Results 1 to 7 of 7

Thread: Препраграмиране на ключ за 147-ца

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    1

    Default Препраграмиране на ключ за 147-ца

    Здравейте,
    не знам дали някой е подхващал тази тема ни поразгледах и не видях извинявам се предварително ако темата се повтаря но имам проблем и искам да го разреша.
    Когато си взех колата я взех само с един ключ и това не е единствения проблем , също така този ключ няма бутони за отключване и отваряне на багажника, а за съжаление той се отваря само от вътре а това е доста досадно. За това си намерих ключ с 3 бутона и сега се чудя дали чипа на този ключ може да се препрограмира за моята кола и дали ще може да се обучи да отключва багажника и вратите.

  2. #2
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by hordelov View Post
    Здравейте,
    не знам дали някой е подхващал тази тема ни поразгледах и не видях извинявам се предварително ако темата се повтаря но имам проблем и искам да го разреша.
    Когато си взех колата я взех само с един ключ и това не е единствения проблем , също така този ключ няма бутони за отключване и отваряне на багажника, а за съжаление той се отваря само от вътре а това е доста досадно. За това си намерих ключ с 3 бутона и сега се чудя дали чипа на този ключ може да се препрограмира за моята кола и дали ще може да се обучи да отключва багажника и вратите.
    здравеи колега чипа може да се прехварли в новата ти кутиика но демек от старият ти ..Или да му се направи копие но да се препрограмира самото дистанционно да откл. багажника и централното не става поне така знам ...а оргинален нов с дистанционно е доста пари 400 500 лв ..Но има и друго нещо аларма за 100 лв която да е по сносна със дистанционно което ще ти ги отваря и пак да си палиш с твоят

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by hordelov View Post
    Здравейте,
    не знам дали някой е подхващал тази тема ни поразгледах и не видях извинявам се предварително ако темата се повтаря но имам проблем и искам да го разреша.
    Когато си взех колата я взех само с един ключ и това не е единствения проблем , също така този ключ няма бутони за отключване и отваряне на багажника, а за съжаление той се отваря само от вътре а това е доста досадно. За това си намерих ключ с 3 бутона и сега се чудя дали чипа на този ключ може да се препрограмира за моята кола и дали ще може да се обучи да отключва багажника и вратите.
    Има аларми на пазара за по 150-тина лв. който има една камара функции! Като, отваряне на багажника от дистанционното, при заключване да се вдигат прозорците, да се пали колата от самото дистанционно, и дори тези аларми са с радио връзка и им дават 1 км и нещо ... и още една камара екстри! Само не-знам дали ще станат тези аларми за нашите коли, но би трябвало!



  4. #4
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Има аларми на пазара за по 150-тина лв. който има една камара функции! Като, отваряне на багажника от дистанционното, при заключване да се вдигат прозорците, да се пали колата от самото дистанционно, и дори тези аларми са с радио връзка и им дават 1 км и нещо ... и още една камара екстри! Само не-знам дали ще станат тези аларми за нашите коли, но би трябвало!
    стават и са по 100 лв по 60 70 80

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Външна аларма ще реши проблема с бутоните, но какво се случва ако тоя ключ се загуби или повреди, тая кола само репатрак тип паяк може да я помести.
    Имобилайзера не се маха толкова лесно... а докато е там, друг ключ не може.
    Колкото и да е неприятно, на колегите само с 1 наличен ключ - да си извадят нов (дори да е без бутони) и да им го програмират.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Външна аларма ще реши проблема с бутоните, но какво се случва ако тоя ключ се загуби или повреди, тая кола само репатрак тип паяк може да я помести.
    Имобилайзера не се маха толкова лесно... а докато е там, друг ключ не може.
    Колкото и да е неприятно, на колегите само с 1 наличен ключ - да си извадят нов (дори да е без бутони) и да им го програмират.
    Имобилайзера не е толкова страшен, има си методи...Миналата година се бях прецакал и се наложи да си резна кабелите на имобилайзера, след като ги резнах, вече проблеми с него нямах хаха и си запалих благополучно! Да не се случва, разбира се!



  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Брей брей... какъв е тоя имобилайзер, че ми стана интересно?
    Няма такъв имобилайзер В СВЕТА дето се премахва само с рязане на кабели...

    А по темата - може да се препрограмира ключ от друга кола (естествено същия модел) и да работят и бутоните.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •