Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Алфа Ромео 166 JTD съвет

  1. #1

    Default Алфа Ромео 166 JTD съвет

    Здравейте!
    Първо се извинявам ако не му е тук мястото!
    Та на темата:Разглеждах много Алфи и много ми допадат,но все се чудя защо са толкова евтини след като изглеждат като коли над средната класа в България?Въпроса ми главно е мога ли да си намеря читава Алфа 166 JTD 2000 година за 3,4 хиляди лева(ще ми е първа кола) иии даже и да не мога какви са най-често срещаните проблеми при тях?Колко пари също така може да ми излезе ремонта също няма да е зле да знам.
    Извинявам се отново ако не му е мястото тук да питам!Знам че сигурно форума е пълен с такива въпроси и е трябвало да се поразровя но намирам само стари теми или просто съм си идиот!

  2. #2

    Default

    Поддръжката е убийствена, като за всяка кола висок клас , виж темата за ремонти и цени, хората се възхищават на колите ни и същевременно ги плюят, те никога обаче няма да карат алфа , защото не разбират, поне веднъж в живота си човек трябва да има алфа
    Last edited by lordliness; 18-10-2012 at 00:03.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Зависи от късмета. Ако вземеш безпроблемна кола ще мине време, докато се появят проблемите. Обаче като се появят, жална ти майка... Но не се отказвай, за всеки проблем си има решение, има части на старо, има теми във форума за по-евтини решения за окачването... Моята когато я взех не вървеше хич, вложих малко парички в нея и се оправи. За да стане като нова, ще трябва да вложа още тройно, но това е друга тема. Както спомена колегата, човек който има поне малко бензин (нафта ) в кръвта трябва да е притежавал поне една Алфа, а 166 е много добър избор.

  4. #4
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Ще ти кажа само, че Алфа Ромео 166 не е за първа кола. Вземи си нещо по-малко.

    Иначе за автомобилът и марката могат да се кажат страшно много положителни неща, като "страст" и "душа" ще са най-повтарящите се.

    п.с. Могат да се кажат и не толкова хубави неща като това, че Алфа Ромео раждясва още в брошурата.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  5. #5

    Default

    На мен първата кола ми е именно 166-цата и не виждам някакъв проблем. Изобщо не е толкова голяма, колкото изглежда, има задоволителна маневреност и се кара много лесно. С габарита се свиква лесно, първата седмица когато взех моята ходих на чудните мостове, който е бил знае колко е тесен пътя до там. Ако имаш постоянни финанси, не виждам какво се чудиш.

  6. #6

    Default

    Казвам първа кола в смисъл че ще е моя,а не че току що съм взел книжка.Имам доста навъртяни километри за млад шофьор и съм карал и бусове.Габаритите не смятам че ще ме притесняват,просто май вече казах че съм много впечатлен от самата кола и се надявам да не и стана роб със разходи по нея всеки месец(освен гориво).От всичките коли които гледам Алфата изпъква пред тях и знам че няма да си взема кола която няма да ми създава проблем.Сега чета из форумите за другите коли то не бяха нисани,фордове и т.н(само дизели) ,обаче само тук си направих труда да пиша

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by pavlov92 View Post
    Казвам първа кола в смисъл че ще е моя,а не че току що съм взел книжка.Имам доста навъртяни километри за млад шофьор и съм карал и бусове.Габаритите не смятам че ще ме притесняват,просто май вече казах че съм много впечатлен от самата кола и се надявам да не и стана роб със разходи по нея всеки месец(освен гориво).От всичките коли които гледам Алфата изпъква пред тях и знам че няма да си взема кола която няма да ми създава проблем.Сега чета из форумите за другите коли то не бяха нисани,фордове и т.н(само дизели) ,обаче само тук си направих труда да пиша
    Това удебеленото стана при мен. Но все пак не се отказвай, не знам какво друго си гледал, но въпреки проблемите бих направил същия избор. Въртя по най-дългия път за да удължа кефа от шофирането, карал съм и други модели на марката от съвременната и история, но друга като 166 няма .

  8. #8

    Default

    Баси зомбираните типове дето сме се събрали в тоя форум А към колегата, пуснал темата - гледай, гледай и пак гледай преди да купиш. Важното е наистина да намериш читава кола, което и ти пожелавам.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Баси зомбираните типове дето сме се събрали в тоя форум А към колегата, пуснал темата - гледай, гледай и пак гледай преди да купиш. Важното е наистина да намериш читава кола, което и ти пожелавам.
    Напротив, аз съм изключително здравомислещ, просто обичам жените да се обръщат след мен и когато съм в колата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Колега, мога да ти го кажа направо - тази кола ще ти гълта около 3 хил. (+- няколко стотин лева) на година (ремонти, данък, застраховки, винетка, без горивото) ако попаднеш на читав екземпляр. Ако уцелиш гробница - първата година ще е х2. Ако мислиш, че ти е по джоба - действай - няма да останеш разочарован. Ако ли не, по-добре не се хващай, ще намразиш марката...
    Това е основната причина колите да са евтини, за класа си.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Напротив, аз съм изключително здравомислещ, просто обичам жените да се обръщат след мен и когато съм в колата.
    Sorry,че не е по темата, ама то при зверското дрънчене на повечето 136-ци се обръщат всички, не само жените

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Sorry,че не е по темата, ама то при зверското дрънчене на повечето 136-ци се обръщат всички, не само жените
    Защо по темата е , обаче моята не дрънчи от никъде, по скоро мърка като котарак, предполагам от лагера на компресора

    ---------- Post added at 10:03 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Колега, мога да ти го кажа направо - тази кола ще ти гълта около 3 хил. (+- няколко стотин лева) на година (ремонти, данък, застраховки, винетка, без горивото) ако попаднеш на читав екземпляр. Ако уцелиш гробница - първата година ще е х2. Ако мислиш, че ти е по джоба - действай - няма да останеш разочарован. Ако ли не, по-добре не се хващай, ще намразиш марката...
    Това е основната причина колите да са евтини, за класа си.
    3000 е доста, аз от както я имам съм дал за ремонти около 1000, това включва и най- скъпия- съединител, данъка е 200, гражданската и тя там някъде.Всички коли се развалят.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Въртя по най-дългия път за да удължа кефа от шофирането.
    Ха, мислех, че само аз правя такива неща

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Стига сте плашили човека.
    Ако при покупката не се ръководиш непременно от ниската цена а добре прецениш техническото състояние на колата и така решиш да избереш разумната цена, вместо да икономисаш едни 1000 лв, купувайки някой барутарник.........вероянто ще случиш с хубав автомобил.
    Оттам нататък разходите за подръжката ще са като за всеки друг автомобил. И доста далеч от ужаса, който описва колегата Владев.

    Успех в избора!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Облужване на 2.4 JTD - от преди 3 дни:

    Ангренажен комплект 208 лв.
    Водна помпа 79 лв.
    Антифриз (1.5 л.) 16 лв.
    Пистов ремък 32 лв.
    Ролков обтегач 284 лв.
    Ролка 84 лв.
    Труд – обслужване/смяна ангр. 100 лв.
    -----------------
    ОБЩО: 803 лв

    Смяна на масло/филтри: 140лв.

    Гражданска: ~200 лв.

    Каско: ~400 лв.

    Данък (в София): 213.21 лв.

    Винетка: 65 лв, ГТП: 40 лв.

    Зимни гуми (другото лято пък летни ): 600-800 лв.

    Накладки (дискове?): 90 лв.

    Дотук: ~2600-2700 лв. без нищо изненадващо да е дошло.

    Носачите са по 150-250 лв (не си спомням точно за 166-цата цени). Съединителя е 300-450 (за усилен) лв + 150 лв за смяната му. Акумулатор - 200 лв. Рано или късно им идва времето.

    Случайно ако се окаже да е някоя възкръснала от отвъдното:

    Маховик - от магазина е 1000 лв, има ги за по 550-600 лв в ebay.
    Турбо - рециклиране или подмяна е между 500 и 1000 лв.
    Горивна помпа - и тя колкото турбото.
    Дюзи - 150 лв само за диагностика (на 5-те). И там е от 200 (разпръсквач) до 1000 (за нова).

    За това колега - гледай хубаво - в сервиз задължително преди да я купиш, да не се налагат тия последните.

    Не те плаша, просто да си подготвен. Аз като купуваш вагона ги знаех тези неща и все пак го взех и съм доволен.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Оттам нататък разходите за подръжката ще са като за всеки друг автомобил.
    Съгласен, просто да имаш кола си е Разход (и кеф)! Ако си купи Голф 4 TDI ситуацията няма да е много по-различна.

    Дописано: ecotronic - убеди ме - айде да не са 3000, но около 2 за София (заради каското) след първата година...
    Last edited by vladev; 18-10-2012 at 13:02.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •