Page 268 of 320 FirstFirst ... 168218258266267268269270278318 ... LastLast
Results 4,006 to 4,020 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #4006

    Default

    Поръчах направо 3. Като ще е котка, да е черна
    Благодаря за съветите.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #4007
    Младши алфист bulgarina's Avatar
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Препоръчайте ми добър сервиз/майстор на ел. стъкла в София. Имах проблем с едното, заведох я на сервиз и сега имам проблем и с двете.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150 hp

  3. #4008
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Question

    147, 1.9 jtd 8v, юли 2005, 116 к.с. 200К реални...
    Та....имам няколко махленско-популистки въпроса, за които да ми съдействате тук, моля!
    1. Какво масло да сложа?! Спрял съм се на Бардал 5/40. Предполагам (надявам се) да е пълна синтетика. Чух, че имало някакви стандарти и тн...не разбирам нищо, само знам, че турбото си иска синтетиката...та...за тая кола, на тия километри, това масло ок ли е?! До сега я карах с Кастрол 10/40 Магна...нещо си... но някакси нещо ме човърка да не е това... отделно тая кола не зная има ли dpf филтър и ако има, дали много му дреме с какво масло е...и ако му дреме...тоя 5/40 Бардал ще му кореспондира ли?!
    2. Скърца, хлопа...
    а/. Като разклатя отчетливо волана (на работещ мотор) се чува едно тъпичко чукане. Същото глухо чукане го има и като минавам през дупки или неравности?! Рейка?! Щото накрайниците са здрави (проверено) и ако е рейка до кога може (безопасност) да се кара така?!
    б/. При студено време или в самото начало на тръгването, след като е стояла на паркинг, минавайки през спящи полицаи, нещо скърца жестоко! Миинавайки през локва или увеичавайки се темпиратурата навън, това скърцане намалява.....
    Ся тука стигнахме до извода, че това били горни носачи и по-специално-техните втулки (а.к.а. тампони). Но тези носачи нямат и 2 години....
    Въпроси: Как да процедирам?
    -Купувам два горни носача Монро (такива съм намерил на нормална цена от 100 лв парчока) и ги слагам?
    -упражнеието от горе, но със слагането ги мажа с горено масло
    -свалям старите носачи и мажа втулките само с горено масло и ги връщам
    - сменям само втулките и ги слагам обратно
    -сменям втулките, мажа с горено масло (или друго) и слагам
    Моля, предложете ми какво да правя по тези 2 точки, А и Б подточки и Петте възможности за носачите!....БЛАГОДАРЯ предварително!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #4009

    Default

    Масло каквото и да е 5в40 няма проблеми. Нямаш ДПФ.

    Може да има луфт от самата рейка, може от накрайници, може и от долните носачи.
    Тампоните на стабилизиращата щанга също тракат.

    Скърца от горните. Ако са им здрави шарнирите само сменяш тампоните, като ги намазваш с грес.
    Ако са преебани шарнирите взимаш нови носачи ТРВ, с отстъпката се намират по 90 лева парчето.

  5. #4010

    Default

    По 2 а) при мен рейката има лек луфт от лявата страна и се чува при завой надясно по неравности, та вероятно е от там. Запасил съм се с резервна за всеки случай, но и на мен би ми било интересно колко може да изкара така при положение че волана няма празен ход или течове на хидравлична течност.



  6. #4011

    Default

    2 години носачи на 147 не е повод за оплакване, а радост
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  7. #4012

    Default

    V8 116 коня?
    Не са ли 120 коня?
    ДПФ може и да има ако са 120 коня. Без тръби и датчик за диференцално налягане.
    ЛОПАНЕТО може да е и от втулка на долен носач, както и от шарнир ако е при въртене на волана.
    Най добре я увесете и я проверете.

  8. #4013
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by bulgarina View Post
    Препоръчайте ми добър сервиз/майстор на ел. стъкла в София. Имах проблем с едното, заведох я на сервиз и сега имам проблем и с двете.
    Микрон Доцев на Княжево. Жила, машинки всичко правят, намери им телефона в нета и си запиши час, че са доста натоварени. Работят с гаранция и документи.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #4014
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    63

    Default

    Колеги, поръчах си малки лед светлинки, но се чудя как най-добре да ги свържа. Мисля си варианта да си сложа светлините на бронята, да сложа единично гнездо с бушонче 10A на плюсовия кабел, след това ключе и после + и - към акумулатора. Това добър вариант ли е?

  10. #4015
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    147, 1.9 jtd 8v, юли 2005, 116 к.с. 200К реални...
    Та....имам няколко махленско-популистки въпроса, за които да ми съдействате тук, моля!
    1. Какво масло да сложа?! Спрял съм се на Бардал 5/40. Предполагам (надявам се) да е пълна синтетика. Чух, че имало някакви стандарти и тн...не разбирам нищо, само знам, че турбото си иска синтетиката...та...за тая кола, на тия километри, това масло ок ли е?! До сега я карах с Кастрол 10/40 Магна...нещо си... но някакси нещо ме човърка да не е това... отделно тая кола не зная има ли dpf филтър и ако има, дали много му дреме с какво масло е...и ако му дреме...тоя 5/40 Бардал ще му кореспондира ли?!
    2. Скърца, хлопа...
    а/. Като разклатя отчетливо волана (на работещ мотор) се чува едно тъпичко чукане. Същото глухо чукане го има и като минавам през дупки или неравности?! Рейка?! Щото накрайниците са здрави (проверено) и ако е рейка до кога може (безопасност) да се кара така?!
    б/. При студено време или в самото начало на тръгването, след като е стояла на паркинг, минавайки през спящи полицаи, нещо скърца жестоко! Миинавайки през локва или увеичавайки се темпиратурата навън, това скърцане намалява.....
    Ся тука стигнахме до извода, че това били горни носачи и по-специално-техните втулки (а.к.а. тампони). Но тези носачи нямат и 2 години....
    Въпроси: Как да процедирам?
    -Купувам два горни носача Монро (такива съм намерил на нормална цена от 100 лв парчока) и ги слагам?
    -упражнеието от горе, но със слагането ги мажа с горено масло
    -свалям старите носачи и мажа втулките само с горено масло и ги връщам
    - сменям само втулките и ги слагам обратно
    -сменям втулките, мажа с горено масло (или друго) и слагам
    Моля, предложете ми какво да правя по тези 2 точки, А и Б подточки и Петте възможности за носачите!....БЛАГОДАРЯ предварително!
    Заеби го това горяло масло, има морска грес на YGO.....по трудно се отмива......носачи ТРВ или лемфъордер....но борбата със скърцането на горните носачи при 156 и 147 е вечен проблем във времето....просто да знаеш.......маслото е добро....нямаш дпф....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #4016
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Заеби го това горяло масло, има морска грес на YGO.....по трудно се отмива......носачи ТРВ или лемфъордер....но борбата със скърцането на горните носачи при 156 и 147 е вечен проблем във времето....просто да знаеш.......маслото е добро....нямаш дпф....
    Хората от VEMA са го измислили :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails KIT-147_156_GTx2SUP-1.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #4017

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Хората от VEMA са го измислили :
    И аз съм го мислил, но скърцането не е единствения проблем. Гумата на носачите се износва и те почват да клопат. А и греста разяжда гумата

  13. #4018

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    И аз съм го мислил, но скърцането не е единствения проблем. Гумата на носачите се износва и те почват да клопат. А и греста разяжда гумата
    Много си назад с информацията, ама много. Вече има сказки, които не са агресивни към гума, а и децата знаят, че където има добро смазване има лошо триене и респективно минимално износване. Язък ти за претенциите. Язък за мисленето.
    Смазва се за да се намали триенето, а вторичен ефект е, че вече не скърца. Не скърца защото триенето е минимално.Разбра ли?
    Last edited by lordliness; 04-03-2018 at 14:31.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #4019

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Много си назад с информацията, ама много. Вече има сказки, които не са агресивни към гума, а и децата знаят, че където има добро смазване има лошо триене и респективно минимално износване. Язък ти за претенциите. Язък за мисленето.
    Смазва се за да се намали триенето, а вторичен ефект е, че вече не скърца. Не скърца защото триенето е минимално.Разбра ли?
    Да, ти може да сложиш силиконова грес, ама други дали. Далеч си от мисленето на българина да слага това, що имат и що е най-евтино.
    Липсва ти перспектива в мисленето заядливко

  15. #4020

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, ти може да сложиш силиконова грес, ама други дали. Далеч си от мисленето на българина да слага това, що имат и що е най-евтино.
    Липсва ти перспектива в мисленето заядливко
    Има много сказки освен силиконова, за която си чувал от някъде, гледам че можеш да четеш и да пишеш горе-долу, така че попрочети тук-там.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 268 of 320 FirstFirst ... 168218258266267268269270278318 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •