Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: С нова Алфа! ..happy

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?
    Мнението ми е, че такава простотия не заслужава дори гоуф2
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Колеги какво ви е мнението за черен матов капак или с карбоново фолио ?
    Ако беше цялата хоризонтална част (2та капака и таван), тогава 3D-тъмносиво карбоново фолио щеше да заспи... Но ако ще пипаш само предния капак, по-добре вместо това дай тия пари да ти нарисуват на него емблемата на Алфа Ромео, ще е по-яко и по-ще се вписва от фолио само на 1 елемент от автомобила.
    Иначе импровизирай смело, щом твоята Алфа не е класирана да бъде вкарана в музей.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  3. #18
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    А според мен тия пари, които ще дадеш за карбоново фолио, ди дай за нови свещи...и за една хубава диагностика...или си смени маслото (на скоростите)...или антифриза....или някой датчик...или накладките...или най-малкото си зареди гориво, да не ти стои помпата без бензин и да се прецаква

  4. #19
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Значи за фолиото се отказах..
    Матова ако ще е, и тавана също Но само като идеи са тези !
    До колегата Dimicha така е най-правилно, но около стягането и другото по нея

    Поздрави..!

    Я да метната идеята за турбинка на газ или..?

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post

    Я да метната идеята за турбинка на газ или..?
    Турбинка+Газ=
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Сега си видях темата..и да почна да пиша колко още съм правил по Алфата... много е!
    То не беше ли: кабели,газова,двигател,масла,накладки,дебитомери,
    филтри,свещи,окачване,гърнета..охх и още куп много..явно предишния собственик само е карал тази кола.. И пореден месец не мога да се свържа с него да оправим документите..

    Но сега мисля, че изгоряла и бензиновата помпа..и съм разглобил отзад резервоара..дано да е прекъснат някъде кабела..а не да е изгоряла самата помпа!
    Как се маха тази кошничка където се намира бензиновата помпа..?

    До колегата : mimouzunov

    Сега твоята на бензин ли ще я правиш или си имаш ГИ?

    Ето малко снимки на колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01506.jpg   DSC02923.jpg   6.jpg   DSC_0053.jpg   DSC_8303.jpg  

    DSC_8363.jpg  

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Сега си видях темата..и да почна да пиша колко още съм правил по Алфата... много е!
    То не беше ли: кабели,газова,двигател,масла,накладки,дебитомери,
    филтри,свещи,окачване,гърнета..охх и още куп много..явно предишния собственик само е карал тази кола.. И пореден месец не мога да се свържа с него да оправим документите..

    Но сега мисля, че изгоряла и бензиновата помпа..и съм разглобил отзад резервоара..дано да е прекъснат някъде кабела..а не да е изгоряла самата помпа!
    Как се маха тази кошничка където се намира бензиновата помпа..?

    До колегата : mimouzunov

    Сега твоята на бензин ли ще я правиш или си имаш ГИ?

    Ето малко снимки на колата
    Не схванах точно какво ме питате ама.... Колата е с газов инжекцион от над 90000км... Няма да се маха а ще се кара и с него за напред каквото и да се прави...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Въпроса ми бе :
    Дали ще оставаш с газовия инж. или ще пробваш на бензин..(турбинирането)
    Интерес за мен е какво ще се получи..
    Last edited by Gena7a_Turb0; 12-08-2013 at 17:01.

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Въпроса ми бе :
    Дали ще оставаш с газовия инж. или ще пробваш на бензин..(турбинирането)
    Интерес за мен е какво ще се получи..
    Ами едната се получи и се движи вече към 1000км...
    Скоро и аз съм на ход, но сега се подготвят разни гарнитурки щуцери маркучи и какво ли не...
    А... ето и движещата се, Trendi-овата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...199052#1199052
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #25
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Но сега мисля, че изгоряла и бензиновата помпа..и съм разглобил отзад резервоара
    Как се маха тази кошничка където се намира бензиновата помпа..?
    Помпата за да я извадиш можеш да работиш или откъм багажника или откъм купето, но трябва да махнеш задната седалка и облегалката. Тъй че по-добре от багажника. Като откачиш всички кабели и маркучи влизащи в помпата, трябва да извадиш нивомера-това е най-гадния момент от цялата галимация. Вади се с въртене на четвърт оборот обратно на часовниковата стрелка и принципно трябва спец. инструмент, който влиза в едни издатини на пластмасата. Някой ползват две отвертки, аз го правя с дръжките на клещите-забивам ги в пластмасовите издатини на нивомера, натискам и въртя. Зорът е мнооого голям. Като извадиш нивомера, развърташ пластмасовия капак на бидона (резервоара)-и там е трудно, може да го почукнеш леко с някоя голяма и тъпа отвертка. После надигаш помпата, вадиш уплътнението и с връткане насам натам изваждаш кошницата. При обратното сглобяване сърдечно те съветвам да мазнеш нивомера с масло, там където уплътнява-завиването става много по-лесно. Същото важи и за капака на самия резервоар. Като извадиш помпата огледай хубаво маркучите и ако са здрави-НЕ ги бутай, щото после не можеш намери добър маркуч, който да сложиш там. Може само да ги притегнеш леко, ако има нужда. Аз най-после сложих там полиуретанов шлаух и май си реших проблема.

    П.С. Аз понеже съм я вадил тая помпа сигурно 20 пъти да сменям маркучи и др., като сглобя всичко, преди да сложа нивомера, правя следния тест-паля колата и с едно фенерче гледам през дупката на нивомера в резервоара кво става-дали не фъска бензин някъде от маркучите. Ако не фъска, завивам и газ.

  11. #26
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ами едната се получи и се движи вече към 1000км...
    Скоро и аз съм на ход, но сега се подготвят разни гарнитурки щуцери маркучи и какво ли не...
    А... ето и движещата се, Trendi-овата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...199052#1199052
    Благодаря ти колега за темата, много неща който не ми бяха ясни и не знаех към кой да се обърна за да попитам, точно от тук ми са изясниха Това с газовият инжекцион е предимство, самия компютър върши доста работа по настройката на горивото ! Има ли някакви проблеми от към градусите на запалването?

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Помпата за да я извадиш можеш да работиш или откъм багажника или откъм купето, но трябва да махнеш задната седалка и облегалката. Тъй че по-добре от багажника. Като откачиш всички кабели и маркучи влизащи в помпата, трябва да извадиш нивомера-това е най-гадния момент от цялата галимация. Вади се с въртене на четвърт оборот обратно на часовниковата стрелка и принципно трябва спец. инструмент, който влиза в едни издатини на пластмасата. Някой ползват две отвертки, аз го правя с дръжките на клещите-забивам ги в пластмасовите издатини на нивомера, натискам и въртя. Зорът е мнооого голям. Като извадиш нивомера, развърташ пластмасовия капак на бидона (резервоара)-и там е трудно, може да го почукнеш леко с някоя голяма и тъпа отвертка. После надигаш помпата, вадиш уплътнението и с връткане насам натам изваждаш кошницата. При обратното сглобяване сърдечно те съветвам да мазнеш нивомера с масло, там където уплътнява-завиването става много по-лесно. Същото важи и за капака на самия резервоар. Като извадиш помпата огледай хубаво маркучите и ако са здрави-НЕ ги бутай, щото после не можеш намери добър маркуч, който да сложиш там. Може само да ги притегнеш леко, ако има нужда. Аз най-после сложих там полиуретанов шлаух и май си реших проблема.

    П.С. Аз понеже съм я вадил тая помпа сигурно 20 пъти да сменям маркучи и др., като сглобя всичко, преди да сложа нивомера, правя следния тест-паля колата и с едно фенерче гледам през дупката на нивомера в резервоара кво става-дали не фъска бензин някъде от маркучите. Ако не фъска, завивам и газ.
    Браво бе, много добре към теб
    Само да излезе свободно време и започвам!

  12. #27
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Добър ден колеги..
    Ето какви джанти си взех..15'', 7J, ЕТ28 много ми харесват..с гуми 205/50/15..
    Но много, много не съм ги карал понеже няма време да си оправя помпата..може би утре ще се занимавам повечко!
    Дайте някакви идеи за джантите какъв цвят ще и прилягал най-много ?
    Бели...?
    Някои подарявали ниска пружини..че е като джип..

    (Джантите са взети преди може би три седмици, но вчера ги снимах.. за да ви ги покажа )

    Пичове преди 2 часа ходих до колата да видим за к'во иде реч..
    Погледнах първо предпазителите (и трите здрави) после релета разменях (аз имам само три,.. еднакви, без този за вариатора )
    Пак няма ток до отзад..значи някъде е прекъсната връзката има една синя кутийка под задната седалка (зад тази на пътника до шофьорската) там влиза цял сноп с кабели, ще проверя пина които отговаря за помпата дали идва ток до там поне..(ще позная кои е по цвета на кабелите от помпата) както и да е с това..
    Другото е, че и самата помпа е изгоряла или поне и давах ток директно от плафона, този в багажника за осветлението и нито бучи, нито шуми..нещо да бъркам..така ли се проверява помпата..?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_3453.jpg  
    Last edited by Gena7a_Turb0; 17-08-2013 at 16:41.

  13. #28
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Сега да споделя какво стана с колата
    Като цяло нещата се наредиха добре, дръпнахме я до една газ-станция и колата запали с дърпане понеже акумулатора бе изтощен..
    Сега обаче излезе друг проблем и то с рейката за които се надявам някои поне да даде съвет какво да правя..
    Проблема е там, че преди ми виеше помпата..сменях помпи поне три и пак виеха, но намерих един прегънат маркуч които е главния за помпата и сега вече не вие, но рейката сега страшно тече..напълнила е маншоните с течност и оставя диря..единственото което съм барал по нея докато не я карах е онзи маркуч и две скоби на маншоните понеже няма никакви..! Възможно ли е така да тече и ако е за ремонт кое излиза по - евтино да и взема ремонтен комплект или да купя втора употреба ?
    Само отдолу ли се сваля не може ли от някоя от страните за да има по-малко разглобяване..?

    Моля за помощ, че вече ми писна не мога и не мога да я покарам таз кола.. Много лош късмет имам с нея..

  14. #29
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега, рейката излиза отдолу най-лесно. Махаш двете колелета, развиваш тампона на мотора откъм скоростите, кормилните накрайници и болтовете на самата рейка, дето я държат към моста. За рейката са хванати и лостчетата на скоростите. След тва изкарваш единия край на рейката колкото може през единия калник (мисля,че през левия беше) а другия край излиза надолу и излиза цялата рейка. Колкото до ремонт-мисля, че най-изгодно ще ти излезе да я смениш с втора ръка оригинална рейка. Ремонт излиза към 200 лв сигурно, а нова рейка е 400-не си струва според мене. Ако сам си я правиш е друга работа.

  15. #30
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Благодаря ти колега за бързия отговор
    Според теб нормално ли е така да тече ?
    Страшно е просто..и волана е много тежък!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •