Page 251 of 320 FirstFirst ... 151201241249250251252253261301 ... LastLast
Results 3,751 to 3,765 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #3751
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Нещо липсва ли ми тук, където има стърчаща шпилка и дупка с резба?
    И от къде се омаслява така, някой има ли идея?


    Намира се тук, да добиете представа:



    При мен тази шпилка се показа след като смениха изходящите колектори - явно има няколко вида захващане.
    Относно теча - свали сивия декоративен капак и виж дали не тече от гарнитурата на капака на клапаните.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #3752
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default Вариатор

    Айде бе момчета,никой нищо не казва.Добре имам един въпрос за вариатора,интересува ме...има ли съществена разлика от смяната на вариатор на 145 146 156 ТС с моя двигател 2.0 ЖТС?Каква е разликата?

  3. #3753
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Колеги, на 156 2.4жтд 136к.с трябва ли да има гарнитура между турбото и изпускателен колектор ?

  4. #3754
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Здравейте хора. Знаете ли добър автосервиз в София, който да е на народни цени ? Алфата ми има 2 проблем с Air bag-а и сутрин пали трудно. Закарах я на сервиз, стоя 1 седмица и момчето ми звънна, че не може да ми помогне (за air bag-a компютъра не можел да се свърже) и да ходя да си я взема.

  5. #3755

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    Здравейте хора. Знаете ли добър автосервиз в София, който да е на народни цени ? Алфата ми има 2 проблем с Air bag-а и сутрин пали трудно. Закарах я на сервиз, стоя 1 седмица и момчето ми звънна, че не може да ми помогне (за air bag-a компютъра не можел да се свърже) и да ходя да си я взема.
    те тая алфа трябва да е бензин и с газова, нали?

  6. #3756
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    те тая алфа трябва да е бензин и с газова, нали?
    Не дизел е. Но проблемът с паленето се оправи след като я обслужих(сменени са ремъци, филтри и масло), което е странно. Вече трети ден ми пали от първия път сутринта (е малко по-трудно де, но за първи път карам дизел и не знам как е нормално да пали). Преди това от 2-3 път палеше сутринта или като не е карана от известно време.
    Иначе ми препоръчаха един сервиз SprintAuto, който се намира в Горубляне, но доколкото видях момчетата се занимават с тунинг на алфи и предполагам, че е скъпичко при тях. Някой посещавал ли ги е ?

  7. #3757
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Не е скъпо, аз започнах да ходя там, когато имам по-сериозен проблем, който не мога да си го оправя в гаража. Цените са много нормални.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  8. #3758

    Default

    Моята винаги от първия път пали, а Стилото(пак jtd) само на -15 е искало да вътря втори път ключа.

  9. #3759
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default СПЕШНО

    Момчета трябва ми колянов вал за алфа ромео ГТ 2.0 ЖТС някой да му се намира нещо читаво? Благодаря предварително.Също ако не намеря колянов вал,удачен вариант ли е,да го карам в София да го шлайфат или кво там ще му правят,някакво наддаване ми обясни майстора,изграждане некво такова,аз лично мисля,че говори за шлайфане!

  10. #3760
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
    Момчета трябва ми колянов вал за алфа ромео ГТ 2.0 ЖТС някой да му се намира нещо читаво? Благодаря предварително.Също ако не намеря колянов вал,удачен вариант ли е,да го карам в София да го шлайфат или кво там ще му правят,някакво наддаване ми обясни майстора,изграждане некво такова,аз лично мисля,че говори за шлайфане!
    Ако става въпрос за шлайфане - ОК. Но ако става въпрос за наслояване на материал за да се компенсира недопустимо износване, не те съветвам да го правиш. Веднъж допуснах тази грешка и нищо не се получи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #3761

    Default

    Пичове, ако си взема ГТ с навигация, мога ли лесно да си сложа нормално ЦД и чекмедженцата отдолу?

  12. #3762
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Не би трябвало да е проблем, те си имаха места дето щракват, ако не се лъжа.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  13. #3763
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако става въпрос за шлайфане - ОК. Но ако става въпрос за наслояване на материал за да се компенсира недопустимо износване, не те съветвам да го правиш. Веднъж допуснах тази грешка и нищо не се получи.
    То вала и ще се шлайфа,но откъде да намеря аксиални шайби 1ви ремонт,просто никъде ги няма.

  14. #3764
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Здравейте. Днес ходих в един специализиран сервиз за Алфа в София. Както писах по-горе алфата ми е модел gt 1.9 jtd дизел и има проблем с трудно палене (за да запали от първия път трябва да изчакам 5-6 сек като дам на контакт). Човекът от сервиза ме накара да я запаля и като чу как пали ми каза че проблемът е от вихровите клапи и ремонтът ще ми излезе около 1000-1100 лв. Някой имал ли е подобен проблем? И найстина ли ремонтът ще ми струва толкова.

  15. #3765
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    Здравейте. Днес ходих в един специализиран сервиз за Алфа в София. Както писах по-горе алфата ми е модел gt 1.9 jtd дизел и има проблем с трудно палене (за да запали от първия път трябва да изчакам 5-6 сек като дам на контакт). Човекът от сервиза ме накара да я запаля и като чу как пали ми каза че проблемът е от вихровите клапи и ремонтът ще ми излезе около 1000-1100 лв. Някой имал ли е подобен проблем? И найстина ли ремонтът ще ми струва толкова.
    ...кой е тоя сервиз..?....говори открито...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 251 of 320 FirstFirst ... 151201241249250251252253261301 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •