Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: С нова Алфа! ..happy

  1. #1
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default С нова Алфа! ..happy

    Добър вечер колеги (:
    На 9.10.2012г. ходих до София и закупих Алфа Ромео 155 1.7 8 клапана! Колата много ми харесва все пак е и моят първи личен автомобил, преди това пак карах Алфа, но 146 тд на брат ми.
    Има си колата за стягане, но няма и начин не е чисто нова и до където мога сам си я правя, а ако излезе нещо по-сериозно имам майстор и той Алфист
    Радвам ме, че е бензин и сега се радвам на звука..понеже вече има промени по кутията на филтъра
    Стига приказки ето малко снимки от днес :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01488.jpg   DSC01489.jpg   DSC01490.jpg  

  2. #2
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Честита италиянка! Много удоволствие да ти носи!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Честито! Дано да е читава и да те слуша! И като гледам не ти липсва ентусиазъм да я стегнеш!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Честито и от мен, колега !
    Ще се радваме да имаме сред нас нов и съвестен собственик на 155 !

    П.П. Като за начало, ако питаш мене, може да махнеш селските светлинки по фаровете и бронята ... На тая кола изобщо не й отиват !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Благодаря ви колеги!
    Мисля тук да качвам снимки и да описвам какви работи съм замислил и ще правя за напред
    Относно светлините, да и аз мисля да ги премахна !
    Иначе колата си я бива, харесва ми все пак е и АЛФА <3. Ще сменям водна и хидравлична помпа към 10 ноември, тогава моят майстор ще се освободи, ремъче също
    Но първо ще смяна хидравличното поне до тогава да се промие системата и най-вече рейката !
    Желание има и то голямо всеки ден правя нещо по нея може и гайка да е, но го правя с любов (:
    Към колегата Furious 155 гледах една твоя тема, как си сменил твоето хидравлично масло така и аз ще направя идните дни.

  6. #6
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Честита да ти е, колега! Само внимавай като смениш хидравличното масло да не стане изненада. В началото е много приятно, воланът направо става перце, но на тая стара рейка като й се вдигне налягането става да си е*е

  7. #7
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Честита Придобивка! Много безаварийни километри,Колега.

  8. #8
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Здравейте колеги
    Малко по, малко си правя Алфичката за да добива по-добър вид.
    Тези дни се занимавам с фаровете и решетката.
    Фаровете ги разглобявам и боядисвам в черен мат около рефлектора и лупата става много добре, но ще снимам като ги довърша.Решетката е счупена и напукана на доста места ще пробвам да я залепя и китосъм след което ще я боядисам и нея в черен мат, ако не стане ще взема нова здрава решетка, снимки от процеса ще кача само да спре да вали на вън
    А и някой има ли или може ли да ми намери стикер за задния прозорец (вътрешно лепене) на Club Alfa Romeo Bulgaria пишете тук или на лично ще съм много благодарен!!!
    Приятен ден на всички

  9. #9
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    Тук един колега дава файловете за стикерите /пост№245/
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=49698&page=17
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  10. #10
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Точно за това пиша тук колега, защото в моя малък град няма къде да си направя стикера.Просто ако някой има или може да направи да казва цена за да си поръчам
    Иначе ето до къде го докарах с фаровете, а утре ще боядисвам решетката надявам се до обяд вече да са на колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00189.jpg   DSC00192.jpg   DSC00191.jpg   DSC00193.jpg   DSC00190.jpg  


  11. #11
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Добър вечер колеги,
    Искам да ви питам какво ви е мнението за това масло http://www.motorni-masla.com/castrol...tec-10w40.html и също скоро накладки ще сменям и съм решил да са ето тези.. http://www.avtochasti-bulgaria.com/p...67.A4D-167.A4H
    знам има много реплики на истинските, но все пак дайте ако може вашето мнение
    Тези дни ще кача снимки с джантите в момента който търкалям.
    Колеги какво стана с стикера Защото в момента на задното стъкло ми пише RACING, впрочем имам едно приятелче с голфче ще за него този надпис
    На пролет с ниски пружини и гърне тип пура.. http://www.nolimit-bg.com/product.php?id_product=240 както и 16" джанти.
    Добре какви гуми може да побере отзад, защото сега е с 195/55 р15 и почти допират резервоара ?

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега, за маслото мога да ти кажа-в момента съм с такова, Кастрол 10/40, смело мога да кажа, че маслото е много по-добро от Селенията, с която бях миналата година, като освен това е значително по-евтино. Преди бях със Selenia 20k Special Formula Alfa Romeo, от смяна до смяна съм ДОЛЯЛ 5 литра масло. Castrol-а го взех от колега от Ауди-форума, всичко с филтрите ми стъпа на 90 лв, литър масло 12 лв в петлитрова туба. Сменил съм го юни месец, до момента съм долял 700 мл. Със селенията за приблизително същия пробег май бях долял 2 литра. Така че, действай смело, няма да съжаляваш, само гледай да не попаднеш на менте. А, като допълнение, на скоростите сложих Тутела (Селения) щото беше по-евтина и се появи леко виене...съжалявам, че не се бръкнах малко повече за Castrol. Може да питаш и колегата VFTI за неговите масла AGIP, а той май и Castrol може да ти достави на по-ниски цени

  13. #13
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Точно на този колега с ник: VFTI ще пиша или за AGIP защото е доста хвалено, или ако има
    Кастрол ще е още по-добре поне ще знам, че е истинско и е от човек който има Алфа..няма да ме прецака с менте !
    За разход на масло не знам все още, но сега е с Repsol 10w40 ще го сменям декември както и масло в скоростите, но ако нямам как за някакво читаво по-добре да позабавя смяната от колкото...

    Благодаря на колегата Dimicha за информацията

    За брембото някакви мнения как ви се струва като цена..за предни накладки.Реплика ли е или истинско БРЕМБО ?

  14. #14
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00202.jpg   DSC00203.jpg  

  15. #15
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?
    Моето лично е НЕ ГО ПРАВИ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •