Page 309 of 320 FirstFirst ... 209259299307308309310311319 ... LastLast
Results 4,621 to 4,635 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4621
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Здравейте, колеги! Трябва да демонтирам заден ляв амортисьор. Днес разрких корите, видях къде е горе. Обаче въпроса ми е как е хванат за купето?
    Виждам тамопона, развъртях гайката и под него друг тампон с друга гайка. Някъде болтове по купето няма ли? Колата е Алфа 147, фейс. Мерси!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  2. #4622
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Няма. Маха се горната гайка с гумента шайба и после отдолу се издърпва.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #4623
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Няма. Маха се горната гайка с гумента шайба и после отдолу се издърпва.
    Мерси!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  4. #4624
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Здравейте, колеги! Трябва да демонтирам заден ляв амортисьор. Днес разрких корите, видях къде е горе. Обаче въпроса ми е как е хванат за купето?
    Виждам тамопона, развъртях гайката и под него друг тампон с друга гайка. Някъде болтове по купето няма ли? Колата е Алфа 147, фейс. Мерси!
    Можеш да погледнеш този клип:
    https://youtu.be/YqsnJpUfLfs
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #4625
    Младши алфист pankara77's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    46
    Posts
    9

    Default

    Здравейте колеги имам алфа 147 2002г. , искам да си сменя корите на вратите понеже плата им е провиснал. Дали от фейслифтовите ще паснат на моята?
    Алфа Ромео 147 1.9 JTD 115hp - 2002г.

  6. #4626
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Залепи го бре ,колега.Става.

  7. #4627
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Залепи го бре ,колега.Става.
    +1, моите ги лепих с Прома, две години не са мръднали.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #4628
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Здравейте, колеги, някой знае ли за какво служи 50А бушона над акумулатора?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  9. #4629
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте! Искам да се допитам до знаещите- някой махал ли е катализаторите на твин спарк ? Има ли смисъл и разваля ли се звука на колата? Става въпрос за 1.8.

  10. #4630

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Здравейте! Искам да се допитам до знаещите- някой махал ли е катализаторите на твин спарк ? Има ли смисъл и разваля ли се звука на колата? Става въпрос за 1.8.
    Моята е купих без, има някакво гърне там, добре си звучи.

  11. #4631
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Здравейте! Искам да се допитам до знаещите- някой махал ли е катализаторите на твин спарк ? Има ли смисъл и разваля ли се звука на колата? Става въпрос за 1.8.
    Зависи годината на производство.Първата ми беше 97-а, с един катализатор и една ламбда преди него.Понеже исках "спортен звук" го махнах, сложих резонаторно гърне ама от тия дето са с вата и тежат, не от консервите.Звука стана приятен за ушото.Сегашната е 2001 - и е с три катализатора и три сонди и не съм правил експерименти, понеже искам да ми е тихо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #4632
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Зависи годината на производство.Първата ми беше 97-а, с един катализатор и една ламбда преди него.Понеже исках "спортен звук" го махнах, сложих резонаторно гърне ама от тия дето са с вата и тежат, не от консервите.Звука стана приятен за ушото.Сегашната е 2001 - и е с три катализатора и три сонди и не съм правил експерименти, понеже искам да ми е тихо.
    Ами 2006 е колата с 3 катализатора и 3 сонди, но нещо ми се струва че е спъната, а и искам да има и по-спортен звук доколкото е възможно

  13. #4633

    Default

    Само с едно крайно гърне и резонатор посредата звука е жесток.
    Ако си от софия може да чуеш моята през седмицата.

  14. #4634
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Ами 2006 е колата с 3 катализатора и 3 сонди, но нещо ми се струва че е спъната, а и искам да има и по-спортен звук доколкото е възможно
    Ми те катализаторите могат да се махнат, проблема е сондата мужду катализаторите.Нещо софтуерно се изключваше ли...не знам нека знаещите кажат, другите две дето са преди първите два катализатора зад радиатора се падат не са проблем защото са преди катализаторите.Ма ако очакваш че ще литне не се надявай, не знам колко коня ще освободиш най-вероятно звука заблуждава за повече мощ.Както каза колегата, с едно гърне и резонатор звука е жесток, особено по магистралата не се трае.Доколкото си спомням от предната кола ,144 коньовата, катализатора го преправях.Оригиналния катализатор е комбиниран гърне с катализатор.Отрязах го през горе долу средата/то си личи по сглобката/ и отрязах задното бомбе с изхода на тръбата.Частта с катализаторната ядка я хвърлих, другите две ги съединих една с друга.Получи се едно късо гърне, в което според това което изчетох би трябвало газовете като влязат в него внезапно да се разширят, температурата им да падне и така да излязат.При това разширяване с последвало свиване не знам какви звукови вълни се наслагвали та се заглушавали....както и да е.Нямам основа да споря по материята.Ма впоследствие попаднах на едно момче дето сменя ауспуси, та след това гърне дето го правих сложихме едно резонаторно гърне с вата/ватата не сппира газовете, резонаторното гърне е една надупчена тръба сложена в по-голяма тръба и между двете има вата която обира пак некви звуци/.После махна крайното гърне и сложи още едно такова резонаторно гърне.Ефекта беше по плътен звук леко вибриращ звук, хем "спортен"хем приятен за ухото и над 80 не ти надуваше главата.Доста приятно се получаваше когато паднеш от примерно 4 на 3 при влизане в завой и след туй дадеш газ при излизането от завоя примерно.Не знам дали стана по-мощна но може би една идея по-отзивчива на педала.Сегашната е 140 коня с три катализатора и не ми се занимава вече с подобни тунинги, пък и не знам защо звука наподобява v6 и ме кефи.Може би затуй че изпускателните тръби са две по две заради катализаторите, не помня как бяха 1-4 и 2-3 ли, както и да е, ма някои ме питат v6 ли е, иначе си е в перфектно здраве и няма някакви пропуски че оттам да симулира тоя звук/все пак казвам наподява а не същия като v6, арезето си е арезе/.Има и още нещо дето ме смущава при тия 140 коня че газта не е с жило ами с потенциометри на педала и дросела и по мое усещане не прави точно това което аз искам, примерно когато карам по спортно из Родопите/там задължително го правя примерно Мадан-Златоград,Мадан - Смолян,Чепеларе -Бачково, като гледам да не притеснявам другите водачи, понеже го правя за себе си не за да ме видят другите/ като минавам от 4 на 3 или от 3 на 2 с междинна газ имам чувството че мотора реагира на педала не както на 144 коньовата, демек как да го кажа ..с някакво нежелание.144 по споменатите маршрути съм я качвал на 14/100, 140 по същите маршрути повече от 10-10,5 не успях, но пък пипа маслото точно при ръчкане , докато със 144 го нямах този проблем.Ако ме потате как го засичам ами пълно пълно, то там градското може се пренебрегне а прави участъци повече от 500метра няма.Накратко изясни си какво искаш да чуваш, поразпитай и не се хвърляй на евтини китайски ремуси, но пък и истинските скъпи ремуси също имат алтернатива.Той ремуса сам по себе си не решава проблема само е елегантен завършек на това преди него. Общо взето по спомен преправянето ми излезе около150-160 кинта като тогава резонаторно гърне с пълнеж беше не повече от 50 -60 лв.Трябва си малко експериментиране да получиш това което искаш.При мене стана така че момчето имаше някакви резонатори снети от коли но изправни и експериментирахме но принципа проба грешка и накрая като станаха нещата сложихме нови резонатори от същия тип като опитните.За завършек може си купиш някакъв джиджан китайски накрайник.Това мога да споделя от опита ми със два еднакви и същевремено различни мотора на едно и също купе.
    Last edited by dimitar_vd62; 09-11-2019 at 00:13.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #4635
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Щом не го правиш заради околните а за да "кефиш себе си", сигурен съм, че ще се намери някое "приложение за андроид", което да ти създава същото усещане, без да е необходимо да преправяш грънците.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 309 of 320 FirstFirst ... 209259299307308309310311319 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •