Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с паленето

  1. #1
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default Проблем с паленето

    Здравейте колеги.Проблема е следния.. когато колата е студен двигателя натискам веднъж педала на газта и въртя и пали веднага после последва едно леко друсане на колата прекъсване докато загрее малко двигателя и се оправя.. но да дойдем на главното .. понякога като е студена върти малко повече от нормалното или просто иска да я врътнеш 2-ри път ,че да запали.. авомобила е Алфа рормео 156 1.6 Twin Spark ... свещите са подменени но ми направи впечатление че лулата на първи цилиндър бобината която е от долу е разкъсана възможно ли е да дава отечки и това да е проблема.. Как мислите вие колата е обслужена и преди обслужването и след пак го прави този номер.. Акумулатора е 380-400 стартов ток мисля.. да подчертая ,но е в добро здраве и ме съмнява той да е проблема.Иначе като е загряла върви супер и мърка като котенце
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Аз да питам каква е идеята на натискането на газта преди да запали?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Ами цялата история е .. Преди да запаля натискам педала на газта до доло пускам го .. и като завъртя ключа пали от раз съм забелязал .. но докато го завъртя не натискам педала !! .. та това ми прави впечатление или просто се заблуждавам
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    за тресенето търси от къде смуче въздух. Най често от гофрирания маркуч

  5. #5
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Е тя като поработи 2 минутки и всичко изчезва като нова е.. Помня ,че на стария ми Форд Ескорт 1.8 чист дизел ги правише тези номера на студен двигател като запали и хълцаше направо за 1-2 минути и после изчезваше.. това ставаше като при моя проблем сега пак при напълно студен двигател
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  6. #6
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    А някой да знае кой кабел на контактния ключ е "+" ,защото на него ще трябва да вържа бутона на газовата която ще слагам. Имам предвид какъв е цвета на "+". И някой има ли схема на запалването ,за да разбера кои кабел за какво е. Говоря за контактния ключ и съответните му степени при завъртане.
    Last edited by deznam; 21-10-2012 at 20:06.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  7. #7

    Default

    и аз го имам този проблем и при мен идва от маркучето от бензиновата помпа до щуцера на кошницата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •