Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Газов инжекцион , помогнете

  1. #1
    Младши алфист Saxy's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    8

    Default Газов инжекцион , помогнете

    Здравейте Първо се извинявам ако не съм уцелила раздела за тази тема. Въпроса ми е следния:
    Имам алфа 147 2.0i бензин.Ужасно много ми харчи и едвам я изхранвам.Искам да си сложа газ , обаче нямам идея какъв точно от къде и колко струва.Моля някой да ме осветли какво да търся.Мерси предварително
    Няма начин,да няма начин !

  2. #2

    Default

    Първо да уточним колко е това "ужасно много", което ти харчи колата. Ако е около 13л/100км в София е съвсем нормално, ако е повече от 14 значи най-вероятно има някакъв проблем, който е препоръчително да се отстрани преди да се слага каквато и да било газова уредба/газов инжекцион. Дебитомер, ламбда сонди, свещи проверявани ли са какво е тяхното състояние към настоящия момент?
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Saxy View Post
    Здравейте Първо се извинявам ако не съм уцелила раздела за тази тема. Въпроса ми е следния:
    Имам алфа 147 2.0i бензин.Ужасно много ми харчи и едвам я изхранвам.Искам да си сложа газ , обаче нямам идея какъв точно от къде и колко струва.Моля някой да ме осветли какво да търся.Мерси предварително

    ГИ Фобос са доста добри и цената е приемлива.
    С такава уредба разходът ми при градско е в границите 13 - 14/100 а извънградско - 10/100

    Вероятно ще получиш повече информация, ако зададеш въпроса си във форума за
    Алфи на газ


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Младши алфист Saxy's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    8

    Default

    Ами някъде към 13 май ми харчи което на мен ми се вижда много...с 20 лева бензин минавам към 60км и то без да мога да си я настъпя За това искам да сложа газ за да мога да си я юркам , иначе за какво съм я купила...Иначе като цяло си я потдържам и няма проблем със свещи и там другите дето ги каза
    Last edited by Saxy; 23-10-2012 at 16:12.
    Няма начин,да няма начин !

  5. #5

    Default

    Разхода ти е ок за този мотор Просто туин спарка е лаком сравнено с 2.0 мотори на други марки.

    Относно газта - в раздела Алфи на газ ще намериш различни мнения относно различните газови инжекциони. Най-добре се консултирай с колегата robygаs.
    Alfa Romeo GT 1.9 16v

  6. #6
    Младши алфист Saxy's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    8

    Default

    Мерси за помоща.Ще пусна една тема там.А иначе , му писах на въпросния човек на лична но не ми отговаря
    Няма начин,да няма начин !

  7. #7
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Иди на място, изпушете по цигара, поговорете си ...
    Ако караш само градско няма да ти е кой знае колко далаверата...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    То газова добре ще си сложиш, ама се замисли и колко пари ще хвърлиш по това да я сложиш и дали ще можеш да ги избиеш ако караш на газ. Може да се окаже, че ти е по-евтино да си я юркаш така.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Иди на място, изпушете по цигара, поговорете си ...
    Ако караш само градско няма да ти е кой знае колко далаверата...
    Обикновено само чета, но тук ...
    11 газ с/у 11 бензин - дали няма далавера? И то в София

  10. #10
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Onemadcap View Post
    Обикновено само чета, но тук ...
    11 газ с/у 11 бензин - дали няма далавера? И то в София
    ГИ който прехвърля на температура и къси разстояния... ще имаш 8/100 бензин 4/100 газ.
    Спести 3 лв. на 100 км... имаш да избиеш 1000.
    Без да знаем конкретния случай не може да се каже.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    понеже имах същия мотор, та...
    Всяка седмица зимата си зареждах 98 за 10лв, относно стоплянето до нужните градуси (30-40) ставаше след около 5-10мин каране (от нас до баничарницата), което напълно ме устройваше (естествено с нов термостат). Разхода ми на газ беше приемлив, около 10-11 на 100км.
    пс Тва животно няма изхранване на бензин, особено ако го юркаш. Отначало преди да сложа газ и докато се нарадвам как изтегля, ми лапаше около 40лв/100км, в сравнение с предната ми кола 10-12лв/100км което хич не ми допадаше. Та така, ако ще се кара колата (поне 10000км годишно), задължително газ, след 10-15хил км газовото се избива и тогава почва икономията.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Аз слложжих Ланди Ренцо - по качествени и по-ефтини от Фобос. За сервиз и поддръжка няма да коментирам. С 20лв минавам 140кмсмесено каране. Разхода може да видиш в подписа ми.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  13. #13
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Onemadcap View Post
    Обикновено само чета, но тук ...
    11 газ с/у 11 бензин - дали няма далавера? И то в София
    Разхода на газ се вдига с 1-2 литра ... Отделно си и похапва бензинец през това време. Ако и спираш често уравнението дето си изписъл става неравенсто...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Разхода на газ се вдига с 1-2 литра ... Отделно си и похапва бензинец през това време. Ако и спираш често уравнението дето си изписъл става неравенсто...
    Извинявам се, че се намесвам, но ти къде си караш колата? Защото твоите постове са неадекватни за големите градове, големите преходи. И газов инжекцион като се настрои добре харчи колкото бензин. А ако колата ти е наред загрява за 2-3 мин. Не говоря за -20градуса

  15. #15
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    В софия я карам. Ако ГИ настроиш да гори 1:1 ще позагубиш бая кончета. За какво и е на колежката спъната 2л кола.

    morfius те и написъл също, че уравнението не е толкова просто.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •