сменяш всички кабеляци свързани с матора + ЕКУ и може би некой уред нема да работи както трябва (инфо дисплея или борда).

    По-добре ревизирай ЖТС-а, карантията е 1/1 с ТС без буталата, глава, запалване,инжектори.
    Вероятно имаш краш на КВал - 1 от ТС 2.0 и си ток.
    Ако са инжектори - 2-ра ръка са около 60-80 лв. бобина 50-80 лв и така тръгваш .
    Като двг - много риятна за каране, тръгва в ниските около 2000 об. и върви прилично, след 3500 има оня готин момент да те ритне магарето в г..ъ та до 6500.
    Разхода в града ако я караш пенсионерската ми е падал до 8 извън сам свалял на 6.2. Разсърдиш ли я обаче вдига с две три кила по дестинации
    A Може просто да си намериш ревизиран със скорости електроник и тн за 1000 лева имаги ..... ма незнам алфата на газ не е добра идея поне мое мнение ама живота ни принуждава за съжаление ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Ами колега, разрови се в интернет и виж,че за 156 2.0 jts го дават, на всеки 60000 км. смяна на разпределителни валове. Аз моите не съм ги сменял, защото колата ми е на 63000 километра, само че след като я заведох за смяна на флошки, видях за какво става въпрос. 4-5 гърбици бяха изядени. А тази кола нито я режа, нито я карам с изгоряло масло. Всичко и се поддържа както е по книжка.
    Поздрави
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  10. #10

    Default

    ами ще ги яде щото като гледам пък в тая книжка пише 10w60 за италитууу добре ама за тук не е добре и затова и са изядени (говоря за през зимата че не е добре)
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    ами ще ги яде щото като гледам пък в тая книжка пише 10w60 за италитууу добре ама за тук не е добре и затова и са изядени (говоря за през зимата че не е добре)
    Ама моля ти се... маслото няма нищо общо .
    И 10W60 може да не е особено приятно за студени стартове, ама чак пък да ти се "заоблят валовете" за има няка 60К
    А да не говорим, че колегата сигурно я кара от 10-15К в БГ.
    Нали се сещаш, че просто не е от маслото.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    ами ще ги яде щото като гледам пък в тая книжка пише 10w60 за италитууу добре ама за тук не е добре и затова и са изядени (говоря за през зимата че не е добре)
    Ми точно такива мнения водят до горните заключения като щета - и във Финландия и в Италия и в Австралия този матор се кара с 10в60.
    Всяко друго "логично" според климата масло прави простотии и заключението е "най-калпав мотор".
    Точно пролемните кошници от Италия са се карали с различно от 10в60 - в чуждите форуми е описано като проблем предизвикан от дилъра поради мерак за икономия при гаранционното обслужване.
    Last edited by vlalov; 19-10-2012 at 21:54.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ама моля ти се... маслото няма нищо общо .
    И 10W60 може да не е особено приятно за студени стартове, ама чак пък да ти се "заоблят валовете" за има няка 60К
    А да не говорим, че колегата сигурно я кара от 10-15К в БГ.
    Нали се сещаш, че просто не е от маслото.
    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Ми точно такива мнения водят до горните заключения като щета - и във Финландия и в Италия и в Австралия този матор се кара с 10в60.
    Всяко друго "логично" според климата масло прави простотии и заключението е "най-калпав мотор".
    Точно пролемните кошници от Италия са се карали с различно от 10в60 - в чуждите форуми е описано като проблем предизвикан от дилъра поради мерак за икономия при гаранционното обслужване.
    маслото е идеално но за хора които като заначало знаят какво е автомобил знаят за какво служат датчиците и знаят как трябва да се експлоатира един автомобил, а именно докато не загрее колата да не се дава газ това е, а с това масло това правило важи 3 пъти повече!!! 10w60 зимата е захаросан мед това е... а италиянците са предписали това защото при тях е горещо и само това масло ще държи да се кара лятото на душманско каране
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    маслото е идеално но за хора които като заначало знаят какво е автомобил знаят за какво служат датчиците и знаят как трябва да се експлоатира един автомобил, а именно докато не загрее колата да не се дава газ това е, а с това масло това правило важи 3 пъти повече!!! 10w60 зимата е захаросан мед това е... а италиянците са предписали това защото при тях е горещо и само това масло ще държи да се кара лятото на душманско каране
    Много погрешна информация!!!!!!


    Моля да се прочете таблицата.

    http://www.onewayoil.com/files/SAE.pdf

    след това...
    http://flcf.onion.it/commonfile/eng/...7_stec_ENG.pdf


    10W60 маслата на Petronas Selenia са изцяло синтетични, т.е. имат минимално МАЛКО подобрители на вискозитета на маслото спрямо минерални, полусинтетични и т.н. масла, което води до много по-бавно стареене и загуба на качествата на маслото дори и след 10 000 км пробег и 12 месеца употреба.

    т.е. като стане - 37 градуса и въобще успеете да отворите въпросното GT, GTV или 156 -ца, преди да се опитате да запалите, звъннете ми да гледам сеир.

    Aко мислите друго, дайте да сравним 10W60 Racing с масло предложено от вас като по-добро за JTS-a и за България.


    Искам да попитам и какво е "ВЛОЖКА" при JTS мотора. Вложка съм чувал да се вика на поне четири елемента, които могат да се намират в цилиндрова глава на ДВГ: шимче, пул, повдигач, тарелка. Та ми е интересно ако науча ново нещо на което му се вика ВЛОЖКА.
    Last edited by ne0; 20-10-2012 at 00:15.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Много погрешна информация!!!!!!


    Моля да се прочете таблицата.

    http://www.onewayoil.com/files/SAE.pdf

    след това...
    http://flcf.onion.it/commonfile/eng/...7_stec_ENG.pdf


    10W60 маслата на Petronas Selenia са изцяло синтетични, т.е. имат минимално МАЛКО подобрители на вискозитета на маслото спрямо минерални, полусинтетични и т.н. масла, което води до много по-бавно стареене и загуба на качествата на маслото дори и след 10 000 км пробег и 12 месеца употреба.

    т.е. като стане - 37 градуса и въобще успеете да отворите въпросното GT, GTV или 156 -ца, преди да се опитате да запалите, звъннете ми да гледам сеир.

    Ако мислите, че греша, дайте да сравним 10W60 Racing с масло предложено от вас като по-добро за JTS-a и за България.


    Искам да попитам и какво е "ВЛОЖКА" при JTS мотора. Вложка съм чувал да се вика на поне четири елемента, които могат да се намират в цилиндрова глава на ДВГ: шимче, пул, повдигач, тарелка. Та ми е интересно ако науча ново нещо на което му се вика ВЛОЖКА.
    Ако обясниш тия цифрички и за ония дето не разбираме, както и уточненията - crank, yield stress
    Какво се очаква да се случи при -37 всъщност?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •