Page 80 of 320 FirstFirst ... 3070787980818290130180 ... LastLast
Results 1,186 to 1,200 of 4789

Thread: Алфа 147/156/ГТ, тема за общи приказки

  1. #1186

    Default

    Колеги миналата седмица ми сменяха ангренажния ремък и в неделя ми неможа да запали колата и като я закачих на компютър ми даде тази грешка

    P1320 Cam Crank signal synchronization
    и
    U1600 - Immobilizer : key faulty - Signal Low

    Моля помогнете ако имате представа от какво може да се получават тези грешки, за втората е имобилайзера ами първата?
    Without heart we would be mere machines

  2. #1187

    Default

    Quote Originally Posted by hefty View Post
    Доста по-здрави ще са вече реално погледнато остават вечни
    Не се надявай на вечни. Полинеуретан ми се е скапвал по-бързо от гумените.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  3. #1188
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Някаква идея, къде се продават такива мрежички ?
    http://www.alfaaccessories.com/media...0/50903076.jpg

    на гърба на задните седалки

  4. #1189
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Колеги миналата седмица ми сменяха ангренажния ремък и в неделя ми неможа да запали колата и като я закачих на компютър ми даде тази грешка

    P1320 Cam Crank signal synchronization
    и
    U1600 - Immobilizer : key faulty - Signal Low

    Моля помогнете ако имате представа от какво може да се получават тези грешки, за втората е имобилайзера ами първата?
    P1320 вероятно е грешка свързана с работата на фазовия датчик. Той се намира под ангренажното колело на разпределителния вал. Може да са го повредили при смяната на ремъка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #1190

    Default

    Провери ангренажните колела на фазовия датчик и на коляновия вал, сигурно на някое от тях шпонката вече я няма Много вероятно да е механична повреда и на самия датчик от колелото ако е изкривена пластината на колелото.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #1191

    Default

    Quote Originally Posted by milanista View Post
    Какво мислите за тези немските комплекти носачи АТЕС
    тук има много информация за въпросните носачи:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E8+156&page=20

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  7. #1192

    Default :)

    Здравейте колеги ! От скоро съм собственик на 147-ца 1.9 Дизел. Купих си навигация и искам да попитам как точно трябва да подготвя колата, за да я сложа... Благодаря ВИ!!

  8. #1193
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Здравейте колеги! Да ви попитам нормално ли е да свети тази жълта лампичка на таблото когато се даде на контакт и когато колата се запали да изгасне, или е индикация за грешка/повреда. Както на този клип, лампичката в дясната част на таблото(при оборотомера).

    https://www.youtube.com/watch?v=nf0NiP1Q_bE

  9. #1194
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Здравейте колеги! Да ви попитам нормално ли е да свети тази жълта лампичка на таблото когато се даде на контакт и когато колата се запали да изгасне, или е индикация за грешка/повреда. Както на този клип, лампичката в дясната част на таблото(при оборотомера).

    https://www.youtube.com/watch?v=nf0NiP1Q_bE
    Когато има проблем тази лапичка (двигателче) не изгасва. Светва на контакт - чеква системата.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #1195
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Ясно значи да не ме притеснява щом гасне.

    А ако някой има време и желание, може ли да сподели какво да оглеждам (нещо като "вродени" проблеми) за 147 и по специално от към двигател. За сега гледам 1.6 и 1.9жтд...

  11. #1196
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    1

    Default

    Здравейте, имам следния казус - собственик съм на Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002 г. от една година. В началото ми правеше впечатление, че преди колата да загрее и като натискам газта, да излиза един черен пушек, който много ме дразнеше. Повечето майстори ми казваха - това е нормално, все пак е дизел и т.н. Но аз не се отказах. Направиха ми комп. диагностика и се установи грешка в EGR клапана. Майсторът ми каза да не се притеснявам, че ще го изчисти. Прати го някъде да го чистят, обаче се оказва, че бил за смяна, защото вече бил рециклиран веднъж и т.н. Въпросът ми е следният - трябва да сменям целия комплект или само клапана, защото разликата в цената е двойна. Ще бъда благодарна за всякакви съвети и препоръки.

  12. #1197
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by alinik View Post
    Здравейте, имам следния казус - собственик съм на Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002 г. от една година. В началото ми правеше впечатление, че преди колата да загрее и като натискам газта, да излиза един черен пушек, който много ме дразнеше. Повечето майстори ми казваха - това е нормално, все пак е дизел и т.н. Но аз не се отказах. Направиха ми комп. диагностика и се установи грешка в EGR клапана. Майсторът ми каза да не се притеснявам, че ще го изчисти. Прати го някъде да го чистят, обаче се оказва, че бил за смяна, защото вече бил рециклиран веднъж и т.н. Въпросът ми е следният - трябва да сменям целия комплект или само клапана, защото разликата в цената е двойна. Ще бъда благодарна за всякакви съвети и препоръки.
    Препоръчвам да не даваш пари за тази щуротия !
    Иди в някой от форумните сервизи да го затапят и си решаваш проблема кардинално и евтино.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #1198

    Default :)

    Здравейте колеги ! Някой може ли да ми каже къде се намира борд компютъра на Алфа Ромео 147 ЖТД . Благодаря !

  14. #1199
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Здравейте колеги, да попитам трябва ли да ме притеснява факта, че капака на пасажерският airbag стой леко повдигнат в ъгълчето от към шофьора ?

    Нещо като на тези:

    http://goo.gl/qEcDmK

    http://goo.gl/QMqXpA

    Питам понеже ще ходя да оглеждам за алфа 156 с новия интериор а забелязвам, че на доста от тях са им така повдигнати, нормално ли е ?
    И ако може инфо за какво да оглеждам повече, кой са честите проблеми за който да внимавам, и ако може мнение за двигателя 1,9 140к.с, като разход и здравина.

  15. #1200
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Здравейте колеги, да попитам трябва ли да ме притеснява факта, че капака на пасажерският airbag стой леко повдигнат в ъгълчето от към шофьора ?

    Нещо като на тези:

    http://goo.gl/qEcDmK

    http://goo.gl/QMqXpA

    Питам понеже ще ходя да оглеждам за алфа 156 с новия интериор а забелязвам, че на доста от тях са им така повдигнати, нормално ли е ?
    И ако може инфо за какво да оглеждам повече, кой са честите проблеми за който да внимавам, и ако може мнение за двигателя 1,9 140к.с, като разход и здравина.
    За мотора има много писано във форума. Относно пасажерския айрбег съм чувал, че често им се чупят щипките с които е захванат, и се сменят.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

Page 80 of 320 FirstFirst ... 3070787980818290130180 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •