Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: От какво "не влиза" първа предавка..?

  1. #1

    Default От какво "не влиза" първа предавка..?

    А..?
    Last edited by badmadafaka; 20-12-2012 at 20:28.

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Предполагам, че съединителя е наред ? Ще следя темата с интерес, дано някой ти даде отговор, но определено при Lancia Kappa със същият мотор го няма проблемът!
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ..... все едно, че лоста просто няма ход там, където е първа...

    Без да съм виждал механизма на скоростите но:
    Този механизъм няма ли някакви регулировки?
    В смисъл когато се опитваш да включиш първа,механизма за включване да застава в междинно положение и да се опитва да включи две скорости, което е невъзможно и затова да не може да влезе.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А синхронизатор на 1-ва скорост?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А синхронизатор на 1-ва скорост?
    Неможе ли да се пробва когато запъва и неиска да влезе първа да се тръгне от втора?! Ако от 2-ра няма грижи (всеки път когато има проблем с 1-ва) нее съединителя а самата 1-ва скорост.. И другото, като неиска да влезе първа ако се изгаси двигателя промяна има ли?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6

    Default

    Единствената причина е непълно отделяне, при мен се получи също след смяна на съединителя. Когато времето е студено вкарването е невъзможно почти( нито първа, нито втора), когато колата е топла и лятото влиза лесно( не знам защо). За да включа зимата първо вкарвам четвърта и после първа влиза веднага, ако пусна и натисна съединителя на свободна пак не влиза. Имам една тема по въпроса- ето тук го коментираме http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=65286
    Лятото бях забравил за проблема, сега когато захладня се появи пак. Все се надявам, че като се поизноси феродото ще се оправи
    Last edited by lordliness; 23-10-2012 at 20:29.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    С риск да ти оспамя темата..след смяна на съединителя,1-ва предавка влиза по абсолютно същият начин като при теб.Може би с разликата че като загрее колата проблема се среща по-рядко.Процедурите които си описал някои от тях съм ги дублирал...помпите и течността с маслото.Разликата е че сваляхме отново скоростната кутия заради съмнения за износена шийка.Сменихме я но проблема с първа остана.Тампоните не съм сменял,за разлика от жилата с които си поиграх на воля няколко дни.Разлика никаква,освен че лоста стана по стегнат.Съединителя е Валео.За неправилен монтаж или менте и дума не може да става.Проблема повече от година.Не съм се примирил не те и съветвам защото е изключително дразнещо направо побъркващо,макар че е 166-та на жена ми и рядко я карам представям си какво и е на нея.Варианта които съм намислил е смяна на цялата кутия напролет,тъй като механизма,избирача и течностите не са причината

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Въпроса е много интересен.
    Липса на масло, счупен синхронизатор, калпав съединител....
    Всички тия неща са много правилни, но никой не спомена за лагера в коляновия вал.
    Сачмен, ролков или просто бронзова втулка, той е най-често срещаната простотия, заради която първа не включва добре.
    Защото може всичко да изключва много добре, но затяга ли тоя лагер, никакъв синхронизатор не помага.
    Обикновено при смяна на съединителя, ако не се погледне, може да попадне някоя мръсотия и той да блокира.
    Поради тая причина съм виждал човек да къса три феродови диска, преди да се усети!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Въпроса е много интересен.
    Липса на масло, счупен синхронизатор, калпав съединител....
    Всички тия неща са много правилни, но никой не спомена за лагера в коляновия вал.
    Сачмен, ролков или просто бронзова втулка, той е най-често срещаната простотия, заради която първа не включва добре.
    Защото може всичко да изключва много добре, но затяга ли тоя лагер, никакъв синхронизатор не помага.
    Обикновено при смяна на съединителя, ако не се погледне, може да попадне някоя мръсотия и той да блокира.
    Поради тая причина съм виждал човек да къса три феродови диска, преди да се усети!

    Иво, Моля те, не пиши простотии. Ако не си запознат с конструкцията на конкретният автомобил, не пиши Общи Приказки, не е този раздел. Тази кутиа, както и всички други Фиатски ск. кутии от последните 20 години няма лагеруване на първичния вал на скоростите във коляновия вал.

    А по темата: Всичко отива в синхронизатора на 1-ва скорост. Специално на тази кутия е двоен бронзов и ако се преебе (например сцепи) дори единият от 2-та, то 1-ва няма да влиза.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #10

    Default

    Сигурно понякога включвате трудно и задна?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post

    @Linkestis: В какво състояние беше съединителя като сваляхте втори път кутията..? Какъв модел е съединителя - "усилен" или стандартен..? Всъщност то май твоя стандартен е това, на което викат "усилен" за 156, демек вида няма значение, щото моя е оригиналния за моя си мотор...
    Ами свалихме кутията няма и след седмица.На жената е със стандартен съединител които го дават за 166-ца.На моята има само дрънчене сутрин /така наречения "усилен"/при отрицателни температури.Не съм специалист но съм склонен да повярвам че проблема е в кутията.

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Пичове, евала, че споделяте възможните прични за невключване на първа предавка, само, че аз изрично съм помолил да прочетет внимателно всичко, което съм написал и да кажете предположение... Не, че имам против всеки да сподели какво знае за невключването на първа, но все пак мен ме интересува отговор на симптомите, които аз съм изброил...
    Адаш, тоя лагер много логична причина ми се вижда, ама дали от него може понякога да влиза перфектно, понякога не..?
    Някой има ли картинка как изглежда това нещо..?
    Както Боби е писал, при вас тоя лагер липсва.
    Все пак дали го има в коляновия вал или не, първичният вал трябва да лагерува някъде. Проявявайте малко въображение.
    Оказва се, че това е синхронизаторите за 1-ва скорост.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Супер... Ама ако е тоя синхронизатор не трябва ли да се държи по различен начин при работещ и загасен двигател..? Защото това съм го пробвал специално - на изгасен двигател изреждам с/без съединител 100 пъти предавките, за да видя дали ще "забие" първа и резултата е точно същия като в при работещ двигател - горе-дулу 50:50 или включва перфектно без намек, че ти е топила нервите, или просто я няма...
    Тогава забрави за лагеруване, криви дискове и прочие.
    проблема е от топката на скоростният лост, през жилата и вилката, та чак до муфата, вилката и синхронизатора.
    На една 146-ца имаше подобен проблем и преди да сменят скоростната кутия се оказа закъсано жило. Я едната посока задържаше, а в другата не.
    Сега само си философствуваме!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз имах проблем с една такава. Оказа се избирача и по-точно съчмата която щраква когато лостчето избутва. Просто съчмата не искаше да прибера и се наложи да се отвори кутията и да се замени. Може да не използвам точните изрази понеже не съм специалист по кутии.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Проблема е простичък и всеки който се занимава със скорости може да го отстрани Състои се в лоста който държи вилката на първа скорост там където лоста лагерува в кутията се получава задиране и вилката блокира Айде дерзайте
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •