Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Газов инжекцион , помогнете

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    В софия я карам. Ако ГИ настроиш да гори 1:1 ще позагубиш бая кончета. За какво и е на колежката спъната 2л кола.

    morfius те и написъл също, че уравнението не е толкова просто.
    Има един много прост начин човек да се ориентира и да прецени.
    Виж таксиметровия парк.
    Колега, посочи ми едно такси, което да кара на бензин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Всеки ден от София запад до аерогарата през жълтите павета 146 1.8 при мен 13/100 при жената 11/100.156 2.0 по същият маршрут 16/100 ,но плаче за смяна на дебитомер и сонда а и за кабели и свещи.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  3. #18
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    ecotronic
    Напълно съм съгласен с теб.
    Газова уредба е необходима когато се кара много.
    Бръмкаш ли по 10 км ден, като паркираш 5 пъти на кафенце, мол или бутик сметката е друга...
    ПП.Аз също карам на газ. Навлизаме отново в една многократно дикскутирана тема, писано има много в раздела...
    Last edited by svetlastf; 24-10-2012 at 11:23.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #19
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе газта си е далавера отвсякъде (даже и по на сметка от дизела в момента). Все пак безнзина загрява за отрицателно време и трябва наистина да е кучешки студ, за да се наложи повече от километър да се кара докато превключи на газ. При добре настроена газова инжекция, практически трудно се усеща ралика с бензин и разхода на газ се вдига с не повече от 1-1.5л спрямо бензина, даже в някои случаи е и по-малко, но това зависи от самата газ. Аз бях с Фобос, която е много добра, но за жалост фирменият им сервиз в София е много некадърен и са страшни бездарници. Наложи се да жертвам гаранцията и да я закарам на друг човек, който я настрои да бачка като часовник. От тогава не съм имал никакъв проблем - бях навъртял 60к километра с нея, преди да продам колата. Просто 2.0 TS без газ е майко мила, защото бензина за нищо го няма -харчи като 6 цилиндров мотор.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #20
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има един много прост начин човек да се ориентира и да прецени.
    Виж таксиметровия парк.
    Колега, посочи ми едно такси, което да кара на бензин.
    Ти ми покажи такси което се гаси постоянно... и минава по по-малко от 100 км/ден

    Изобщо сметката е много проста, цената на уредбата и поддръжката + сумарната цена на газта и бензина (щото инжекцион дето да не гори и бензин в началото няма) дали е достатъчно по-голяма от тая само на бензин за поне година или две напред, че да си струва разправията и проблемите със закритите паркинги.
    Ако излизаш на добър + слагаш газта и пердашиш, ако не караш на бензин.
    Не е философия.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Ти ми покажи такси което се гаси постоянно... и минава по по-малко от 100 км/ден

    Изобщо сметката е много проста, цената на уредбата и поддръжката + сумарната цена на газта и бензина (щото инжекцион дето да не гори и бензин в началото няма) дали е достатъчно по-голяма от тая само на бензин за поне година или две напред, че да си струва разправията и проблемите със закритите паркинги.
    Ако излизаш на добър + слагаш газта и пердашиш, ако не караш на бензин.
    Не е философия.
    И какво като се гаси? Ти лично караш ли с ГИ? Че силно се съмнявам. Щото ако караше щеше да знаеш, че след като уредбата е настроена да минава на газ при 30 - 40 градуса, практически разход на бензин има само при студен старт. Ако при температура 15 градуса загася двигателя и запаля след 1 час, обръща на газ за 5 секунди. Та за какви паления говорим, че не мога да разбера.
    5000 км предимно градско съм ги минал с бензин за 100 лв. Като дръпна чертата - икономията заради това, че карам на газ е най-малко 300 - 400 лв
    Ако на някого тези пари са му излишни, на мен не са.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default темата

    Темичката леко се измести като гледам. По въпроса - Ланди Ренцо пасват идеално на нашите италианки, и аз съм с 2 коли 2.0 с различни марки уредби, изправни и редовно обслужвани, но от Ланди Ренцото на Алфата съм къде-къде по-доволен.
    Относно другия спор - слушайте опит, късо-доълго разстояние, палене-гасене, молове-барчета, газта винаги е по-на далавера от бензина. Не си заслужава единствено ако не караш колата си повече от 500км на месец, с оглед първоначалната инвестиция за ГИ.
    Бъркате сметките за липсата на ефективност от газта само защото Алфата (а и двете ми Ланчии също) достига работна температура (и съответното превключване на газ на 40, 50 или както е избрано) осезаемо по-бавно от примерно немския ми автомобил. Но за това е виновна само италианската инженерна мисъл. Все пак в България все още не е внесен 2ра употреба италиански кенеф с работещ/изправен термостат. Сигурно в завода и те са използвали турски части купени от магазинче на "Симеон", знам ли.
    Last edited by adv_petrov; 25-10-2012 at 08:53.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  8. #23
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    То си проста математика ве...Не трябват чувства и емоции.
    ТУК колегите са описали колко им горят колите на газ. Взимаш си моливчето и смяташ за тези километри които изминаваш колко парици ще дадеш за газ и колко за бензинец. След колко км / респективно дни/ със далаверата ще си изплатиш газовата и колко още дни след това мислиш да търкаляш този автомобил...
    Ако сумата те устройва слагай. Аз съм минал на газ около 70к км с моя автомобил за 5 години и за подръжка на газовата съм дал 30 тина лева за филтри.
    Лошото в случая е , че икономията не съм я видял в банковата си сметка. Всичко обратко в резервоара. Което значи, че караш повече километри , съответно амортизираш колцата повече и даваш парици от далаверата за нови носачи, свещички, дебитомери и други гадни скъпи нещица ...
    Туй последното е в кръга на шегата, но за съжаление е истина...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #24
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И какво като се гаси? Ти лично караш ли с ГИ? Че силно се съмнявам. Щото ако караше щеше да знаеш, че след като уредбата е настроена да минава на газ при 30 - 40 градуса, практически разход на бензин има само при студен старт. Ако при температура 15 градуса загася двигателя и запаля след 1 час, обръща на газ за 5 секунди. Та за какви паления говорим, че не мога да разбера.
    5000 км предимно градско съм ги минал с бензин за 100 лв. Като дръпна чертата - икономията заради това, че карам на газ е най-малко 300 - 400 лв
    Ако на някого тези пари са му излишни, на мен не са.
    Напълно съм съгласен.Аз при тия цени на горивата с бензин за 20 лв.което е нама 8 литра,изгарям 80 л. газ, през зимата със същото количество бензин 50л. газ и карам предимно в града,а нашия град е доста по-малък от София.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  10. #25
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Гастарбайтер е пъти по на сметка. Изобщо не слушай разбирачи.Гори литър повече, но цената е повече от 2 пъти по ниска. Като загрее веднъж до 82г ако не е много студено изстивам с часове т.е. ще прехвърли на газ много по бързо. Само 3 меесеца като е под 0 първоначално загрявам по бавно. Като загрее на място не гори бензин,както ако е в движение. В момента вадя моята от гаража и още минута вече е достигнала 40гр.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •